Файл: за мерзімді жоспар блімі Мектеп Талдыоран аласындаы физикаматематика баытындаы Назарбаев Зияткерлік мектебі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.03.2024
Просмотров: 16
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Какен Мерей | ||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Сырттай сызылған шеңберлердің радиустарының үшбұрыш ауданымен байланысы | ||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.3.2.3 үшбұрышқа сырттай сызылған шеңбер радиусының оның ауданына тәуелділігін дәлелдейді және оны қолдана алады. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | үшбұрышқа сырттай сызылған шеңбер радиусының оның ауданына тәуелділігін дәлелдейді және оны қолдана алады. | ||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Үшбұрыштың қабырғаларының ұзыныдғы белгілі болған жағдайда, оған сырттай сызылған шеңбердің радиусын табады. Үшбұрыштың қабырғалары белгісіз, бұрыштарының градустық өлшемі белгілі болған жағдайда, оған сырттай сызылған шеңбердің радиусын табады. | ||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
теоремалар мен формулаларды қолданып есептерді шешу жолын түсіндіреді;
| ||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқи алу, өз бетімен ақпаратты алу, жағдайды талдау, жаңа жағдайға бейімделу, мәселені қою және шешім қабылдау, өзінің және өз тобының жұмысының сапасына жауап бере алу, өз уақытын ұйымдастыра алу, сабақтарда түрлі мәдениет пен пікірлерге құрметпен қарауды тәрбиелеу біліктілігі. Құндылықтарды дарыту сабақта іс-әрекеттің барлық кезеңдерінде жүзеге асырылады. | ||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | | ||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Teams, white board | ||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Синустар теоремасы | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Teams бағдарламасында оқушыларды ұйымдастыру. Жаңа сабақты түсіндіру. (үшбұрыштың қабырғалары белгілі болған жағдайда) Формуласын оқушылармен бірге дәлелдеу. | http://bilimland.kz | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 9 минут 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут | Зерттеушілік жұмыс: S=2R2 ( үшбұрыштың бұрыштары белгілі болған жағдайда) жоғары деңгей Осы формуланы оқушылар дәлелдейді. Немесе Қабырғалары 3,4,5 болатын үшбұрыштың ауданын табыңдар. https://create.kahoot.it/share/8f195cbf-1ced-48e4-b0d3-78768373751d 1. Егер үшбұрыш қабырғаларының ұзындықтары 8 см, 4 см, 6 см-ге тең болса, онда үшбұрышқа сырттай сызылған шеңбер радиусын табыңдар.
2. Қабырғаларының ұзындықтары 5 см, 8 см, 5 см-ге тең үшбұрыш шеңберге іштей сызылған. Осы шеңбердің ұзындығын табыңдар.
3. Бұрыштары 30 , 30 болатын үшбұрышқа сырттай сызылған шеңбер радиусы 4 см. Үшбұрыштың ауданын табыңдар.
4. Қабырғаларының ұзындықтары см-ге тең тең қабырғалы үшбұрыш шеңберге іштей сызылған. Осы шеңберге іштей сызылған шаршы қабырғасының ұзындығын табыңдар.
| | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. | | |||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||||||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттеріне сепке ала отырып іріктеу (Гарднердіңжиындықзияттеориясы) түріндеболуымүмкін. Саралаууақыттыұтымдыпайдаланудыесепке ала отырып, сабақтыңкез-келгенкезеңіндеқолданылаалады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз Оқушыларды өздерінің ерекшелігіне байланысты топтарға бөліп ұқсамаған тапсырмаларды бердім. Оқушылар бір бірімен тәжірибе алмастырды. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекеттүрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары Сергіту сәті өте жақсы өтті, математика биі арқылы оқушылар гимнастика жасады және өткен тақырыпқа шолу жасады. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақбойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшінп айдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың барлығы оқу мақсатына толық қол жеткізді, бірақ әлі де куінші оқу мақсатына байланысты көбірек есеп шығару керек деп ойлаймын | |||||||||||||||||||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |