Файл: Программалау (орта таырыптары Жабайы табиат, Жасы деген немене Жаман деген немене) Мектеп 7 хмг.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

І-бөлім

Программалау (ортақ тақырыптары: «Жабайы табиғат», «Жақсы» деген немене? «Жаман» деген немене?»)

Мектеп: №7 ХМГ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жақсыкелдина Т.М.

Пәні: Цифрлық сауаттылық

Сынып: 3 «а», «ә»

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Өміріміздегі қайталаулар

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3. 4. 1. 1 қайталауды қолданатын алгоритмдер құрастыру (цикл);

Сабақ мақсаттары

Барлығы: Алгоритм түсінігімен таныс

Көбісі: Алгоритмдерге мысалдар келтіре алады.

Кейбірі: Цикл алгоритімін программалауда қолдана алады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Мұғалім оқушылармен амандасады, сабаққа дайындығын қадағалайды, оқушыларды іскелік ырғаққа бейімдейді.

Мұғалім: Сәлеметсіздер ме оқушылар! Біз бүгінгі сабағымызды бастаймыз.
Сабақ тақырыбына жетелеу. Оқулық бойынша сабақ тақырыбын ашу

Мұғаліммен амандасады. Жаңа сабаққа дайындалады.

«Мадақтау» әдісі

Оқулық, презентация

Негізгі бөлім

Тақырыпты ашу

10-15 мин

Жаңа білімді меңгеру.



Цикл – белгілі бір құбылыс немесе іс-әрекеттердің тұрақты қайталануы.

Циклдік алгоритм – белгілі бір санда немесе көрсетілген шарт орындалғанша қайталанатын іс-әрекеттердің реті.

Цикл денесі – қайталанатын әрекеттер тізімі.

Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақты меңгереді.


«Бес бармақ» әдісі

Презентация

Сабақтың ортасы

Тапсырмалар орындау

15-20 мин

Тапсырма №1

«Көмір тасудың» сөзбен сипатталған циклдік алгоритміне блок-схема құрыңдар.

Тапсырма №2

Қанаттың үйіне түсірілген көмірдің массасы 500 кг. Ал көмір таситын шелекке 10 кг көмір сыяды. Осы деректерді пайдаланып анықтаңдар:

1. «Көмір тасу» циклдік алгоритмінің денесі неше рет қайталанады? Ал екі шелекпен тасыса ше?

2. Цикл саны белгілі болса, «Көмір тасу» циклдік алгоритмінің блок-схемасы қалай өзгереді?


Тапсырмаларды алып, қосымша диск-тен тапсырмалар орындайды.

«Мадақтау» әдісі

Оқулық, презентация

Соңы

5 мин

Сабақты бекіту.
• Циклдің адам өміріндегі маңызы қандай?

• Күнделікті тұрмыстағы қандай іс-әрекеттерді циклдік алгоритмге мысал ретінде алуға болады?

• Блок-схеманы не үшін қолданады?
Қызыл – сабақты толық түсіне алмадым, тапсырмаларды толық ордамадым.
Сары – ортасында сабақты жақсы түсіндім, тапсырмаларды орындадым, кейбір тапсырмаларда қиындықтар кездесті.

Жасыл – сабақты жақсы түсіндім, тапсырмаларды толық орындадым.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма алады. Және сабақ бойынша бағаланады. Кері байланыс жасайды

«Мадақтау» әдісі

Презентация, стикер




Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, бар оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.

Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?