Файл: ыса мерзімді жоспары Блім 3 блім. Робототехника. Жоба орта таырыптары нер, Крнекті тлалар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім:3 бөлім.

Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар»)

Педагогтың аты-жөні

Уразбекова Гульмира Рахметовна

Күні

25.01.2023

Сынып: 3 а

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Құжатты рәсімдейміз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.4 шрифт пен абзацты пішімдеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Мәтіндік редакторда шрифт пен абзацты қолдануды біледі

Көптеген оқушылар:

мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді жазады

Кейбір оқушылар:

Мәтіндік редакторда пішімдеу командалардын қолданады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1-минут

Үй жұмысын тексеру

5-7минут

5-минут

Жаңа білім
10-15 минут

Түсіну

Сабақтың ортасы
7-8 минут

Сергіту сәті

2минут

5-минут


Бекіту.

2 минут

Үйге тапсырма


Сабақтың соңы

Рефлексия



1.Оқушылармен амандасу.

2.Психологиялық көңіл күй сыйлау

Шаттық шеңбері.

Қуанамын мен де

Қуанасың сен де

Қуакнайық бәріміз!

Арайлап атқан күнге!

3.Адасқан сөздерді ретімен орналастыр

Пуск- Все программы- MS Office- MS Word

Іске қосу-Барлық программалар- MS Office- MS Word
4.Генератор әдісі
-Компьютерде мәтінді қалай сақтаймыз?

-Компьютерде тілді қалай өзгертеміз?

- Тұтас мәтін қалай ерекшеленеді?

-Вырезать құралының қызметі?

-Копировать құралының қызметі қандай?

-Вставить құралының құралының қызметі қандай?
-Word дегеніміз не?

Жұптық жұмыс. Элементтерді дұрыс орналастыр.




Жаңа тақырыпты ашу

Өзің тұратын аймақтағы табиғаты әсем қандай жерлерді атай аласың?

Саған қандай тақырыпта сурет салған ұнайды?




Мәтіндік құжат құру барысында мәтінмен жұмыс схемада көрсетілген қадамдарды қамтиды. Өткен тақырыпта мәтін теру,мәтінді редакциялау командаларымен таныссақ, бүгін мәтінді пішімдеуді үйренеміз.

Редакторда мәтін терілген соң,ол ерекшеленіп, оның қарпі, өлшемі, жазылуы мен түсін өзгертуге болады.

Сөздік

Қаріп-шрифт- font

Азатжол- абзац-paragraph

Мәтінді пішімдеу-форматировать текст-format text

Шрифт бөлімі



Times New Roman – мәтіннің қаріпі

Қаріп өлшемі- 14

Ж- жартылай қалың жазу

К –қиғаш жазу

Ч- астын сызып жазу

А- түсін өзгерту батырмасы

Абзац бөлімі



Абзац бөлімі





Практикалық жұмыс

(жеке жұмыс)





«Мен таптым» ойыны


Жұптық жұмыс

Төменде Word редакторында терілген мәтін берілген. Осы мәтіннің әр қатарында Шрифт және Абзац командаларының қолданылуын талдаңдар.

Мысалы, тақырып: ..., түсі жасыл, өлшемі ... .

Қазақтың бейнелеу өнері

Кескіндеме, мүсін, графика, қолданбалы өнер салаларын қамтитын көркем өнер. Халыты олөнері – қазақ халқының бейнелеу өнерінің ежелгі түрі.
Сәйкестендір


73-бет. «Ойлан» айдарындағы сұрақтарға жазбаша жауапжазу


«СМС хат» әдісі

Оқушылар мұғалімге «Смс хат» әдісі арқылы сабақта не түсінікті болды, нені түсінбей қалды, тақырып бойынша қандай сұрағы бар жазады

Мұғаліммен амандасады.


Тапсырманы орындайды.


Сұрақтарға жауап береді

(Файл- сохранить как-имя файла- сохранить)
(Shift-Alt немесе жұмыс үстелінде өзгерту)
(тұтас мәтінді ерекшелеу үшін,тінтуірдің сол жақ батырмасымен жолдың басына бір рет шертіледі)


(Сөзді немесе мәтінді,суретті қиып алады)

(Сөзді немесе мәтінді ,суреттікөшіріп алады)

(Қиылған немесе көшірілген сөзді, мәтінді қою, орналастыру)
(Мәтіннен тұратын құжаттарды дайындауғаи арналған мәтіндік редактор)
оқушылар word терезесінде эелеметтерді орналастырады және тақтада көрсетеді

(тақырып жолы, сызғыш, мәзір жолы, жұмыс алаңы, құрал саймандар тақтасы, айналдыру жолағы)
оқушылар өзі тұратын аймақтағы табиғаты әсем жерлерді айтады
Қыс мезгілі тақырыбында 2-3 сөйлемді дәптеріне жазады. Оқушы өзі жазған мәтінді компьютерде тереді, қиып немесе көшіріп алады,екінші құжатқа енгізеді. Жаңа тақырыпты дәптерге жазады: Құжатты рәсімдеу

Дәптерге жазады

Берілген ссылка арқылы оқулықта берілген ақпаратпен танысады

Берілген ссылка арқылы оқулықта берілген ақпаратпен танысады

Дескриптор:

-Тақырыптың қарпін, қаріп өлшемін реттей алады

-Қаріпті дұрыс таңдай алады;

-абзацпен жұмыс жасай алады.

Оқушылар 1ден 6 ға дейін рет ретімен санайды, 7 ге келгеде «Мен таптым»деп жаңылмай айту керек

Дескриптор:

- қаріп өлшемін,қаріп жазуын жазады;

-абзац командасын дұрыс таңдайды.

Оқушылар кеспеде берілген сызбаны сәйкестендіреді


күнделікке жазып алады


Ұялы телефонға смс хаттар жібереді.




















бір бірін тексереді





Интеракивті тақта,кеспелер

компьютер



кеспе,электрондиск

кітап,АТҚ

АТҚ

презентация

АТҚ, компьютер

АТҚ, компьютер

компьютер

презентация

кеспе

Ұялы телефон суреті