ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Геоэкономика Мектеп: Шонжы №5 орта мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні 26 /01/2022 | Мұғалімнің аты-жөні: Азиев К.Н. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Барлығы - Қатысқандар -Қатыспағандар - | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Дүниежүзілік шаруашылықтың құрылымы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.4.1.7 дүниежүзі елдерінің шаруашылық құрылымын бағалау; 10.4.1.8 дүниежүзі елдерін шаруашылық құрылымы бойынша жіктеу; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: дүниежүзі елдерін шаруашылық құрылымы бойынша талдайды және ел топтарының ерекшеліктерін жіктейді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: дүниежүзі елдерін шаруашылық құрылымына графикалық түрде ұсынады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: жергілікті жер экономикасына дамуына дүниежүзі елдерін шаруашылық әсеріне баға береді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерий: Талдау | -дүниежүзі елдерін шаруашылық құрылымы бойынша жіктейді; - ел топтардың ерекшеліктерін біледі және ажырата алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-3 минут 3-7минут | Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Жағымды психологиялық аһуал тудыру: «Жүрек шеңбері» оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне тілек айтады. Топқа бөлу. «Түрлі түсті стикерлер» әдісі арқылы топтарға бөлінеді. 1 топ – Экономика 2 топ – Шаруашылық 3 топ- Индустрия Cыныпқа «Дүниежүзі елдерін шаруашылық» туралы бейнеролик көрсетіледі. Бейнеролик көрсету арқылы балаларға түсінік бере отырып жаңа тақырыпқа шығу. Мұғалім оқушыларға сұрақтары қояды: - Осы бейне роликтен қандай әсер алдыңыз? - Не себепті осы бейнефильм көрсетілді деп ойлайсыңдар? Оқушылар сабақ тақырыбына байланысты сабақ мақсаттарын ұсынады. Мұғалім оқушылардың ұсынған мақсаттарын іріктеп, оқушыларды сабақтағы бағалау жүйесімен және бағалау критерийлерімен таныстырады. | Бейнематериал:1:48 / 5Сабақ № 61 Тақырып – Дүние жүзі елдерінің жіктелуі (бір белгісі бойынша) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20-22минут | 1-тапсырма, (Т) «Фишбоун» әдісі қолдану. Берілген мәтінді пайдаланып, Ангола мемлекетінің шаруашылық құрылымы бойынша ел топтарының түрі анықтап, елдің болашақта индустриялық елге айналу мүмкіндіктерін талдаңдар.
ҚБ, Өзара бағалау, «Индекс карточка»әдісі 2-тапсырма, (Т) «Концептуалды кесте» әдісі Оқулықтағы 2-қосымшаны пайдаланып, АҚШ, Қазақстан, Жапония, Сингапур мемлекеттерінің ауылшаруашылығы мен өндіруші өнеркәсіп үлесін анықтап, дүниежүзі елдерін шаруашылық құрылымы бойынша аграрлы, аграрлы-шикізатты, индустриялық және постиндустриялық елдерге бөлу жіктемесін ұсыну.
Қ Б. Өзара бағалау. Аялдама әдісі. Әр топ бір бірінді жұмысын аялдама әдісімен бағалайды. Кері байланыс «Нысана» Сары түсті шеңбер «бұл тақырып маған өте қызық болды...» Қызыл түсті шеңбер «маған бәрі түсінікті» Көк түсті шеңбер «маған көмек қажет» | Қосымша 1 мәтін: Дүниежүзі елдерін шаруашылық құрылымы, интерактивті тақта, плакат Қосымша2, Интерактивті тақта | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10-11 минут | Бағалау критерийлеріне оралып, тапсырманың қаншалықты дұрыс орындалғандығын талқылау. Есте сақтау керек маңызды 1 нәрсе Көбірек білгім келетін 2 нәрсе Бұрыннан білетін 3 нәрсе Мен үйренген 4 нәрсе | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырысыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ үстінде топтық тапсырмалар бердім. Сыныптың қабылдау деңгейін ескеремін, тапсырмалар жеңілден күрделігіне қарай берілді. Тапсырмаларды орындау барысында әртүрлі ресурстарды қолданды. Өзара бағалау кезінде «аялдама, индекс карточка,» әдістері қолданылды. | Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушылардың игеру деңгейі тексерілді. | Орын ауыстыру, сергіту сәтін жасағанда, АКТ пайдалану кезінде қауіпсіздік сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты) 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқытуды да оқуға қатысты) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып н емесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |