Файл: Кейіпкер ісрекетінен ерекше жатарын крсете алады.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 3

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 7 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Түбінде адам болатын бала

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5 Т/Ж3 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу

5. Б/С2 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады , шынайы өмірмен салыстырып бағалайды

Көпшілік оқушылар үшін: Кейіпкер іс-әрекетінен ерекше жақтарын көрсете алады.

Кейбір оқушылар үшін: Кейіпкерлердің іс – әрекетіне баға беріп оны өз өмірімен байланыстырады.

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

«Ой шақыру» әдісі арқылы «Сенім» не ойыңа келді, үздіксіз ой. сөзіне түсінік берулерін сұрайды
Сабақтың тақырыбын айтып мақсатымен таныстырады.
Өзіңде қалтыр ” әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау.Сол шар түстері арқылы топқа бөлу


«Сенім» сөзіне жан-жақты, талдау жасап ойларын айтады
Оқушылар берілген сұрақтарға нақты,тез жауап береді.


Мақсаты: оқушылардың есте сақтау қабілеттерін,

тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс жауап беруге бағыттау мақсатында оқушыларға жетекші сұрақтар қоя отырып нәтижеге жету


Түрлі-түсті шарларда жасырылған сұрақтар арқылы тақырыпты қайталау


Жаңа сабаққа кіріспе

10 минут




«Галерея аралау» әдісі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында оқушыларды қабырғадағы суреттермен жұмыс жасау ұсынылады..

.



Суреттердегі кейіпкерлердің кім екенін тауып шығармадан үзінді келтңре отырып, талдайды.



Мақсаты: Көркем шығармадан үзінділерді келтіре отырып кейіпкерлердің мінезін салыстырып баға береді

Тиімділігі: оқушының бағалау,саралау дағдысы артады.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға жуан сұрақтар қоя отырып жетелеу

Қалыптастырушы бағалау: Көркем шығармалардан үзінділерді келтіріп ойын айтады.

«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ,сонымен қатар смайликтермен марапаттап ынталандырамын.

Сабақтың ортасы

Образды ашу.

15 мин.




«SWOT» талдау әдісі мәтінінен Кейіпкерлердің іс - әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені салыстырып, өмірмен байланыстыра отырып баға бергізу


Топтық жұмыс: Шығарма мәтінінен берілген үзіндіні талдап, кейіпкер образын ашып, өмірмен салыстыра отырып баға береді


Мақсаты: Кейіпкерлердің іс - әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені салыстырып, шынайы өмірмен салыстыра баға береді

Дескриптор:

1.Шығарма кейіпкерін табады

2.Оқиғаны жалғастырады

3.Мінездеме береді

4.Шынайы өмірмен салыстырады

Жалпы – 4 балл.


Смайликтер арқылы бағалап отырамын.

Рефлексия 3 минут

Кері байланыс: Оқушылар «Ошақтың үш бұты» тәсілі арқылы өздерін бағалатады

1.Бүгінгі сабақта қандай пайдалы нәрсе жасадың?

2. Бүгінгі сабақтың қай тұсы ұнады ? Неліктен ?

3. Бүгінгі сабақта өздерің нені білдіңдер ?


Кері байланыс: Оқушылар «Ошақтың үш бұты» тәсілі арқылы өздерін бағалайды

1.Бүгінгі сабақта қандай пайдалы нәрсе жасадың?

2. Бүгінгі сабақтың қай тұсы ұнады ? Неліктен ?

3. Бүгінгі сабақта өздеріңіз нені білдіңдер ?

.

Мақсаты: Оқушы алған білімін саралап, өзіне істеген жұмысына баға бере білуге дағдыланады.

«Ошақтың үш бұты»



Сабақтың соңы
2 мин.




Тақтада ілініп тұрған қорамсаққа оқтарын салғызып, әр қатардың оқтарын санатады

Тақтада ілініп тұрған қорамсаққа оқтарын салып, әр қатар оқтарын санайды

Мұғалім оқушыларды «Сайгез оқ» тарату арқылы бағалайды. Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.




Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау тапсырмаларын дайындап, ерекше парақшамен жұмыс жасатам.

Қосымша сұрақтар қоя отырып оқушының ізденуіне бағыт беремін


«Сайгез оқ» әдісі арқылы бағалаймын 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:





Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 5 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нұрдәулет Ақыш «Нағыз әже қайда ?» шығармасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау

5 Т/Ж3 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды

Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады.

