Файл: Мектеп 13 мектепгимназия кмм сынып 5 б Пн аза тілі Блім.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді: Гульджикова А.Ж Күні: 14.02.20 ж | Мектеп: «№13 мектеп-гимназия» КММ | | |||||||
Сынып: 5 «б» Пән: қазақ тілі Бөлім: Көлік және жол белгілері | Мұғалімнің аты-жөні: Оргалиева Шынар | | |||||||
| | | | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Көлік түрлері | | |||||||
Сабақтың түрі | Десант сабақ | | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | ӘТН4.3. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. | | |||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: | | |||||||
Сын есімнің шырай түрлерін айтылымда, жазылым жұмысында қолданады. Жол қауіпсіздігіне қатысты белгілерді сын есім шырайларымен сипаттайды. | | ||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | | ||||||||
Сын есімнің шырай түрлерін таба алады. Жол қауіпсіздігіне қатысты карта жасайды | | ||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: | | ||||||||
Сын есімнің шырай түрлерін бір-бірінен ажыратады. Жол қауіпсіздігіне қатысты мысалды өмірмен байланыстырады. | | ||||||||
Бағалау критерийі |
| | |||||||
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: | | |||||||
тым үлкен, аса қауіпті, қауіпсіздеу, жақынырақ, алыстау, жап-жақын т.с.с. | | ||||||||
Күтілетін нәтижелер | Оқушылар сын есім шырайларын қолдана отырып, жазылым жұмысына дайындық жүргізеді. | | |||||||
Жүзеге асырылатын мектеп құндылықтары | Жауапкершілік,ынтымақтастық, құрмет, т.б. | | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, жаратылыстану | | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Оқушыларға берілетін тапсырмалар үшін презентация қолданылады. | | |||||||
Алдыңғы оқу | Көлік түрлері | | |||||||
Жоспар | | ||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут | 1. Қызығушылықты ояту
2. Көлік түрлеріне қарай төрт топқа бөлу. - Балалар, бұл жол белгілері нені білдіреді? Біз жол белгілері болмаса, жолдан қалай өтуіміз керек? -Өмірде жол белгілерінің қаншалықты маңызы бар? 3. «Сәйкестендіру әдісі» Бағалау критерий: Оқушылар жол белгілерін рет-ретімен сәйкестендіреді | Фото суреттер Слайд | |||||||
Сабақтың ортасы 3 минут 9 минут 5 минут 5 минут 5 минут | 4. Топтық жұмыс «Сократ әдісі» Мұғалім алдымен сын есім шырайлары жайлы шағын мағлұмат беріп, топтарға сын есім шырайларын бөліп береді. Оқушылар өз тақырыптарына сай көптеген мысалдар тауып, оны өзге топтарға түсіндіреді. Сын есімнің шырайлары – сын есімнің біртектес сапалық сынның бір-бірінен айырмашылығын анықтайтын категориясы.
Бағалау критерийі: 1. Сын есім шырайларын түсінеді. 2. Сын есімдерге шырай жұрнақтарын жалғайды 5. «Салыстыру» әдісі Жұптық жұмыс Мұғалім әр түрлі көліктердің, ғимараттардың, көшелердің суреттерін жұптарға беріп, көлемін салыстыруды тапсырады.Салыстыру барысында сын есім шырайларын қолдана білуге жетелейді. Бағалау критерийі:
6.Тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісі (Оқулықтан)
жер су әуе темір жол Осы сөздерге қарай оқушылар білген көлік түрлерін жіктеп айтып шығады (кеме, ұшақ, велосипед, поезд т.б.) Кері байланыс «Бағдаршам» Қызыл түс - түсінген жоқпын Сары түс- әлі де сұрақтар бар Жасыл түс – барлығы түсінікті | Флипчарт маркер http://kz.teahouse.kz/press/promo/_assam_shay_sauda_markasinan_shay_shu_g2/ http://ortalyk-kaz.kz/publ/leumet/ajaldamada_a_paratty_ta_ta/4-1-0-8175 | |||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Бағалау Бағалау критерийімен бағалау, оқушыларға өзін-өзі критерийге қарай бағалату. Үйге тапсырма: «Ең қымбат» көліктер тақырыбына мәтін жазып келу. | Стикер | |||||||
Қосымша ақпарат | | ||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | | ||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. | Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар? | | ||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | | |||||||
Оқу мақсаттарына сай тапсырмалар мен бағалау критерийлері құрастырылды. Жоспарға өзгеріс ендірудің қажеттілігі болмады. | | ||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? | |
| Жол жөндеу жұмыстары жүруде |
| Жаяу жүргінші жолы |
| Автобус аялдамасы |
| Жерасты өтпе жолы |
| Жерүсті өтпе жолы |
| Жаяу жүргіншілерге тыйым салынады |