Файл: ыса мерзімді саба жоспары Сабаты таырыбы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді косу және азайту

Бөлім

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің Т.А.Ә

Өтетілеу Фариза Қазиқызы

Күні:17.11.2022

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сынып:



Осы мақсатта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаты:

Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындай алады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің
іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі :

Сәлемдесу .Оқушыларды түгендеу.

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнату: «жылы жүрек-ізгілік тірегі»

Үй тапсырмасын тексеру: №487




Оқушылар амандасып,сабаққа әзірленеді.Үй тапсырасын интерактивті тақта арқылы Т+/- әдісі арқлы тексереді.

№487

1)2 2) 3) 3
4) 5) >4 6) 6

Бас бармақ әдісі

Оқулық,

Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы

«Миға шабуыл» әдісін қолданып ребус шешу.
Ж ̓ ̓ К ̓ ̓ДІ ̓ ̓ О

Ж ̓ ̓ ̓ ̒ ̒ ̓ З ̓ ̓


Ребус арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.

Сабақтың тақырыбы: « Жай бөлшектерді қосу және азайту»


Үш шапа

лақ

ребус

Тақырыпты ашу :









Оқушылар жаңа сабақпен танысып,келтірілген мысалдарды дәптерге жазып алады.










Ұжымдық жұмыс:



Дескриптор:

бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуды орындайды;

бөлшекті қысқартады.

502

1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8)

Стикер арқылы

оқулық

Жұппен жұмыс :

1-жұп:

  1. 3) =

  2. 4)


2-жұп:

  1. 3) =

  2. 4)

3-жұп:

  1. 3) =

  2. 4)

Дескриптор:

бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуды орындайды;

бөлшекті қысқартады.

Жұппен жұмыс :

1-жұп:

  1. 3) =

  2. 4)


2-жұп:

  1. 3) =

  2. 4)

3-жұп:

  1. 3) =

  2. 4)




Өзара бағалау

Қосыммша1

Cемантикалық карта:




Тапсырмалар

Жауаптары






1



1


бөлшекті қос













2

бөлшекті азайт













3


амалды орында













4

Жолаушы барлық жолдың

қанша бөлігін жүруі тиіс?
















Смай

лик арқылы

Қосым

ша 2

Логикалық тапсырма:

Домбыраның басы м,мойны ,шанағы .Домбыраның жалпы ұзындығы қанша м-ді құрайды?





Шешуі: 4/10+5/10+1/10=1 (m)

Дескриптор:

–бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуды орындайды;

–бөлшекті қысқартады.

Стикер арқылы




Сабақтың соңы

Бекіту сұрақтары:

Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?

Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай азайтылады?

Бөлшекті қысқарту дегеніміз не?

Бөлшек сызығы нені білдіреді?

Бөлшектің алымы мен бөлімен де бірдей сан тұрса ол нені білдіреді?
Үй тапсырмасы : №500


Рефлексия :

«Блоб» ағашы

Сіз өзіңіздің бүгінгі сабақта түсінгеніңізді қаншалықты бағалайсыз. Блоб ағашынан

өзіңізді таңдап белгілеңіз.