Файл: азастан Республикасыны Білім жне ылым министрлігі А. Нрманов атындаы жалпы білім беретін мектебікмм.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 25.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


нысан

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«А.Нұрманов атындағы жалпы білім беретін мектебі»КММ

(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу

(сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер

Педагогтің аты-жөні

Разиля Сейденова

Күні:

10.02.2023

Сынып:

Қатысушылар саны:8

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.2.13 теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жазу;

Сабақтың мақсаты

Сабақ барысында саралау тәсілі,СТО,блум таксаномиясының кейбір әдістерін пайдалана отырып,оқушылардың ойлау қабілеттерін,оқуға деген ынтасын арттыру.

Қабілет:Математикалық есептерді шешуде есептеу техникасын және бағдарламалық қамтылымды білуге машықтандыру

Математикалық есептерді шешудің алгоритмдерін дұрыс пайдалану дағдыларын арттыру.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І.Ұйымдастыру кезеңі.

«Көңілді амандасу»-сабаққа көңілді атмосфера туғызу

2-минут

Көңілді музыканың ырғағымен,амандасудың түрлі түрлерін пайдаланып оқушыларды сыныпқа қарсы алу.Сабаққа әзірленуге нұсқау беру

Мұғаліммен түрлі амандасудың қимылымен амандасып,сыныпқа кіреді.Сабаққа қажетті оқу-құралдарын әзірдейді

Күлімсіреу

Мадақтау сөздері:Жарайсыңдар!Керемет!

Түрлі смайоик суреттері,музыка
Тақта,бор,оқулық

Үй тапсырмасын тексері. «Жедел тексеру»-тапсырманы тез әрі тиімді тексеру.3 -минут

Үйге берілген 958есепті жедел тексеріп оқушының жұмысына талдап,қателікпен жұмыс жүргізу

Үй жұмысын тексертіп,мұғалімнің ескертуін қабылдап,қатемен жұмыс жасайды

Үй тапсырмасы орындалды белгісін қою.Дұрыс,қате белгілері

ФБ 2 балл Д/Р:

Теңңсіздік құрады

Сан аралығын анықтайды

Қызыл қалам,оқушы дәптері

Өткен сабақты пысықтау «Шындық және жалған » тәсілі-өткен тақырыпты бекіту.Ашық сұрақтар?Қалай?Не себепті?Жасалу жолы?Т/СЫ:БІЛУ

4-минут

Өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылып,оқушыларға сұрақтың жауабының шындық немесе жалған екендігін анықтату.Дәлелдеу сұрау

Мұғалімнің нұсқаулығы бойынша сұрақтарға жауап беріп,айтып, дәлелдейді

«Үш шапалақ» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.

,таратпа парақшалар

ІІ.Жаңа сабақ. «Сен білесің ба?» әдісі-жаңа сабаққа кіріспе.БЛУМ:ТҮСІНУ

4-минут.Сұрақ-жауап әдісі

Теңсіздіктер белгілерді жазып,алдын ала не біліміз және қандай іс-әрекет жасауымыз мүмүкін деген сұрақтармен сабақтың ОМ ашып,таныстыру.Тақтаға күнді жазу

Мұғалімнің сұрақтарына жауап беріп,өздерінінң ойларын айтып,жаңа сабақтың болатын барысына болжам жасайды.Дәптерге күнді,тақырыпты жазады

Мадақтау.Керемет!Тамаша!Жарайсыңдар!

Тақта,бор

«Білімнің бәрі кітапта»-оқулықпен жұмыс.Өзіндік жұмыс.Тақтамен жұмыс.968есеп.Блум таксаномиясы ҚОЛДАНУ

6 минут

Теңсіздіктердің шешілу жолын анықтауға нұсқау беруКоординаталық түзуде кескіндеудің ережесін сақтау

Әмина,Раман,Жанболат

Дескриптор:

Теңсіздіктердің қиылысуы мен бірігуін анықтайды

Сана аралықтарын жазады

Координаталық түзіу бойында кескіндейді

ФБ 3 балл

Оқулық,қызыл қалам,оқушы дәптері

969есеп.Саралау:ДИОЛОГ ЖӘНЕ ҚОЛДАУ-жекелей оқушыларға көмек беру,қолдау білдіру.Тақтамен жұмыс..Өзіндік жұмыс

7-минут

Тапсырманың орындалу барысымен таныстырып,жекелей оқушыларға көмек,қолдау көрсету

Дескриптор:

Теңсіздіктерді шешеді

Теңсіздіктердің түбірін анықтайды

Теңсіздіктің сан аралығын табады

Сұлушаш,Сержан,Ердос

Тесксеріп белгі қою,қошеметтеу

ФБ 3 балл

Оқулық,дәптер,қызыл қалам

970 есеп.«Тақтамен және өзіндік жұмыс»-зерттеу жұмысы.8 минут.

Есепті жылдам тақтада да,өзіндік жұмыс ретінде орындауға нұсқау беру

Д/Р:Теңсіздіктерді шешеді

Жақшасыны ашу ережесін пайдаланады


«Бір ауыз сөз» өз жұмыстарын бағалайды

ФБ 2 балл

Түсіндірмелі қағаз,таратпа қағаз,фломастер,заттар

Сабақты бекіту. Таза тақта»-өткен сабақты бекіту.4 минут

Теңсіздіктердің сипаттамасын анықтауға белгілер қойлып,оқушы жауабынаppн соң өшіріледі

Дескиптор:

Теңсіздіктерді координатадағы орнынын,атауын,белгіленуін анықтап айтады,толықтырады,дәлелдейді


Мадақтау.

Жарайсың!Қосымша жұмыс жаса.Ойыңды толықтыр

Тақта,магнит,ілме парақтар

Үйге тапсырма беру.971(1,2) есеп

Тапсырманың орындалу жолына нұсқау беру

Дескриптор

Теңсіздіктерді түрлендіріп шешеді

Сан аралығын анықтайды

Өзіндік жұмыс ,сыныпқа мадақтау жүргізу

оқулық

Рефлексия. «Бір ауыз сөз» береді.2 минут

Өздерінің пікірлерімен сабақты аяқтауға нұсқау беру

Сабаққа бір ауыз сөзбен түйін береді

Жақсы көңіл-күй нышаны,шапалақ