Көпшілік оқушылар үшін: Кейіпкер портреті мен іс-әрекеті арқылы образына баға береді.

Кейбір оқушылар үшін: Кейіпкерлердің іс – әрекетіне баға беріп оны өз өмірімен байланыстырады.

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Жағымды қал -ақуал орнату үшін «Асыл әжем» әнін айтады

«Ой шақыру» әдісі арқылы «Әже» деген сөзді естігенде қандай адам елестейді? Сұрақ қояды
Сабақтың тақырыбын айтып мақсатымен таныстырады.

Әже ретінде ауылына қонаққа шақырады
Жүзік

Білезік

арқылы топқа бөлу


«Әже» сөзіне жан-жақты, талдау жасап ойларын айтады

Оқушылар берілген сұрақтарға нақты,тез жауап береді.


Мақсаты: оқушылардың есте сақтау қабілеттерін,

тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс жауап беруге бағыттау мақсатында оқушыларға жетекші сұрақтар қоя отырып нәтижеге жету

Топқа бөлінеді





Жаңа сабаққа кіріспе

10 минут




«Стоп кадр» әдісі арқылы автор өмірімен таныстыру

«Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы жаңа сабақты мақсатында оқушыларды ошақтың басына дөңгеленіп отыруды ұсынады. Отқа дайындап қойған ағаштарды тастап отырып, әңгімені қыздыру ұсынады.

.



Видеоны көреді де оқиға желісін болжайды

Ағаштарда жазылған сұрақтарға жауап бере отырып, кейіпкерлердің образын ашады. Ойларын айтады.



Дескриптор:

1.Жазушы өмірімен танысады

2.Оқиғаны жалғастырып ойларын айтады

3.Креативті ой білдіреді

Жалпы – 3 балл

Мақсаты: Көркем шығармадан үзінділерді келтіре отырып кейіпкерлердің мінезін салыстырып баға береді

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға жуан сұрақтар қоя отырып жетелеу

Дескриптор:

1.Шығарма кейіпкері туралы ойын айтады

2.Өз көзқарасын білдіріп баға береді

3.Қосымша сұрақтарға жауап береді

Жалпы – 3 балл

Қалыптастырушы бағалау: Көркем шығармалардан үзінділерді келтіріп ойын айтады.

«Жарайсың!» , «Айналайын», «Қарағым»деген мадақтау сөзімен ,сонымен қатар құрттар тарату арқылы марапаттап ынталандырамын.

Сабақтың ортасы

Образды ашу.

15 мин.




«Киіз басу» әдісі мәтінінен келтірілген үзінділерді ретімен орналастырту.


Топтық жұмыс: Шығарма мәтінінен берілген үзіндіні сюжеттік желісіне қарай орналастырады


Мақсаты: Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын көрсету

Дескриптор:

1.Шығарма фабуласын табады

2.Оқиғаны реттілігін көрсетеді

3.Сюжеттік желісін көрсетеді

Жалпы – 3 балл.


Құрт үлестіру арқылы бағалап отырамын.

Сабақтың соңы Рефлексия 3 минут

Кері байланыс: Оқушылар «Бес білезік» тәсілі арқылы өздерін бағалатады

1.Бүгінгі сабақ мақсатына жету үшін қандай жұмыс жасадың?

2. Бүгінгі сабақтың қай тұсы ұнады ? Неліктен ?

3. Бүгінгі сабақта өздеіңе не түйдің?


Кері байланыс: Оқушылар «Бес білезік» тәсілі арқылы өздерін бағалатады

1.Бүгінгі сабақ мақсатына жету үшін қандай жұмыс жасадың?

2. Бүгінгі сабақтың қай тұсы ұнады ? Неліктен ?

3. Бүгінгі сабақта өздеіңе не түйдің?


Мақсаты: Оқушы алған білімін саралап, өзіне істеген жұмысына баға бере білуге дағдыланады.



Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау тапсырмаларын дайындап, ерекше парақшамен жұмыс жасатам.

Қосымша сұрақтар қоя отырып оқушының ізденуіне бағыт беремін


«құрт беру» арқылы бағалаймын 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:





Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

Узбекова А.С.

