ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 15.03.2024
Просмотров: 17
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Компьютерді таңдау | |
Педагогтің аты-жөні | Сарсембиева А.А. | |
Күні: | 10.10.2022 | |
Сынып: | 5Ә | |
Сабақтың тақырыбы | Екілік ақпаратты ұсыну | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.2.1.2 Компьютерге арналған барлық ақпарат екілік код түрінде берілетінін түсіндіру | |
Сабақтың мақсаты | Ақпараттық екілік код түрінде берілетінін түсінеді | |
Санау жүйесі ұғымынбіледі. Мәтіндік ақпаратты кодтауды біледі. | ||
| ||
| ||
| ||
|
Сабақ барысы
Сабақ кезеңі/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||
Басы 3 мин | Сәлемдесу. Өткенді қайталау Тақырыпты хабарлайды | Оқушылар амандасып, кім жоқ екендігін хабарлап, тақырыпты жазып алады | | | |||||||||
Ортасы 32 мин | Ақпаратты кодтау үшін негізгі үш тәсілі бар:
Алғашқы Морзе әліппесі телеграфқа мысалы: А ._ Компьютер екілік кодтау арқылы таңбаланады. Сурет оқиды , ноль мен бір сандардан тұрады. 1 тапсырмаМорзе әліппесін пайдаланып белгілерді шифрлау керек: Пернетақта, цифра Сканер, принтер | | мадақтау | Оқулық слайд | |||||||||
Соңы 5 мин | 1.Екілік сан дегеніміз не? 2. Екілік санау жүйесінің маңызды құндылығы- 3. Сандық ақпаратты кодтау ерекшеліктерін атаңдар 4.Түсті қалай кодтаймыз?
Сабақты қорытындылау | | | | |||||||||
| Үйге тапсырма | Тақырыпты оқу | | | |||||||||
| Рефлексия. 1.Не жақсы өтті? 2. Не жақсы өтпеді? 3. Өзіңіздің қандай күшті жақтарыңызға арқа сүйендіңіз? 4. Нені өзгерткіңіз келеді? 5 Саған не ерекше қиын болды? 6. Саған ең пайдалысы не болды? |