ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.02.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мұғалімнің аты-жөні: | Уйсинбаева Ж.С | ||||||||
Пән/Сынып: | Математика, 5 А сынып | ||||||||
Қай аптаның нешінші сабағы | 11 сабақ | ||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 5.1А Натурал сан және нөль | ||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Мәтінді есептерді шығару | ||||||||
Оқу мақсаты: | 5.5.1.8 әріпті өрнек құрайды және оны есеп шығаруда қолданады | ||||||||
Сабақ мақсаты: | Оқушылар орындай алады:Натуралсандарң жазылуын,реқатар ын 1. Мәтінді есепте әріпті өрнек құрайды және оны есеп шығаруда қолдана алады | ||||||||
Бағалау критериі: |
шығаруда қолдана алады | ||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | |||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі | Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | |||||||
Уақыты | Кезеңдері | Тапсырма | Тапсырманың мақсаты | Мұғалімнің бақылауы мен зерттеуі не? | Бағалау | Ресурстар | |||
1 минут | Ұйымдастыру | I. Сәлеметсің бе? Математика пәнінен келесі сабағымызды бастаймыз. Сабағымыздың тақырыбы: «Мәтінді есептерді шығару» Бүгінгі сабақта: Сенің меңгеретінің:
| Не меңгеретінін білу үшін | Мұғалім оқушылардың мақсатпен танысқанын бақылайды | | Презентация Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 | |||
5 минут 15 минут | Сабақтың басы Сабақтың ортасы | II. Үй тапсырмасын тексеру № 198, №199 ІІІ. Негізгі бөлім Мысал: Шебер 1 айда 240 деталь жасады, ал шәкірті 3 есе кем деталь жасады? Осы тапсырмаға қай сұрақтарды қойсақ болады? Мысалдар: 1. Шәкірті бір айда қанша деталь жасады? 240:3=80 деталь; 2. Шебер мен шәкірті бірігіп қанша деталь жасады? 240+80=320 деталь; 3. Шебер шәкіртінен неше деталь артық жасады? 240-80= 160 деталь; Мысал: Жаңа оқу жылына оқушыға жейде мен күрте сатып алуға барлығы 9200тг ақша жұмсалды. Күрте жейдеден 3 есе қымбат тұрады. Сонда күрте қанша тұрады? Шешімі: х + 3х= 9200 ; х=2300; Ж: 6900тг 1- тапсырма. 1-топ. Жиһаздар дүкенінен үйге диван мен үстел сатып алуға 75000 тг жұмсалды.Үстелдің бағасы диванға қарағанда 2 есе арзан, диван қанша тұрады? (х + 2х= 75000 ; х=25000; Ж: 50000тг) 2-топ. Жаңа оқу жылына оқушыға жейде мен күрте сатып алуға барлығы 9200тг ақша жұмсалды. Күрте жейдеден 3 есе қымбат тұрады. Сонда күрте қанша тұрады? (х + 3х= 9200 ; х=2300; Ж: 6900тг) 3- топ. Қысқа жеміс сусынын даярлау үшін анам базардан 1260 теңгеге шие және өрік сатып алды. Шиенің бағасы өрікке қарағанда 2 есе қымбат болса, шие қанша тұрады? (х + 2х= 1260 ; х=420 ; Ж: 840тг) | Өткен тақырыпты бекіту | Мұғалім оқушылардың сұрақтардың жауаптарын түсінгендігін бақылайды Жұмыс парақшалары Сызғыш, өшіргіш, қарындаш, маркер Оқушылар тапсырмаларды дәптерлерінде орындайды | Мадақтау сөздер арқылы бағалауға болады Мұғалім оқушыларға білу, түсіну сұрақтарын қойып, жауаптарын тыңдау арқылы бағалайды | Слайд 4 Слайд 5 Слайд 6 Слайд 7 Слайд 8 Слайд 9 | |||
12-13 минут | Жеке жұмыс | VI. Тест жұмысы (Жеке жұмыс) 1. Әріпті өрнекті көрсет: А) 3 . 27 + 118; Ә) 72 : 12 – 4; Б) 65 : а + 78 2. 2х +3 өрнегіндегі коэффициентті ата: А) 3 Ә) 2 Б) 1 3. 285 – 185 өрнегінің мәнін тап: А) 85 Ә) 100 Б) 102 4. 303 . 3а өрнегін ықшамда: А) 909а Ә) 909 Б) 303а 5. 45 пен х сандарының қосындысы: А) 45х Ә) 45 – х Б) 45 + х 6. Теңдеуді шеш: х + 54 = 100 А) х = 46 Ә) х = 45 Б) 7. Теңдеуді шеш: х : 17= 1 А) х = 1 Ә) х = 0 Б) х = 17 Жауаптар: 1. Б 2. Ә 3. Ә 4. А 5. Б 6. А 7. Б | Тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру | Жеке жұмысты қалай орындағанына қарай бүгінгі сабақты бағалайды | Бағалау дескрипторларын ұсыну | Слайд 10 | |||
2 минут | Сабақтың соңы | VII. Қорытындылау Мұғалім оқушыларды сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлеріне қайта оралтады.
Әрбір оқушы тақырып бойынша бір нәрсе тұжырымдайды. | Тақырыпты меңгергенін анықтау | | | | |||
2 минут | | VIII. Рефлексия Сабағымызды қорытындылайық. Өзіңізді өзіңіз бағалаңыз. Әр сөйлем бойынша толықтырыңыз:
Істей аламын: | | | | |