Файл: 4блім Python тілінде алгоритмдерді программалау Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 15.03.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқамерзімді жоспар

Бөлімі:

4-бөлім Python тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтің аты-жөні:

Айтакунова Айнар Айбекқызы

Күні:8 «а»

09.02.23

Сыныбы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Break циклін басқару

Оқу бағдарлам

асына сәйкес оқу мақсаты

8.4.5.22 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else)

Сабақтың мақсаты:

  • Python рограммасында break (брик) циклін қолданып, есептер шығару

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқу екішының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 мин


Ұйымдастыру кезеңі

1. Сәлемдесу

2. Оқушыларды түгелдеу

3. «Кубик рубик» әдісі арқылы жағымды психалогиялық ахуал оранату

4.«Кездейсоқ» әдісі арқылы екі топқа бөлу



1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

3.Әуен қосу арқылы жұптарын табады

4.Ақ конверттен түрлі-түсті қағаздардың бірін таңдайды

Бағалау:

Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!





5 мин




Үй тапсырмасын тексеру

«Адасқан әріптер» әдісі арқылы,екі топқа екі түрлі мазмұңы бар парақтар беріледі




Топ оқушылары парақтағы бос ұяшықтарға,адасқан әріптерді дұрыс ретпен қояды

Бағалау:

Баллдық карточкалар арқылы

Т апсырма бар ақ парақ

7 мин




Жаңа сабаққа кіріспе

Python-да break нұсқаулығы цикл жұмысына әсер ететін сыртқы фактор пайда болған кезде циклді бұзуға мүмкіндік береді. Break нұсқаулығын for параметрлі циклі мен while шарт циклінде қолдануға болады.

Break (үзілу) - белгілі бір қойылған шарт орындалуымен ағымдағы цикл жұмысын бірден тоқтатып, программа жұмысын циклден шығарып, әрі қарай жалғастыратын цикл нұсқаулығы.

Циклдің үзілуі – прерывание цикла – conditional break

Циклдің нұсқаулығы – инструкция цикла – loop instruction

Мұғалімнің түсіндірмесіне назар аударып тыңдайды
«Түртіп алу» әдісі




Презентац-ия
Дәптер
Интерактивті тақта


Сабақтың ортасы

3 мин



1-Тапсырма.

«Теория және практика» әдісі бойынша алған білімдерін шындайды



Тақтадағы сұраққа теориялық білімдері бойынша жауап беріп,практика жүзінде оны дәлелдейді

Бағалау:

Баллдық карточкалар арқылы


Интерактивті тақта
Компьютер




9 мин




2-тапсырма. «Жасырын сөз» ойыны

Жасырын сөзді стикерлерге жеке-жеке жазып сыныптын әр бұрышына жасырады.Бұл ойын оқушыларды компьютердің алдында отырып зерігуден алыстатады.Теориялық және танымдық қасиеттерін арттырады

б

л

о

к

-

с

х

е

м

а



Оқушылар мұғалім айтатын анықтама бойынша сыныпыты аралап сол әріптерді тауып,сөз құрастырады

Бағалау:

Баллдық карточкалар арқылы


Стикер
Анықтама




5 мин


3-тапсырма.Практикалық жұмыс

Кітаптан 141-беттегі практикалық жұмысты дәлелдеу.Pyhton программасында кодты теру тапсырмасы




Pyhton программасында кітапта берілген кодты енгізеді

Бағалау:

Баллдық карточкалар арқылы

Компью

-тер

Кітап
Pyhton программасы


Сергіту сәті

4 мин


«Молекула» ойыны арқылы сыныпта сергіту сәтін өткізу




Әуен тоқтаған мезетте мұғалім айтқан санға байланысты жұбын табады

Мақсаты:

Сынып ішіндегі сыйластықты арттырып,оқушыларды сергіту

Әсем әуен

Сабақтың соңы

7 мин


Сабақты бекіту.Топтарды қорытынды түрде бағалау

Кері байланыс: «Padlet тақтасы» бойынша кері байланыс сұрақтарына жауап беріп,пікір қалдырады





«QR» сканерлеу арқылы Padlet тақтасына пікірін,ойын қалдырады

Мақсаты: Сабақты бекіту.

Бағалау:

баллдық карточкаларды есептеу


Телефон
«QR»


1 мин




Үй тапсырмасы: Параграфты қайталап,тақырыпты конспектілеу

Мақсаты: Өткен сабақты пысықтау.