Файл: ПН аза тілі 6блім оршаан орта жне энергия ресурстары.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ

6-бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары

МЕКТЕП: « №4 орта мектеп» КММ

КҮНІ: 06.02.2023

Мұғалім: Каракулова Ф.К.

СЫНЫП: 8 «Ә»

Қатысқандар : үйден оқыту

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қоршаған ортадағы энергия ресурстары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау;

8.4.4.3 - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу;

Сабақ мақсаты

- мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдайды, негізгі ойды анықтайды; - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолданады;

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

5 мин

Сабақтың ортасы

10 мин


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сынып оқушысы түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.

Жағымды психологиялық ахуал.

ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ



  • Суретте не бейнеленген?

  • Жел қондырғысы дегеніміз не?

Оқушы сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.

ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.

5-тапсырма. Диаграммадағы ақпаратпен танысып, «Энергоресурстарды тиімді пайдаланудың жолдары» тақырыбында мәтін жазыңдар.


ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН



4-ТАПСЫРМА. Кестені пайдаланып, шағын мәтін жаз. Айқындауыш түрлерін қатыстыр.

Іске қосыл ған жыл

Өндірістер

1950-1960

Жезқазған ЖЭО, Өскемен ГЭС-і, Бұқтырма ГЭС-і

1966-1970

Шардара ГЭС-І

1971-1975

Қапшағай ГЭС-і, Жамбыл және Ақсу ГРЭС-і

1975-1980

Ақтау АЭС-і, Екібастұз ГРЭС-і

1981-1985

Екібастұз-2 ГРЭС-і, Шульба ГЭС-і




Оқушы түгенделіп, назары сабаққа аударылады.

Оқушы сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.


Оқушы диаграммадағы ақпаратпен танысып, «Энергоресурстарды тиімді пайдаланудың жолдары» тақырыбында мәтін жазады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.


Грамматикалық тақырып бойынша тапсырма орындайды.



ҚБ «Одағайлар» әдісі

Оооооо! – тамаша жауап;

Оййййй! – төмен жауап


Дескриптор

сызбадағы маңызды ақпараттарды анықтайды-1б

ақпараттарды талдап жазады-1б

мәтін құрылымын сақтайды-1б

Дескриптор:

айқындауыш туралы мәлімет алады-1б

кестедегі ақпаратты алады-1б

айқындауышты қатыстырып, шағын мәтін құрайды-1б



8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы



Рефлексия

5 мин

Кері байланыс:



Үй тапсырмасы: 152-бет 6\1 тапсырма