Файл: азастан Республикасыны Оу аарту министрлігі орта мектебі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.03.2024
Просмотров: 28
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім | “Дені саудың – жаны сау” | ||||
Пәні: | Дүниетану | ||||
Күні: | | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | | ||||
Сынып:2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтыңтақырыбы | Өткен өмірімізді білеміз | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.3.1.2 түрлі дереккөздерді зерделеу арқылы көне қалалар мен ескерткіштерді сипаттау | ||||
Сабақтың мақсаты | Картадан Ұлы Жібек жолы бойында орналасқан қалаларды атау Ежелгі қаланың келбетін сипаттау | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурс тар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Көңіл –күй түймедағы | Оқушылар сабаққа назар аударады. Көңіл –күй түймедағы арқылы жазылған сөздерді оқып шеңберге тұрады | | | |
Сабақтыңортасы (5 мин) 8 мин | Үй тапсырмасын тексеру Қазақтың ұлттық ойындарының түрлерін түрлі ақпарат көздерінен іздеп тап. «Ой қозғау» әдісі Балалар өткен, бүгінгі және болашақ өмір дегенді қалай түсінесіңдер? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өткен өмірімізді қалай білуге болады? Бейнежазба тамашалау | Қазақтың ұлттық ойындарының түрлерін түрлі ақпарат көздерінен іздеп табады Сұраққа жауап береді Өткен өмірімізді қалай білуге болатынын бейнежазбадан тамашалайлы | Дескриптор: -ұлттық ойындарының түрлерін түрлі ақпарат көздерінен іздеп табады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) | Слайд түсіндірме Оқулық 69-72-бет | |
5 мин Сергіту сәті 2 минут 7 ми | 2- тапсырма Топтық жұмыс «Карта» әдісі Картадан Ұлы Жібек жолы бойында орналасқан қалаларды ата. Суретте не бейнеленген? Базарда саудагерлер не сатып жатыр?\\ Сергіту сәті ұйымдастырылады Дәптермен жұмыс А1 .Сөйлемді толықтырып жазады . Тарихи ескерткіштер жазбалар Археологтар А2.саудагерлер саудамен айналысу үшін | .қалаларды атайды.суретте не бейнеленгенін әңгімелейді азарда саудагерлер не сатып жатқанын анықтайды | Дескриптор: -қалаларды атайды(1б) -суретте не бейнеленгенін әңгімелейді(1б) -базарда саудагерлер не сатып жатқанын анықтайды(1б) «Басбармақ» арқылы Қалыптастырушы бағалау: Жарайсың! Тамаша ! | Оқулық 71 -бет Слайд түсіндірме Карта Жұмыс дәптері | |
8 мин | Саралау тапсырмасы 3 – тапсырма «Қорытындыла» әдісі Не себепті қалалар Ұлы Жібек жолы өтетін жолдарда пайда болған? Ежелгі қаланың келбеті қандай? ЕБҚ оқушыға тапсырма Шеберлер қандай нәрселер жасады? | Не себепті қалалар Ұлы Жібек жолы өтетін жолдарда пайда болғанын оқулықтан анықтап айтады . Ежелгі қаланың келбеті қандай болғанын әңгімелейді | бір-ірін бағалау Дескриптор: -Қалаларға қатысты сұраққа жауап береді (1б) - Ежелгі қаланың келбеті қандай болғанын әңгімелейді (1б) Шеберлер қандай нәрсе жасағанын айтады (1б) -Қорытындылайды (1б) | Слайд түсіндірме Оқулық 72 -бет | |
Рефлекция 5 мин | Кері байланыс «Бағдаршам » әдісі Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма «Ұлы Жібек жолы» туралы дереккөздерден ақпарат жина. | Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды | Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе | Қорытынды бағалау |