ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.03.2024
Просмотров: 10
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Кіріктірілген сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Мектептегі бір күнім. Жатыс септігі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Досқалиева А.Ф | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ІІ тоқсан | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушылардың сөздік қорын арттыру мақсатында тақырып бойынша білімдерін толықтыра отырып, тілдік дағдыларын қалыптастыру және өмірде қолдануға баулу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың міндеттері: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білімділік: | Оқушылардың тақырып бойынша білімдерін толықтыру, жаңа сөздердің аясын кеңейту, тілдік дағдыларды қалыптастыру барысында септік жалғауларын қолдана білу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дамытушылық: | Жеке тұлғаның ой - қабілетіне әсер ету арқылы оқушылардың өз беттерінше жұмыс жасау іс - әрекетін дамыта отырып, жинақтау, қорытынды жасай білуге үйрету. Сөздік қорын байыту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тәрбиелік: | Оқушының мектептегі бір күні туралы әңгіме жүргізу. Қазақ тілі, ағылшын тілі және дене шынықтыру пәндеріне қызығушылықтарын арттыру арқылы ынтымақтастық сезімдерін ояту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Оқушының төменгі жетістігі(ОТЖ): қарапайым сөйлемдер арқылы өздерінің мектептегі бір күні туралы ақпарат береді, өз ойын білдіреді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушының орташа жетістігі(ООЖ): тақырып көлемінде стандарттық талапқа сай сөйлемдер арқылы диалог, шағын мәтін құрай алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): күрделі сөйлемдер құрастыру арқылы берілген тақырып бойынша өз ойын толық жеткізеді, достарымен белсенді тілдік қарым-қатынасқа түсе алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі: | Кіріктірілген сабақ: қазақ тілі, ағылшын тілі, дене шынықтыру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқыту әдістері | «Шаттық шеңбері» тренингі , сұрақ-жауап, ойын технологиясы, монолог, диалог, сергіту жаттығуы, синквейн, ой қозғау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дереккөздері: | Оқулық, дидактикалық материалдар, әдістемелік құрал, үштілділік сөздіктер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта қолданылатын материалдар | Тақырып аясында презентация, суреттер, қима қағаздар, оқулық, желімқағаздар, өзара бағалау парағы. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі түсініктер | Ауысым, сабақ кестесі, күнде, үйірмелер, үзіліс, іс-шаралар, тоқсан, кезекшілік, дәліз, мектеп ережесі. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, ағылшын тілі, дене шынықтыру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
I.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. Сабақтың басы | Амандасу 1. Шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жылы тілектер айту. 2.Топқа бөлу 1-топ қазақ тілі 2-топ ағылшын тілі | Амандасу Бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылар пән аттары жазылған қима қағаздарды алып 2 топқа бөлінеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын тексеру | Кезекші рапортын тыңдау.
2. Үй тапсырмасын тексеруде топта тұру арқылы сөздердің аудармасын тексеру (Адымдағы сөздер) Ауысым, сабақ кестесі, күнде, үйірмелер, үзіліс, іс-шаралар, тоқсан, кезекшілік, дәліз, мектеп ережесі. | Кезекші рапортын баяндайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Топ мүшелері бір-бірден қазақша, келесі топ ағылшынша сөздердің (аудармасын) адымдап айтады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
I.Қызығушылық ты ояту | Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын арттыру мақсатында "Ортақ портрет " әдісі бойынша өз мектептерін жалпы сипаттап беруді сұрайды. | Әр оқушы бір сөйлем айту арқылы мектебіне мінездеме береді.Мінездемелерден ортақ портрет құралады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
II.Мағынаны тану Жаңа тақырыпқа көшу | Суретті көру арқылы(пазл әдісі) сабақ тақырыбын анықтау
2. Балалар, қазір біз өзіміздің денемізді шынықтыра отырып, қазақ тілі, ағылшын тілі пәндерінен тақырып бойынша білімімізді кеңейтеміз. Дене шынықтыру мұғалімі
Учащиеся стоят в две колонны. По команде «Марш!» первые уачстники каждой команды добегают до первого обруча, перепрыгивают во второй, затем добегают до стола, на котором лежат листы с заданием по казахскому языку и ручки. Выполняют первое задание, бегом возвращаются назад и передают эстафету касанием руки следующему участнику. Қазақ тілінен сәйкестендіру Бағанадағы сөздерді сәйкестендір
Осындай тапсырма ағылшын тілінде Учащиеся стоят в две колонны. По команде «Марш!» первые участники каждой команды добегают до первого обруча, в котором лежит деревянный кубик, переносят его в другой обруч, лежащий на расстоянии трех метров, и кладут в него кубик. Из второго обруча забирают второй кубик и переносят его в первый обруч (т.е. выполняют челночный бег со смной двух кубиков, лежащих в двух обручах). Затем добегают до стола, на котором лежат листы с заданием по английскому языку и ручки. Выполняют первое задание, бегом возвращаются назад и передают эстафету касанием руки следующему участнику.
