ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 20.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

ҚМЖ

Сабақ: Функцияның нүктедегі шегі және үзіліссіздігі

Мектеп: 277

Күні: 09.01.2017

Мұғалімнің есімі: Таубаева Сауле

Сынып: 10 «A»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Функцияның нүктедегі шегі, фукнцияның үзіліссіздігі мен үзіліссіз нүктелері, үзіліссіз функция және оның қасиеттерін, функция шегін табу білім білік дағдыларын меңгерту

Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар:

Үзіліссіз функция және оның қасиеттеріне, функция шегін табуға есептер шығара алады

Оқушылардың басым бөлігі:

Функция шегін, асимтотасын, үзіліссіздігін таба алады; түрлендірулер енгізе алады

Кейбір оқушылар:

Функция шегін, асимтотасын, үзіліссіздігін таба алады; түрлендірулер енгізе алады; есептеулер жүргізуге дағдыланады

Тілдік мақсат:

Негізгі сөздер мен тіркестер:

«нақты сандар жиыны», «функция», «функцияның шегі», «үзіліссіздік», «нүкте аймағы», «асимптоталар» терминдерінің қолданылуы мен айтылуы

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

1.Сіз функцияның нүктедегі шегін қалай табуға болады?

2. Есептеулерде түрлендіру енгізу не үшін қажет?

3. Анықталу облысы мен мәндер жиынын табуды қалай жүргіземіз?

4. «Менің ойымша ...» сөз тіркесін пайдаланып, түсіндіреді

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Кестедегі формуланы ережеге айналдыру, берілген ережені әріпті өрнекпен жазу

Алдыңғы оқу

Функцияның нүктедегі шегі және үзіліссіздігі

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы


  1. Психологиялық тренинг «Конфуцийдің дана сөзі»

Білімге жетелейтін үш жол бар:

Еліктеу жолы - ең жеңіл жол,

Ойлау жолы - ең игілікті жол,

Тәжірибе жолы - ең қиын да, ащы жол.

Мақсаты: оқушылардың назары, ынтасы сабаққа аудару

Іс әрекет: өлең шумақтары әсерлі етіп оқылады

  1. «Функция элементтері»

Мақсаты: оқушыларда топпен жұмыс жасауға, ұйымшылдыққа, достарының пікірін тыңдауға дағдыландыру

Іс-әрекеті: функция элементтері бойынша топқа біріктіру

3. «Өзіңді өзің тексер» әдісі

Мақсаты: үй жұмысын тексеру үшін оқушының зейінін, әділдігін бақылайды, уақытты үнемдейді

Іс әрекеті: оқушыларға үй жұмысын ауызша оқытады

1.Дана сөздер

2. Топ аттары

  1. Жұмыс дәптері

Ортасы


4. «Анықтамалар» әдісі

Мақсаты: жетекші сұрақтар қою арқылы анықтамаларды айту, тұжырым жасау, ойлау дағдысын дамыту

Іс-әрекеті: жетекші сұрақтар қояды

5. «Ой қозғау»

Мақсаты: алған білімдерін негіздеуге; толықтыруға; есептер шығаруға дағдыланады

Іс-әрекет: оқулықтан, есептер жинағынан есептер шығартады

№155 (а, б, г, д, ж), №158 (а, б), №162 (а, б)

6. «Кім жылдам» әдісі

Мақсаты: сызбалар бойынша дәрежелік функция қасиеттерін ажырата білуге дағдыландырады

Іс-әрекет: графиктер сызылған плакаттарды көрсетеді

4. А4 парағы

5. Оқулық, есептер жинағы

6. Ауызша есептер



Аяқталуы

7. «Біліміңді негізде»

Мақсаты: үйге тапсырма беру кезінде анықтама мен қасиеттерді қолдана білу

Іс-әрекет: үйге тапсырма береді

№155 (ә, в, ғ, е, з), №158 (ә, в), №162 (ә, в)

8. Рефлексия. «Табыс ағашы»

Мақсаты: оқушылардың нені меңгергенін, неден мүлт кеткенін байқай алады.

Іс әрекеті: сурет салған плакатты ілу

7. Оқулық

8. Сурет, стикерлер

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

• Жеке жұмыс

• Жұптық жұмыс

• Қабілеті жоғары оқушыға шығармашылық жұмыс беріледі

  • «Өзін-өзі бағалау»

  • «Шапалақтау» әдісі

  • «Досыңды бағала»

  • Өмірмен байланыс

  • Акт мен байланыс

  • Қауіпсіздік ережелері

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (Оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіру көмектесетін не білдім?