ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.02.2024
Просмотров: 13
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім | Ақпаратты электронды кестеде өңдеу |
Педагогтың аты-жөні | Шарипова Мадина Тлековна |
Күні | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сынып | 8 А,Б |
Сабақтың тақырыбы | Қолда бар ақпараттың негізіндегі болжам |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар оқиды: Excel-де есептер шығару кезеңдерін біледі. Оқушылардың көбісі оқиды: Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым есепті компьютерде құрады.. Кейбір оқушылар оқиды: Электронды кестедегі деректермен жұмыс істегенде автоматтық толтыруды қолданса |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әректі | Бағалау | Ресурстар |
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ | Дайындалу уақыты: сабақта жоқтарды журналға белгілеу. (W) Интерактивті тақтада жоғарғы көлемді біртекті деректері бар электронды кесте көрсетілген. Мұғалім жетелеуші сұрақар қояды: Ұсынылған кесте бойынша не айта аласыздар? Осы кестеніі толтыруын тездетуді мүмкін бе? Қалай ойлайсыздар? Қалай ойлайсыздар? Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Сіздің меңгеретініңіз:
Есте сақтаудың ең тиімді тәсілі-өткенді қайталау. І. Өтілген материалдарды еске түсіру мақсатында «Миға шабуыл» 1- тапсырма Көрсетілген мәтінде «Астана» сөзін «Қарағанды» сөзіне ауыстыру үшін қандай функция қолданылған айтыңыз. Дескриптор
2-тапсырма Суретте берілген функция түрін анықтаңыз Дескриптор
Оқушыларды сабақ тақырыбымен, оның мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Өткен тақырып бойынша сұрақтар: 1. Ақпаратты іздеу қалай жүзеге асырылады? 2. Ақпаратты өңдеу деген не? 3. Ақпараттық жүйеге анықтама бер. 4. Іздеу жүйелеріне не жатады? 5. Іздеудің әдістері қандай? | Оқушының әрекеті 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | | Презентация Слайд2 Слайд3 |
3. Жаңа сабақты меңгерту | Ақпараттық жүйелердегі таңдау критерерийі – бұл ақпаратты іздеу кезіндегі кілттік сөздерді қалай таңдау керектігі, сұраныстың қысқа әрі түсінікті болуы. Іздеуді жүргізу, сұранысты қанағаттандыру үшін таңдау критерийімен жұмыс жасайтын арнайы сараптама жүйесі қарастырылған. 1-тапсырма.Формулаларды енгізу арқылы есепте. 1.В2 ұяшығына =КОРЕНЬ(A2) 2.С2 ұяшығына =СТЕПЕНЬ(A2;2) 2.D2 ұяшығына =ОКРУГЛ(A2;1) 3. Е2 ұяшығына =ЦЕЛОЕ(A2) 2-тапсырма.Логикалық функцияны қолдану арқылы есепте. 1.F2 ұяшығына =СУММ(C2:E2) 2.G2 ұяшығына =ЕСЛИ(F2>E9;"иә";"жоқ") 3-тапсырма.Кестені толтыр. . Қорытынды. Ал, балалар сонымен бүгінгі сабақты не білдік? Не үйрендік? Қане есімізге түсірейікші? Үй тапсырмасы 1. «Кестелерді пішімдеу тақырыбын оқу. Дәптермен жұмыс жасау. 2. Тізімдерді жасау. Кесте түріндегі мәтінді безендіру | Мұғалімді тыңдайды Тапсырманы орындайды Сабақты қортындылайды | | Оқулық, дәптерлер. Карточкалар |
4. Бекіту | Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау. | Өзін өзі бағалайды | | Смайликтер |