Учащиеся стоят в две колонны. У направляющих в руках баскетбольные мячи. По команде «Марш!» первые уачстники каждой команды выполняют ведение баскетбольного мяча змейкой между, разложенными на полу обручами. Добегают до стола, на котором лежат листы с заданием по казахскому языку и ручки. Выполняют первое задание, затем с ведением мяча возвращаются назад и передают мяч следующему участнику. Септіктерге қатысты тапсырмалар орындайды. Кестені толтыр
Балалар мектепте тек қана сабақ оқымайды, көптеген үйірмелерге қатысады. Олай болса Еркежан сіздерге үйірмеде не үйренгенін көрсетсін.
Ағылшынша тапсырма «Мектеп ережесін» құрастыру (қазақша, ағылшынша айту) Учащиеся стоят в две колонны. По команде «Марш!» первые уачстники каждой команды добегают до обруча, в которм лежит волейбольный мяч. Выполняют пять индивидуальных верхних передач мяча над собой, кладут мяч обратно в обруч. Затем подбегают к стол, на котором лежат листы с заданием по английскому языку и ручки. Выполняют первое задание и бегом возвращаются обратно. Касанием руки передают эстафету следующему участнику. Students do matching activity. Their task is to find two parts of the sentences about school. Lesson begins We have many clubs We study languages My favorite subjects are English, P.E and Kazakh
Students choose an envelope with the topic. During 3 minutes they need to make and act a dialogue. Each team prepare speakers, 2 students from each team. Topics are: “Report about your gymnasium’s history”, “What can you tell me about your school”
Students put missing words to complete classroom and rules on the papers with signs. Rules are: No dogs allowed Don’t eat in the classroom No shouting Don’t use mobile phones
| Оқушы жауабы Қазақ тілі сабағы, дене шынықтыру сабағы, би үйірмесі, сабақтан шықты, асханада, асханада отыр. Жалаушамен жүгіру арқылы бір-бірлеп тапсырманы орындайды Шапшаңдық дағдыларын дамыта отырып, берілген сөздерді сәйкестендіреді. Әр оқушы бір сөзден тиісті орнына қояды. Оқушылар ептілік және тез ойлану дағдыларын қалыптастыра отырып, жазылым дағдыларын көрсетеді. Оқушылар икемділік және жылдамдылық дағдыларын игере отырып, айтылым дағдыларын көрсетеді. сабақ сыныптың үйірмесіне формасын ауысымда мектептен мұғаліммен Оқушы домбырада күй орындайды. Оқушылар топта «Мектеп ережесін» құрастырады, айтылым дағдысын көрсетеді (ағылшынша қорғайды). «Менің гимназиямның тарихы» тақырыбына қазақша, ағылшынша диалог құрастырып айтады, тілдесім дағдыларын қалыптастырады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
III. Сабақты бекіту | «Менің мектептегі бір күнім» тақырыбында «Шаңырақ керу» әдісі бойынша жүйелі мәтін құрастыру. Балалар біздің айтқан сөйлемнен не шықты? Шаңырақ ол не? | Шаңырақ Ол біздің үйіміз яғни біз оқитын гимназия | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
IV. Бағалау | Бағалау парағы бойынша топ жетекшілері бағалайды. Қорытынды бағаны мұғалімдер қояды. | Әр тапсырманың жанына ұпай бойынша бағалап жазады. 5 ұпай - «5» 4 ұпай - «4» 3 ұпай - «3» 2 ұпай - «2» | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
V.Үй тапсырмасы | «Менің мектептегі бір күнім» тақырыбына эссе жазады. 80-100 cөз | Күнделікке үй тапсырмасын жазады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс | «Алма» суреті(қызыл, жасыл) ілулі тұрады. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін алмаға белгілейді. | Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «алма» суреті арқылы белгілейді. Қызыл алма – бәрін ұқтым, және өзгелерге түсіндіре аламын. Жасыл алма – ештеңе ұққам жоқ. |