ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 19
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Информатика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары | ||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 3 Мәліметтер қоры | Мектеп: "№181 орта мектеп" КММ | |||||||||||
Күні: 14.02.2023 | Мұғалімнің аты-жөні: Е.Жылқайдаров | |||||||||||
Сыныбы: 9 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Мәліметтерді сұрыптау және сүзу | |||||||||||
Оқу мақсаты | 9.2.2.3 Мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру | |||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлығы: Тізімдегі деректерге қарапайым сұрыптауды және сүзгілеуді қолдану Көпшілігі: Сұрыптау мен сүзуден өткізудің бірнеше критерийлерін қолдану Кейбіреуі: Қарапайым және құрамдас сүзгілердің айырмашылықтарын анықтау | |||||||||||
Бағалау критерилері: |
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Топта сүзу,сұрыптау туралы түсініктерімен бөлісе алады Пәндік терминология: Кесте-таблица-table, ұяшық-ячейка- cell, сұрыптау-сортировк- sorting, іздеу-поиск- search, сүзгілеу-фильтрация- filtration Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері: Қарапайым сұрыптауды қолдану үшін...
| |||||||||||
Құндылықтар баулу | Экономикалық өсу – бұл біздің ең маңызды міндетіміз, мұның шешіміне Қазақстанның өңірлік және жаһандық бәсекеге қабілеттілігі тәуелді. Осы құндылыққа тапсырманың мазмұны арқылы қол жеткіземіз. | |||||||||||
Пәнаралық байланыс | Ағылшын тілі (терминдер), экономика (экономикалық қызмет түрлері бойынша практикалық жұмыс), математика (практикалық жұмыс барысында) | |||||||||||
Бастапқы білім | Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі пішімдерін қолдануды, абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді, электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдануды, кестеде берілген функцияның графигін салуды біледі. Мәліметтер қоры, жазба, өріс терминдерін түсінеді, электронды кестеде мәліметтер қорын құруды біледі. | |||||||||||
Сабақ барысы: | ||||||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | ||||||||||
Кіріспе бөлім 0-8 мин |
Cәлеметсіздер ме! Сабаққа кіргенде WORD, Excel программа белгілері кесілген парақшалар арқылы балалар 2 топқа бөлініп отырғызылады. (ҰЖ)Өткен сабақ материалдары бойынша сұрақтар: | Қиынды Слайд1 Сөз жұмбак Слайд2 QR-код, мақсат Слайд 3 Информатика 9 сынып Алматы «Мектеп» баспасы Автор: Н.С.Кольева, Е.В.Шевчук 43-44 бет | ||||||||||
1.Алгоритмнің 1 түрін ата 2.Іріктеу сөзінің синонимі ... 3. design 4. search | (Málіmetterdі suryptaý jáne súzý) | |||||||||||
Жасырын QR-код арқылы бүгінгі тақырыбымызды анықтаймыз. Бүгінгі сабақтың мақсаты не деп ойлайсыздар? (Мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру) Сұрыптау мен сорттаудың бір бірінен айырмасы неде? (Сұрыптау-деректердің мәніне немемсе деректер түріне сәйкес тізімдегі салыстырмалы орындалатын өзгерту. Электронды кестедегі деректерді іздеу-сүзгі түрінде берілген іздеу шарттарын қанағаттандыратын жазбаларды (жолдарды)таңдау.) СҮЗГІ дегенді қалай түсінесіздер? Өмірмен қалай байланыстырасыздар? | ||||||||||||
Негізгі бөлім 9-12 мин 13-13,5 мин 14-18 мин 19-24 мин 25 мин |
сұрыптауға болады?
бойынша таңдасақ, деректермен не болады? BILIMLAND.KZ сайтынан видео арқылы сабақ түсіндіріледі. Берілген тапсырмалардың дескрипторы бойынша әр команда балл жинау арқылы сайысады. (ТЖ) Тапсырма 1. Дескриптор:
(ТЖ) Тапсырма2. Дескриптор:
(ТЖ) Тапсырма3. Дескриптор:
3.(ҰЖ)Сергіту сәті. «Буратино» Жаттығуы. | Информатика 9 сынып Алматы «Мектеп» баспасы Автор: Н.С.Кольева, Е.В.Шевчук 42-43 бет https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/9-synyp/lesson/derekqordahy-kestelerde-zhazbalardy-izdeu-zhane-sorttau Видео 02 мин.18 сек. | ||||||||||
26-37 мин |
1.Берілген кесте бойынша көрсетілген диапазон бойынша сұрыпта. 2. Көрсетілген диапазон бойынша алфавиттік рет бойынша сорттайды. 3. Көрсетілген диапазон бойынша сандық мәннің өсу реті бойынша сорттайды. 4. 2016 жылғы «Кіші 100 адамға дейін» бағаны бойынша сорттайды
бойынша сорттайды Дескриптор:
33645,7-дан үлкен критериі бойынша сорттайды
бойынша 105 208,6-дан кіші критериі бойынша сорттайды 5. Қарапайым және құрамдас сүзгілердің айырмашылық-тарын анықтаңыз.
Дескриптор:
6.Бағалау парағы | http://stat.gov.kz/faces/homePage/publicationsMonitoring/publicationsMonitoringKGosSec?_adf.ctrl-state=mndrc9dxc_99&_afrLoop=7231537143955974#%40%3F_afrLoop%3D7231537143955974%26_adf.ctrl-state%3D14gthljpdu_4 | ||||||||||
Сабақтың соңы
| 7.Рефлексия: Сұрақ-жауап Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіздер? Не білдіңіздер? Не білгіңіз келеді? Бүгінгі сабақ ұнады ма? Ұнаса несімен? | Слайд4 | ||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||
Барлық оқушылар тапсырманы орындауда нұсқаулыққа жүгіне алады Кейбір оқушылар тапсырманы өз беттерімен орындай алады Қабілеті жоғары оқушылар практикалық жұмыс барысында қабілеті төмен оқушыларға кеңес береді | Жұптық жұмыс кезінде талдауға қатысады. Жеке жасаған жұмысын, сыныпта талдайды.\ | Жұппен жұмыс барысында, өзгенің ойын тыңдай білу, әркімнің идеясына сыйластықпен қарауға үйренеді. |