ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 10
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні: | Қызықты математика | |||||
Күні: | 27.01.2023 жыл | |||||
Бөлім: | Есептердің түрлері | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Ә.Машкенеева | |||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Кері есептер | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.5.1.4. Санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару. | |||||
Сабақтың мақсаты | Математикадан есеп туралы алған білімдерін толықтыру | |||||
Құндылықтар | денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету, саяхат жасау. | |||||
| Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады | | | ||
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин | «Кім жылдам?» ойыны Оқушылардың есептеу жылдамдығын дамыту мақсатында өрнектердің мәнін тапқызамын. 1-тапсырма Топтық жұмыс «Аңдар» әдісі Аңдарда берілген цифрларға сәйкес өрнектің мәнін тапқызамын. 10, 18, 20, 100, 40, 7, 12 7+3 9+9 14+4 60+40 100-60 3+4 7+5 Дескриптор: -жасырылған санды анықтайды -жасырылған санды жазады - санды табу жолын түсіндіреді | Оқушылар кемемен және ұшақпен жүріп өтіп, өрнектердің мәнін тауып, мәреге жетеді. Өрнектің мәніне сай келетін санды табады. 1. жасырылған санды анықтайды 2.жасырылған санды жазады 3. санды табу жолын түсіндіреді | Мадақтау Мадақтау | | ||
10 мин Сергіту сәті 2 минут | Топтық жұмыс «Орманға саяхат» 2-тапсырма. Қима қағазбен жұмыс Орманда 7 түлкі жүр. Және одан 2еуі артық қоян бар. Қоян нешеу? . Есепті, оқыту, талдау, не белгілі, белгісізін табу. 3-тапсырма. Жоғарыдағы есепке кері есеп құрастырады. Тақтадағы есептің сұлбасы бойынша есепті тапқызып, шешуін тапқызамын. « артық, кем»-алға бір адым, артқа екі адым жасау ойыны | Есепті оқиды, талдайды, белгілі мен белгісізді анықтайды, шешуін табу үшін қандай амал қолданатынын айтады, есепті шығарады, кері есеп екенін анықтайды «Артық, кем» ұғымдары бойынша адым жасайды. | «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау | Оқулық Қаламсап Есептің сұлбасы, | ||
Сабақтың соңы 9 мин | 3 –тапсырма Жеке жұмыс «Мен есепшімін» әдісі Жұмыс дәптеріне орындауға қысқаша жазылуы бойынша есеп беремін. Дескриптор: - есептің қызқаша жазылуы бойынша есеп құрайды - есептің шешуін табады -жауабын жазады. | Есептің қысқаша жазылуы бойынша есептің мәнін табады. | «Үш қол шапалақ» Арқылы бағалау | Дәптер қаламсап | ||
Рефлексия 7 мин | «Менің көңіл-күйім» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Бүгінгі сабақты түсінбедім | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін көңіл-күй суреттері арқылы анықтайды. | «Комментарии» арқылы | « Көңіл-күй» бұрышы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар |