Файл: Сабаты таырыбы Теге. Монета жне ааз аша.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 13

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың тақырыбы:

Теңге. Монета және қағаз ақша

Мұғалімнің аты-жөні:Ермагамбетова С.М

Күні:

СЫНЫП: 2


Қатысқан оқушылар саны: 13


Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

Барлық оқушылар:

•50 тг, 100 теңгелік монеталарды, 200 тг, 500 тг қағаз ақшаларды

ажыратады.

Көптеген оқушылар:

•50 тг, 100 теңгелік монеталар, 200 тг, 500 тг қағаз ақша жинағын ұсақтайды.

Кейбір оқушылар:

•күнделікті өмірдегі есептесулерде монеталармен жəне қағаз ақшалармен операциялар жасауды біледі.

Сабақ нәтижесі:


Тілдік мақсаттар

Оқушылар: ақшаның белгілі бір сомасынтүрлі монеталар жəне қағаз ақшалармен қалай жинауға болатынын түсіндіре алады.

Пəндік лексика жəне терминология: Теңге, монеталар, қағаз ақшалар, ұсақтау.

Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Талқылау:

100, 200, 500 теңгені түрліше жинақтай аласың ба?

50, 100 теңгені ұсақтай аласың ба?

Жазу:

Өрнектер.

Құндылықтарды дарыту

Тұтынушы мен сатушы арасындағы диалог құру арқылы сыпайлылыққа, мәдениеттілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану. Мамандықтар

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері

0–3

Ұйымдастыру кезеңі

Топтарға бөлу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Көкпар» ойыны

Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жылдам жауап беру

Сұрақтар:

  • Тіктөртбұрыш дегеніміз не?

  • Шаршы дегеніміз не?

  • Сөйлемді аяқта. Тіктөртбұрыштың барлық қабырғалары ...

  • Сөйлемді аяқта. Тіктөртбұрыштың қарама-қарсы қабырғалары ...

  • Көбейтудің компоненттерін ата

  • Бөлудің компоненттерін ата.

  • Көбейтіндінің мәні мен бір көбейткіші белгілі болып, екінші көбейткіш белгісіз. Қалай табу керек?

  • Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді. Бұл қандай қасиет?

  • Өзара кері амалдарды ата.

  • 2-ге бөлінетін сандар қалай аталады?

  • 2-ге бөлінбейтін сандар қалай аталады?

Жаңа сабаққа кіріспе

Видеоүзік / монета және кағаз ақша/

- Ақша бізге не үшін қажет?

- Біз Қазақстанда қандай ақшаны қолданамыз?

- Төл теңгеміз қай жылы туылды?

Қызығушылықты ояту.

Мұғалім күнделікті өмірде сауда жасағанда жиі қажетті соманы жинақтау, артық ақшаны есептеу, т.б. керек болатыны туралы əңгімеге тартады.




4–6

Өзектендіру.

«Теңге ілу» ұлттық ойыны

Оқушылар жеке жұмыс жасайды.

Оқушылар жұппен жұмыс жасайды. Əр жұпта құны əртүрлі бөлінді монеталар жинағы бар. Мұғалім 20, 45, 50 теңге соманы əртүрлі тəсілдермен жинақтауды ұсынады. Əр жұп өз шешімін көрсетеді.

Монеталар жинағы.

7–11

Мақсат қою (проблемалық жағдаят) Бұл сабақта біз қағаз ақшаны ұсақтауды атқарамыз. Мұғалім қағаз ақшалардың қалай аталатынын сұрайды. (Купюралар.)

Сабақтың мақсатын құруды сұрайды: монеталар мен купюраларды ұсақтау жəне санау.

Монеталар мен купюралар жинағы.

12–29

Жаңаны ашу

Топпен практикалық жұмыс, оқулықтағы 1- тапсырма. Түсіндіре отырып алғашқы бекіту

Оқулықтағы 2-тапсырма орындауға ұсынылады.

Өздік жұмыс.

Дəптердегі 1-тапсырма орындалады. Оқушылар бағалау критерийлерімен салыстырады.

Бағалау критерийлері

ҚР монеталары мен купюраларының құнын білемін Көрсетілген сомаларды ұсақтай аламын жəне жинақтай аламын..

Монеталар жəне купюралар. Сабаққа арналған тұсаукесер.

30–40




Оқулық жəне дəптер

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?


Рефлексия.

Дəптерде берілген критерийлер бойынша өздік жұмысты бағалаумен қатар мұғалім оқушыларға өз жетістіктерін бағалауды үйретеді

Оқушылар:

•50 тг, 100 теңгелік монеталарды, 200 тг, 500 тг купюраларды ажырата ала ма?

•50 тг, 100 теңгелік монеталар мен 200 тг, 500 теңгелік купюралар жинағын ұсақтай ала ма?

Өз жұмысын жетістік сызғышының көмегімен бағалау ұсынылды

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?







100 теңге шығатындай, қажет монеталарды қоршап сыз.

100 теңге шығатындай, қажет монеталарды қоршап сыз.

100 теңге шығатындай, қажет монеталарды қоршап сыз.

100 теңге шығатындай, қажет монеталарды қоршап сыз.

100 теңге шығатындай, қажет монеталарды қоршап сыз.

100 теңге шығатындай, қажет монеталарды қоршап сыз.