Күні:




Сыныбы: 5 «А»,»Б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нұрдәулет Ақыш «Нағыз әже қайда ?» шығармасы.Шіркін, менің әжем

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау

5 Т/Ж3 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды

Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады.

Көпшілік оқушылар үшін: Кейіпкер портреті мен іс-әрекеті арқылы образына баға береді.

Кейбір оқушылар үшін: Кейіпкерлердің іс – әрекетіне баға беріп оны өз өмірімен байланыстырады.

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Жағымды қал -ақуал орнату үшін «Асыл әжем» әнін айтады

«Ой шақыру» әдісі арқылы «Менің әжем» деген сөзді естігенде қандай адам елестейді? Сұрақ қояды
Сабақтың тақырыбын айтып мақсатымен таныстырады.

Әже ретінде ауылына қонаққа шақырады
Жүзік

Білезік

арқылы топқа бөлу


«Әже» сөзіне жан-жақты, талдау жасап ойларын айтады

Оқушылар берілген сұрақтарға нақты,тез жауап береді.


Мақсаты: оқушылардың есте сақтау қабілеттерін,

тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс жауап беруге бағыттау мақсатында оқушыларға жетекші сұрақтар қоя отырып нәтижеге жету

Топқа бөлінеді





Жаңа сабаққа кіріспе

10 минут




«Стоп кадр» әдісі арқылы автор өмірімен таныстыру

«Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы жаңа сабақты мақсатында оқушыларды ошақтың басына дөңгеленіп отыруды ұсынады. Отқа дайындап қойған ағаштарды тастап отырып, әңгімені қыздыру ұсынады.

.



Видеоны көреді де оқиға желісін болжайды

Ағаштарда жазылған сұрақтарға жауап бере отырып, кейіпкерлердің образын ашады. Ойларын айтады.



Дескриптор:

1.Жазушы өмірімен танысады

2.Оқиғаны жалғастырып ойларын айтады

3.Креативті ой білдіреді

Жалпы – 3 балл

Мақсаты: Көркем шығармадан үзінділерді келтіре отырып кейіпкерлердің мінезін салыстырып баға береді

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға жуан сұрақтар қоя отырып жетелеу

Дескриптор:

1.Шығарма кейіпкері туралы ойын айтады

2.Өз көзқарасын білдіріп баға береді

3.Қосымша сұрақтарға жауап береді

Жалпы – 3 балл

Қалыптастырушы бағалау: Көркем шығармалардан үзінділерді келтіріп ойын айтады.

«Жарайсың!» , «Айналайын», «Қарағым»деген мадақтау сөзімен ,сонымен қатар құрттар тарату арқылы марапаттап ынталандырамын.

Сабақтың ортасы

Образды ашу.

15 мин.




«Киіз басу» әдісі мәтінінен келтірілген үзінділерді ретімен орналастырту.


Топтық жұмыс: Шығарма мәтінінен берілген үзіндіні сюжеттік желісіне қарай орналастырады


Мақсаты: Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын көрсету

Дескриптор:

1.Шығарма фабуласын табады

2.Оқиғаны реттілігін көрсетеді

3.Сюжеттік желісін көрсетеді

Жалпы – 3 балл.


Құрт үлестіру арқылы бағалап отырамын.

Сабақтың соңы Рефлексия 3 минут

Кері байланыс: Оқушылар «Бес білезік» тәсілі арқылы өздерін бағалатады

1.Бүгінгі сабақ мақсатына жету үшін қандай жұмыс жасадың?

2. Бүгінгі сабақтың қай тұсы ұнады ? Неліктен ?

3. Бүгінгі сабақта өздеіңе не түйдің?


Кері байланыс: Оқушылар «Бес білезік» тәсілі арқылы өздерін бағалатады

1.Бүгінгі сабақ мақсатына жету үшін қандай жұмыс жасадың?

2. Бүгінгі сабақтың қай тұсы ұнады ? Неліктен ?

3. Бүгінгі сабақта өздеіңе не түйдің?


Мақсаты: Оқушы алған білімін саралап, өзіне істеген жұмысына баға бере білуге дағдыланады.



Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау тапсырмаларын дайындап, ерекше парақшамен жұмыс жасатам.

Қосымша сұрақтар қоя отырып оқушының ізденуіне бағыт беремін


«құрт беру» арқылы бағалаймын 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:




Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

Узбекова А.С.

