Файл: Педагогты атыжні Дауренбек Жібек Маратызы.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 15.03.2024

Просмотров: 11

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні

Дауренбек Жібек Маратқызы

Күні

17.11.2022

Сынып 6

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

3D -редактор құралдары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі.

Көптеген оқушылар:

3D-редакторының құралдарын қолданады.

Кейбір оқушылар:

Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2-мин

6-мин


1.Оқушылармен амандасу.
2. Асық әдісі арқылы оқушыларды топқа бөліп аламыз.

1. топ 3D графика

2. топ 2D графика

3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

4.Өткен сабақты пысықтау.
«QR kod» әдісі
1. 3 D графика дегеніміз не?

сурет салу мен видеожазбалар жасауға  арналған үшөлшемді кеңістікте көлемі 

үлкен объектілерді модельдеуге арналған компьютерлік графика бөлімі

2. 2 D графика мен 3 D графикаларға арналған қандай программаларды білесің?

3 D: BlenDer, SketchUp

2 D:Paint

3. SketchUp бағдарламасында қандай шаблондар бар?

Олар: Жай шаблон, сәулеттік жоба, жобалық құжаттама, қалалық жоспарлау, фғаш өңдеу, 3D баспа т.б.

4. SketchUp дегеніміз не?

Үш өлшемді графика

5. SketchUp пргограммасы қай жылы жасап шығарылды?

1999 жылы америкалық LAST SOFTWARE фирмасында шығарған компьютерлік өнім.

6. Компьютерлік графика нешеге бөлінеді?

Екі өлшемді және үш өлшемді.





ҚБ: /1балл/

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Асық таңдау арқылы екі топқа бөлінеді

3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.Сабақтың мақсаттарымен танысады.


Дескриптор:

Qr код сканерлеп, сұрақтарға жауап береді.


Стикер

/6 балл/



Асық


Интербелсенді тақта

Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы
3- мин

10-мин

4-мин

6-мин

5-мин

5-мин

Жаңа тақырып.

Ой қозғау

«Жасырын сөзді тап» әдісі арқылы




1

2

3

4

5

А

У

К

Г

Н

Ұ

В

Е

Р

Ш

М

Д

С

Л

Й

А

І

Ы

Д

Б

О

И

Ө

Т



















В2.В1.В5.С3.А2.Д5.Д2.В2.

Д5.С4.А2.Д5.Д4.В2.Д5.Д1.А5.В2.С5.В3.

С3.С2.А4.С3.С1.В5.C5.В2.А1.



Жаңа сөздермен танысу

Редактор құралдары – инструменты редактора – editor tools

Тіктөрбұрыш – Прямоугольник- Rectangle

Айналдыру- Вращение - Rotation
Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз.
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. 1-кесте

Дұрыс жауапты таңдаңыз және сәйкестендір

«WordWall» әдісі




Орын ауыстыру



Сығу/созу



Басқару




Бұру


Жеке жұмыс. 2-тапсырма. «Баспалдақ» моделін құрастыр.
Дескриптор:

- SketchUp редаторды іске қосады;

-прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады.

Топтық жұмыс. 3-тапсырма.

 Төбесі цилиндр баскиім құрастырыңдар Оны бояң-дар. Бұл тапсырманы орындау үшін төмендегі әрекеттерді орындаймыз




Дескриптор:

- SketchUp редакторды іске қосады;

-Прямоугольник батырмасын пайдалану арқылы көлемді фигура жаса алады.

-Окружность /шеңбер/ батырмасын пайдалану арқылы баскиім құрастыра алады;

-Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды.
Топтық жұмыс. 4-тапсырма.

« Тарсия» әдісі




Дескриптор:

Кестедегі жол мен бағанның қиылысындағы әріптерді пайдаланып, жасырынған сөзді табады.

SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады

Дескриптор:

-құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді.

Оқушылар 3D редактор құрылғыларын дұрысын тауып салыстырады.

Дескриптор:

SketchUр программасында көлемді фигураларды жасайды
«Баспалдақ» моделін құрастырады


Дескриптор:

SketchUр программасында көлемді фигураларды жасайды
«Қалпақ» моделін құрастырады

Дескриптор:

Сұрақтарға жауап беру арқылы мозайка құрастырады



Стикер

1 балл

1 балл

1 балл

Стикер

/4балл/

Стикер

/1балл/

Стикер

/1балл/

Стикер

/1балл/


Интербелсенді тақта /компьютер

Оқулық

Интербелсенді тақта

Ноутбук
Ноутбук

Таратпа материалдар

Сабақтың Соңы
4-мин

1.Оқушыларды

бағалауды ұйымдастырады.

Кері байланыс: « Бағдаршам әдісі»



Стикерлермен бағалау.






Стикерлер

Үй тапсырмасы

§9 SketchUp Make программасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрастырыңдар.