Файл: Ашы саба таырыбы Бірлшемді массив. Есеп шыару Информатика пні малімі Зайнагиева Жадыра Тулемисовна.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 6
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
М.МАТАЕВ АТЫНДАҒЫ №170 ОРТА МЕКТЕБІ
АШЫҚ САБАҚ
ТАҚЫРЫБЫ:
«Бірөлшемді массив. Есеп шығару»
Информатика пәні мұғалімі: Зайнагиева Жадыра Тулемисовна
Әйтеке би кенті
2022-2023 оқу жылы
Бекітемін: А.Күрлен – оқу жұмысы жөніндегі орынбасары | ||||
Бөлім | Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау | |||
Педагогтың аты-жөні | Зайнагиева Жадыра Тулемисовна | |||
Күні: | 24.01.2022 ж | |||
Сынып: 9 В | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Бірөлшемді массив. Есеп шығару | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 9.3.3.1- бірөлшемді массивтерді пайдаланып Python программалау тілінде программаларды жасау | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Python программалау ортасында бірөлшемді массивтерді енгізуді біледі | |||
Көптеген оқушылар: Бірөлшемді массив элементтерін енгізудің тәсілдерін программалауда қолданады | ||||
Кейбір оқушылар: массив элементтерін енізудің бір – бірінен айырмашылығын, ұқсастығын ажыратады | ||||
Бағалау критерийі |
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин 10 мин | 1.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал орнату. Оқушылардың көңіл күйін сұрау Сабақтың мақсатымен таныстыру 9.3.3.1- бірөлшемді массивтерді пайдаланып Python программалау тілінде программаларды жасау Топқа бөлу. Сынып оқушыларын топқа бөлу. Алдын ала оқушы орындықтарына аты-жөндерін жазып қою. Оқушылар аты-жөндері жазулы тұрған орындыққа отыруы арқылы топқа бөлінеді. 1-топ: Array 2-топ: Massif ІІ. Үй тапсырмасын сұрау «Кластер» әдісі арқылы топтық тапсырма беру. Тапсырма 2 топқа бірдей беріледі Топтық жұмыс. Тапсырма: бірөлшемді массив, массивтің типтері, массивтің ерекшелігі, массивке деректерді енгізу түрлері және оларға мысалдар келтіру Бірөлшемді массив Дескриптор
| Мұғаліммен амандасады. Сабақтың мақсатымен танысады. Топқа бөлініп отырады Топтық жұмыс тапсырмасын орындайды | Оқушыларды ауызша мадақтау арқылыбағалау | слайд Плакат Үлестірме қағазы | |||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 17 мин | ІІІ.«Білгенім практикада» әдісі. Бірөлшемді массивке есептер шығару. А деңгейі 1-тапсырма: Массивті енгізу, енгізілген массивтен ішінен максимал элементті және минимал элементті анықтап, экранға шығарыңыз massiv = [1, 4, -6, -4, 7, 8, 9, 2] print (min(massiv)) print(max(massiv)) Дескриптор:
2-тапсырма: Массивті енгізіңіз және сол енгізілген массивтің ұзындығын және массивтердің қосындысын табатын программа құрыңыз. massiv = [55, 25, 75, 5, 8, 10,15] print (len(massiv)) print(sum(massiv)) Дескриптор:
В деңгейі A[10] массиві берілген. Берілген массивті 1 қадаммен кері ретпен экранға шығарыңыз a=10 for i in range (10, -1, -1): print (i, end = ‘ ’) Дескриптор:
С деңгейі B[20] массив элементінің мәнін 30...60 арасындағы кездейсоқ сандардан құрастыр. Массивтегі тақ орында тұрған жұп элементтерді баспаға бер. from random import randint b=20 a=[0]*20 for i in range (0,b): a[i]=randint (30,60) for i in range (0,b): if i%2==1 and a[i]%2==0: print ('a[',i,']==', a[i]) Дескриптор:
| Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды | 4 бал 4 бал 4 бал 4 бал | Слайд Үлестірме қағаздары | |||||||||||||||||||
5 мин | Жеке жұмыс «Қатесін тап» әдісі . Төменде берілген программада қателіктер орын алған. Қателерді тауып, есептің нәтижесін экранға шығарыңыз. from random import randint a=20 b=[0]*a for i in range (a) b[i]=randint (0,20) if i in range (a): for b[i]%10==5: write (b[i]) Дескриптор:
Дұрыс жауап a=20 b=[0]*a for i in range (a): b[i]=randint (0,20) for i in range (a): if b[i]%10==5: print (b[i]) | Тапсырманы орындайды, қателіктерді табады | 3 бал | Үлестірме қағазы | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин 1 мин | ІУ.Сабақты қорытындылау https://www.educaplay.com/learning-resources/13812952-learning_resource.html сілтемесі арқылы тест орындау У.Бағалау. Оқушыларға бағалау парағы алдын ала таратылып қойылады.
| educaplay.com платформасында тест орындайды | 7 бал Оқушылар орындаған тапсырмаларына + белгісін қояды | https://www.educaplay.com/learning-resources/13812952-learning_resource.html Бағалау парағы | |||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы 2 мин | Есеп: 1.Массивтің теріс элементтерінің санын анықтау программасын құру және экранға шығару. 2.Массив элементтерінің арифметикалық ортасын анықтау программасын құру және экранға шығару | ||||||||||||||||||||||
Кері байланыс 3 мин | https://padlet.com/zadyrazajnagieva/weai07yebsvbe6ch | Оқушылар padlet.com тақтасы арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс береді |