Файл: за мерзімді жоспар тарауы 3блім. Роботтехника. Жоба.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлімі:

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

3-бөлім. «Роботтехника». Жоба

Педагогтің аты-жөні:

Жұмабай Д.Ж, Әсет А.Д

Күні:

13.02.2023

Сыныбы: 3 сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Роботтың «қолының» қозғалысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.5.3.1 орта қозғалтқыш жылдамдығының мөлшерін орнату әрі жылдамдығын реттеу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушы үшін:

Роботта орташа моторды қолдануды, оған программа жазуды үйренеді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің ісәрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

(Ұ)

Ұйымдастыру кезеңі:

0-7



1.Ұйымдастырушылық сәт.

Оқушыларды қарсы алу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

2. "Миға шабуыл" әдісі. Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды төмендегі сұрақтар интерактивті тақтадағы суреттерді көрсетеді. Оқушылар сынып ұжымында өз білімдерімен, идеяларымен бөліседі және сұрақтарға жауап береді.

 Роботтар туралы қандай әдеби шығармалар оқығансың?

 Роботтар туралы ең көп шығарма жазған жазушыларды білесің бе? (1сурет)

 Роботты қозғалысқа келтіретін қандай моторлар бар? Есіңе түсір.


3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

4.Сабақтың мақсаттарымен

Кері байланыс.

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Басбармақ» әдісі арқылы

Интеративті доска,презентация.

Жаңа сабаққа дайындық.

8-10


Экранда ребус пайда болады.

Оқушыларға ребус шешу тапсырылады.

Ребустың нәтижесінде сабақтың тақырыбы ашылып, мақсаты айтылады.

Оқушылар ребусты шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен танысады.

Кері байланыс.



Жаңа сабақ

11-40

Видео тамашалау ұсынылады. Видеоны көріп болғаннан кейін қосымша бекіту сұрақтары қойылады.
1)Роботтар не үшін қажет екен?

2) Роботты күнделікті өмірде қайда кездестіруге болады?

3) Роботтың қолы, аяғы болады ма? Олар оған не үшін керек?


Оқушылар видеоны мұқият тамашалап, робот ұғымымен танысады.
Сұрақтарға жауап береді


Мадақтау әдісі.

Кері байланыс.

https://www.youtube.com/watch?v=i8QqW2nFhR0&t=4s




Сабақты бекіту

Жұптық жұмыс.

«Сәйкестендіру» әдісі
1 тапсырма


Дескриптор:

  • Робот режімініғ дұрыс қойылған суретін белгілеу

Практикалық жұмыс



Оқулықтағы роботтың режімін дұрыс суретпен сәйкестендіреді.


Өзін –өзі тексеру.

Өзін –өзі тексеру.



Презентация,оқулық.

Сабақтың соңы

Рефлексия.

41-45


«БББ» кестесі
Үй тапсырмасы:

&22-23,тақырыпты оқу.





Кері байланыс.