Файл: Блім Буын жне тасымал.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлім:

Буын және тасымал

Педагогтың аты-жөні




Күні:




Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Туған жер. Буын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.3.1.2.мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құру;

1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау;

1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтай ды;

Көптеген оқушылар: мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;

Кейбір оқушылар: мәтін бөліктерін анықтап жоспар құрады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Басы

Психологиялық дайындық

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Он саусақтың саласындай,

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Бiр адамның баласындай.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!



Өлеңді хормен оқып, көңіл күйлерін көтереді.



ҚБ: ауызша: мақтау, мадақтау




Ортасы

«Галерияны шарлау» әдісі





Суреттер бойынша диалог жүргізеді:

-Суреттерден не байқадың?

-Бл суреттерге қарап аам қанай сезіме болады деп ойлайсың?

-Біз тұрған жер қай суретке сәйкес келеді?

-«Туған өлке», «туған жер» деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер?



Балалар суреттер бойынша әсерлерімен бөліседі

Сұрақтарға жауап береді

Мұғалімнің көмегімен туған жерлері туралы әңгімелейді


ҚБ: бағдаршам арқылы бір-бірін бағалау


Сжетті суреттер:табиғат көрініс

тері






Оқулықпен жұмыс: 36-бет

1-жаттығу

«Туған жер»

А) Мәтінді түсініп оқу
Ә) Сұрақтарға жауап беру:

-Дархан қайда барды?

-Қалада қанша уақыт болды?

-Ауылын көргенде Дархан не деді?
Б) Жоспар бойынша мәтін бөліктерін анықтау
Есіңе сақта!

Жоспар- мәтін бөліктерінің атауы



Оқушылар мәтінді мәнерлеп жеке оқиды; хормен оқиды;

Сұрақтарға жауап береді.
Берілген жоспар бойынша мәтін бөліктерін анықтайды




ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау



Оқулық




Дәптермен жұмыс

Үлгі бойынша Рр әріптерін жазу

Дескриптор:

  • Әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап жазады;

  • Әріптің байланысын сақтайды;


2-жаттығу

Өлеңді көшіріп жазу

Улы дала ұланымын,

Күліп аққан бұлағымын.

Самғайтұғын зеңгір көкке

Мен елімнің қыранымын.

Дескриптор:

  • Өлеңді қатесіз көшіріп жазады;.

  • Каллиграфиялық нормаларды сақтайды.

Көркем жазу

Р р әріптерін көркем жазу

Оқушылар өлеңді көшіріп жазады.


«Смайликтер» арқылы бағалау


Жұмыс дәптері




3-жаттығу.

«Буыннан сөз құра» ойыны
Дескриптор:

  • Берілген буындардан сөз құрайды;

  • Сөздің екінші буынын ойлап табады.

  • Қандай сөздер шыққанын анықтайды





Оқушылар берілген буындардан сөз құрайды
Сөздің екінші буынын ойлап табады
Шыққан сөздері атайды



Қолдау көрсету







Шығармашылық тапсырма: Жұмыс дәптері №1 (25-б)

Кестемен жұмыс



Оқушылар кестеге бір, екі, үш буыны сөздерді ойлап тауып жазады

Геометрияылқ фигуралармен бағалау


Жұмыс дәптері №1

Соңы

Терме диктант

(екі буынды сөздерді теріп жазу)

Арба,гүл, шағала, кітап, бала, ән, тау, көше.
Дескриптор:

  • Сөздерді қатесіз жазады;

  • Каллиграфиялық нормаларды сақтайды.

  • Буын санын анықтайды.

  • Екі таңбалы сөздерді теріп жазады






Терме диктант жазып, екі буынды сөздерді анықтайды.



«Смайликтер» арқылы бағалау







Кері байланыс






ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.