Күні:




Сыныбы: 6«А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

А. Алтайдың «Прописка» әңгімесін оқығаннан кейін туған ой

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5 Т/Ж3 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу

5. Б/С2 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады , шынайы өмірмен салыстырып бағалайды

Көпшілік оқушылар үшін: Кейіпкер іс-әрекетінен ерекше жақтарын көрсете алады.

Кейбір оқушылар үшін: Кейіпкерлердің іс – әрекетіне баға беріп оны өз өмірімен байланыстырады.

Құндылықтарға баулу:

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

«Ой шақыру» әдісі арқылы «Ұміт» дегенде не ойыңа келді, үздіксіз ой. сөзіне түсінік берулерін сұрайды
Сабақтың тақырыбын айтып мақсатымен таныстырады.
Өзіңде қалтыр ” әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау.Сол шар түстері арқылы топқа бөлу


«Сенім» сөзіне жан-жақты, талдау жасап ойларын айтады
Оқушылар берілген сұрақтарға нақты,тез жауап береді.


Мақсаты: оқушылардың есте сақтау қабілеттерін,

тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс жауап беруге бағыттау мақсатында оқушыларға жетекші сұрақтар қоя отырып нәтижеге жету


Түрлі-түсті шарларда жасырылған сұрақтар арқылы тақырыпты қайталау


Жаңа сабаққа кіріспе

10 минут




«Галерея аралау» әдісі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында оқушыларды қабырғадағы суреттермен жұмыс жасау ұсынылады..

.



Суреттердегі кейіпкерлердің кім екенін тауып шығармадан үзінді келтңре отырып, талдайды.



Мақсаты: Көркем шығармадан үзінділерді келтіре отырып кейіпкерлердің мінезін салыстырып баға береді

Тиімділігі: оқушының бағалау,саралау дағдысы артады.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға жуан сұрақтар қоя отырып жетелеу

Қалыптастырушы бағалау: Көркем шығармалардан үзінділерді келтіріп ойын айтады.

«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ,сонымен қатар смайликтермен марапаттап ынталандырамын.

Сабақтың ортасы

Образды ашу.

15 мин.




«SWOT» талдау әдісі мәтінінен Кейіпкерлердің іс - әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені салыстырып, өмірмен байланыстыра отырып баға бергізу


Топтық жұмыс: Шығарма мәтінінен берілген үзіндіні талдап, кейіпкер образын ашып, өмірмен салыстыра отырып баға береді


Мақсаты: Кейіпкерлердің іс - әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені салыстырып, шынайы өмірмен салыстыра баға береді

Дескриптор:

1.Шығарма кейіпкерін табады

2.Оқиғаны жалғастырады

3.Мінездеме береді

4.Шынайы өмірмен салыстырады

Жалпы – 4 балл.


Смайликтер арқылы бағалап отырамын.

Рефлексия 3 минут

Кері байланыс: Оқушылар «Ошақтың үш бұты» тәсілі арқылы өздерін бағалатады

1.Бүгінгі сабақта қандай пайдалы нәрсе жасадың?

2. Бүгінгі сабақтың қай тұсы ұнады ? Неліктен ?

3. Бүгінгі сабақта өздерің нені білдіңдер ?


Кері байланыс: Оқушылар «Ошақтың үш бұты» тәсілі арқылы өздерін бағалайды

1.Бүгінгі сабақта қандай пайдалы нәрсе жасадың?

2. Бүгінгі сабақтың қай тұсы ұнады ? Неліктен ?

3. Бүгінгі сабақта өздеріңіз нені білдіңдер ?

.

Мақсаты: Оқушы алған білімін саралап, өзіне істеген жұмысына баға бере білуге дағдыланады.

«Ошақтың үш бұты»



Сабақтың соңы
2 мин.




Тақтада ілініп тұрған қорамсаққа оқтарын салғызып, әр қатардың оқтарын санатады

Тақтада ілініп тұрған қорамсаққа оқтарын салып, әр қатар оқтарын санайды

Мұғалім оқушыларды «Сайгез оқ» тарату арқылы бағалайды. Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.




Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау тапсырмаларын дайындап, ерекше парақшамен жұмыс жасатам.

Қосымша сұрақтар қоя отырып оқушының ізденуіне бағыт беремін


«Сайгез оқ» әдісі арқылы бағалаймын 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2: