Файл: 4блім. Webжобалау.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

4-бөлім. Web-жобалау


Қобда көпсалалы колледжі

Директордың ОІЖО: Жолдаспаева Г.Т.

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Гумаков Р.Р.


Топ:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

Web-парақшаларын әзірлеуде HTML-тегтерін қолданады

Сабақ мақсаты

Білім алушылар:

Web-парақшаларын әзірлеуде HTML-тегтерін қолдану;

HTML тілінің тегтерін пайдаланады;

HTML тілінде графиканы өңдеу,

Бағалау критерийлері


1. HTML тегтерін пайдаланып, қаріптерді редакторлейді;

2. HTML тегтерін пайдаланып, мәтінді бояйды, маркер қояды;

3. HTML тегтерін пайдаланып, графика қояды.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану

Тілдік мақсаттар



Пәндік лексика және терминология

Htm, html, HEAD, TITLE, BODY, H1, H6, P, HR, I, STRONG, SUB, SUP, DL, LI, dt, dd, dl, ul.

Құндылықтарға баулу

Еңбекке баулу. Бір-бірінің пікірін тыңдау. Жауапкершілік, сыни ойлауға дамыту, іздемпаздыққа, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілінде сөздер қолданады

Алдыңғы білім

Web-программалау. Web-сайт туралы түсінік.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа зейінін аудару.

Алдыңғы білімді жаңа сабақпен байланыстыру мақсатында жазылған сұраққа жауап береді.

«Миға шабуыл» әдісі

- Web-парақшаларын әзірлеуде қандай программалау тілдерін білесіңдер?

- HTML тілінің өздеріңе таныс басқа программалау тілдерінен қандай ерекшелігі бар деп ойлайсыңдар?

Оқулық, «Информатика», 10-сынып



1 тапсырма. Жұптық жұмыс

«Кім жылдам?» әдісі

HTML тегтерін пайдаланып, апта күндерін латын әріптерімен, әр күнді әр түрлі түспен, «бейсенбі» күнін астын сызыңыздар, демалыс күндерін, яғни сенбі және жексенбі күндерін қаріптерінің қалыңдығын (жирный) өзгертіп жазыңыздар.

Бағалау критерийі

Дескриптор

1. апт күндерін латын әріптерімен жазды;

2. әр жолды әр түрлі түспен бояды;

3. «бейсенбі» күнін астын сызды;

4. сенбі күнінің қаріпінің қалыңдығын (жирный) өзгертті.

5. жексенбі күнінің қаріпінің қалыңдығын (жирный) өзгертті.



2 балл
2 балл
2 балл

2 балл

2 балл

ҚБ: бірін-бірі бағалау.

2 тапсырма. Жұптық жұмыс.

 «Барлық оқушылармен жұмыс» әдісі

Көктем айларын нүкте, жаз айларын шеңбер, күз айларын шаршы түріндегі маркермен маркерлеңіз және ай аттарының түстерін жасыл түске бояңыз.


Бағалау критерийі

Дескриптор

1. Наурыз айын жазды, түсін бояды, нүкте маркерін қойды;

2. Сәуір айын жазды, түсін бояды, нүкте маркерін қойды;

3. Мамыр айын жазды, түсін бояды, нүкте маркерін қойды;

4. Маусым айын жазды, түсін бояды, шеңбер маркерін қойды;

5. Шілде айын жазды, түсін бояды, шеңбер маркерін қойды;

6. Тамыз айын жазды, түсін бояды, шеңбер маркерін қойды;

7. Қыркүйек айын жазды, түсін бояды, шаршы маркерін қойды;

8. Қазан айын жазды, түсін бояды, шаршы маркерін қойды;

9. Қараша айын жазды, түсін бояды, шаршы маркерін қойды;



3 балл

3 балл

3 балл

3 балл

3 балл

3 балл

3 балл

3 балл

3 балл

ҚБ: бірін-бірі бағалау.
3 тапсырма. Жеке жұмыс

«АКТ» әдісі

Топтағы 6 білімгер, үш қыз бала, үш ұл бала туралы дерек енгізу үшін кесте қойыңыз, «Білімгерлер жайлы дерек» тақырыбын енгізіңіз, кестенің бірінші жолындағы барлық бағанды біріктіріңіз, бірінші жолға «Топ білімгерлері» деген мәтінді жазыңыз, білімгерлердің аты-жөнін және мекен-жайын жазыңыз.

Білімгерлер жайлы мәлімет

Топ білімгерлері

Аты-жөні

Мекен-жайы








































Бағалау критерийі

Дескриптор

1. «Білімгерлер жайлы дерек» мәтінін енгізеді;

2. кесте сызады;

3. кестенің бірінші жолын-дағы барлық бағанды біріктіреді;

4. бірінші жолға «Топ білімгерлері» деген мәтінді жазады;

5. 1-ші ұл баланың атын жазады;

6. 2-ші ұл баланың атын жазады;

7. 3-ші ұл баланың атын жазады;

8. 1-ші қыз баланың атын жазады;

9. 2-ші қыз баланың атын жазады;

10. 3-ші қыз баланың атын жазады;

11. 1-ші ұл баланың мекен-жайын жазады;

12. 2-ші ұл баланың мекен-жайын жазады;

13. 3-ші ұл баланың мекен-жайын жазады;

14. 1-ші қыз баланың мекен-жайын жазады;

15. 2-ші қыз баланың мекен-жайын жазады;

16. 3-ші қыз баланың мекен-жайын жазады;


4 балл

4 балл

4 балл

4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл
4 балл

ҚБ: өзін өзі бағалау (ауызша кері байланыс беремін)



Сабақтың соңы



Кері байланыс:

«Плюс-минус-қызықты» әдісі.

Білімгерлерге сабақ соңында кестені толтыру ұсынылады: П (+); М (-); Қ (қызықты).

«П»-«плюс» сабақта ұнаған нәрсе жазылады: ақпарат, жұмыс түрлері, т.с.с.

«М»-«минус» сабақтың ұнамаған немесе түсініксіз сәттері, оқушы пікірі бойынша оған ешқандай қажеттілігі жоқ ақпарат жазылады

«Қ»-«қызықты» оқушылар сабақта естіген қызықты мәліметтерді жазады, оған қоса тақырып бойынша білгісі келетін мәселелер бойынша мұғалімге ұсыныстар жазуға болады


Кесте

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – Білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Сабақ барысындаың жас ерекшеліктерін, қабілетін ескере отырып, Смарт мақсатты негізге ала отырып, Жаһандық экологиялық проблемаларды шешуде әлемдік тәжірибені зертеп, салыстырады және Зерттеулерін «jamboard» интербелсенді тақтасында берілген елдердің туларына сәйкес ментальды картаға толтырады.


Бағалау критерийі бойынша бағаланады.

Сабақ барысында бақылау және талқылауды үйлестіру.



Сабақ барысында тапсырма орындағанда қауіпсіздік ережелерін білім алушыларға мұғалім түсіндіреді.