Файл: Ккшетау аласы лФараби атындаы іт лицейі Математика пні бойынша ыса мерзімдік жоспары.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Көкшетау қаласы әл-Фараби атындағы ІТ лицейі

Математика пәні бойынша қысқа мерзімдік жоспары

Бөлім:

Бөлім 2 «А». Көбейту және бөлу. Ортақ тақырып «Мәдени мұра»

Педагогтың аты-жөні

Касымова Г.М.

Күні:

06. 12. 2022ж.

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Өнімділік.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

4.5.1.2 **есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс; өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану

Сабақтың мақсаты:

  • есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, атқарылған жұмыс; өнімділік шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады

  • формуланы қолданып,кестені толтырады

  • заттың өнімділігі мен уақытын табуға берілген формуланы қолданып,есеп шығарады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт:

Педагогтің әрекеті:

Оқушының әрекеті:

Бағалау:

Ресурстар:




Ұйымдастыру кезеңі

3 минут



1.Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді.

Сабақ ережесін қайталай отырып, ынтымақтастық атмосфера орнатады.

Сабақ тақырыбымен, сабақ мақсатымен таныстыру


1.Мұғаліммен сәлемдеседі.

Сабақ тақырыбын талдайды, сабақта нені үйренетіндерін айтады.


Ауызша қолдау көрсету

1.Презентация




Білу7минут

Топпен жұмыс (ҚТ) жұмыс жүргізіледі. «Бір-бірімізді үйретесіз»

«Кім юоламын?» ойыны

Өрнектердің мәнін есептеп анықтай отырып мамандық түрлерін анықтайды.

Топ мүшелері өзара түсіндіру жұмысын жасайды, өрнектің мәнін сурет бойынша қандай мамагдық екенін анықтайды..


Дескриптор:

  1. Жазбаша бұрыштап дұрыс жазады.

  2. 1-ші толымсыз бөлінгішті анықтап, бөлгішке бөледі.

  3. Бөліндіге цифр таңдап, бөлгішпен көбейтіп тексереді.


Бағалау «От шашу»



Жұмыс дәптерлері





Түсіну

Жаңа тақырыпты меңгеру

7 мин


Алдыңғы мақсатты еске түсіре отырып, жаңа сабақ мақсатымен ұштастыру.

Сабақ мақсатын оқушылардан сұрайды.

Есіңде сақта!

Белгілі бір уақыт ішінде жасалған бөлшек саны жұмыс деп аталады.

Жұмыс жылдамдығын өнімділік дейді.

Өнімділік – уақыт бірлігі ішінде орындалған жұмыс.


Сабақ мақсатын еске түсіреді, қайталайды.

Жаңа ережемен танысады




«Бес саусақ» арқылы бағалау



Математика

4-сынып 2-бөлім



Оқулық

Презентация




Қолдану (Дәптермен жұмыс )

10 мин


Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады (ҚБ)

1-тапсырма Жұптық жұмыс

«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі

Кестені қара.Сұрақтарға жауап бер.




Vөнімділік

tуақыт

A жұмыс

Шебер

15 бөлш./сағ

8 сағ

? бөлш.

Шебердің шәкірті

7 бөлш./сағ

4 сағ

? бөлш.

Тігінші

? көйлек/күн

3 күн

48 көйлек

Металл жонушы

? бөлш./күн

3 күн

96 бөлш.

Мәтін теруші

2 бет/мин

? мин

36 бет

Аспаз

25 кекс/сағ

? сағ

100 кекс




Оқушылар дескриптор бойынша өзіндік және өзара бағалау жасайды, тексереді.

Дескрипторы:

  1. Жұмыстың формуласын жазады..

  2. Формулаға салып анықтайды..

  3. Өнімділіктің формуласын жазады.

  4. Фопмулаға салып есептейді.

  5. Уақыттың формуласын жазады.

  6. Формулаға салып есептейді.

Мұғалімнің дескриптор арқылы бағалауы





Талдау

Жаңа сабақты бекіту

5 мин

Жұппен жұмыс

2 тапсырма

Есепті шығар

t – 14 күн

A – 560 кір мәш.

V - ?

Ш: 560 : 14 = 40

Жауабы: Өнімділік 40 қа тең

40 : 2 =20

560 : 20 = 28


Берілген өрнектің мәнін табу ұшін алгоритмдерді анықтайды, мәнін есептеу үшін формуланы қолданады.


Дескриптор:

қысқаша шартын құрады-1б

шешу амал таңбасын таңдайды-1б

өрнек құрады -1б

мәнін есептейді-1б

жауабын жазады -1б

у ақытты табуға берілген формуланы қолданады-1б

Оқулық материалдары





Жинақтау (МОДО)

10 мин

Кесте бойынша тура теңсіздіктер құрастыруды ұсынады.





Кесте бойынша тура теңсіздіктер құрастырады..

Түсіндіреді.

Тапсырманы орындау үшін қадамдарды өздері анықтауды.





Презентация




Бағалау 3 мин

Рефлексия


Сабақтың мақсатына қайта оралады.

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Үй тапсырмасы: ЖБ дайындық.

ҚБ қойылады.

Оқушылар сабақта үйренгенімен сыныппен ой бөліседі.

Оқу мақсатына жеткенін анықтайды

-







Кері байланыс жасайды.




Стикерлер