Файл: Блім 3а бір айнымалысы бар сызыты тедеу Тексерілді Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.03.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлім


6.3А Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу

Тексерілді:

Педагогтің аты-жөні:

Сопиева З.Т.




Күні:

23.01.23




Сынып: 6«Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Теңдеулер көмегімен мәтінді есептерді шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.5.1.6 мәтінді есептерді сызықтық теңдеулерді құру арқылы шығару;

Сабақтың мақсаты

Мәтінді есептерді сызықтық теңдеулерді құру арқылы шығару жолдарын түсіндіру

«Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен»кмм


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс тар

Сабақтың басы

10-мин.

І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу

Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады

Үй тапсырмасын тексеру:

«Досыңды тексер»стратегиясы арқылы

«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.

2. Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер дегеніміз?

3. Теңдеудің түбірі дегеніміз?


Амандасады. Жинақталады.

.

шеңбер тұрып бір біріне тілек айтады

Оқушылыр бір-бірінің жұмыстарын тексереді

Интерактивті тақтада жауаптары көрсетіледі,сол арқылы үй жұмысын тексереді.

Сұрақтарға жауап береді

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды.


Дескриптор:

Жалпы 2 б
Білім алушы

- үй тапсырмасы 1

- Сұрақтарға жауап беру 1



Сабақтың ортасы

27-минут



Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма беремін.

Жеке жұмыс.

«Графикалық органайзер»әдісі

Тапсырмалар айдарындағы

1-тапсырманы орындайды.

1. Суреттегі таразының сол жақ табақшасына 3 пакет ұн, ал оң жақ табақшасына 1 пакет ұн және 4 кг кіртасы салынған.



Сурет бойынша сызықтық теңдеу құрыңдар, мұндағы 1 пакет ұнның массасы хкг.

Теңдеуді шешіп, 1 пакет ұнның массасын анықтаңдар.
Жұптық жұмыс.

«Ойлан ,жұптас,бөліс»әдісі

Тапсырмалар айдарындағы

2-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
Мәтін бойынша теңдеу құрастырады.шешімін табады.

3х=4+х

3х-х=4

2х=4

Х=2

Ж:бір пакет ун 2 кг

2-тапсырма.Жұптық жұмыс

1-жұп 2-жұп

№879 №880

3-жұп 4-жұп

№882 №884

1тапсырма

Дескриптор: Жалпы - 3 балл

-мәтінді оқиды 1

- модулин құрастырады 1

-теңдеуді шешеді.1

2-тапсырма

Дескриптор:

Жалпы 3балл.

--мәтінді оқиды 1

- модулин құрастырады 1

-теңдеуді шешеді.1


6-сынып математика оқулығы



Сабақтың соңы


6-мин.

Сабақты бекіту.Ф.с тапсырмасы

Топтық жұмыс



Берілген тапсырмаларды топпен орындайды

3-тапсырма

Дескриптор:
Жалпы 2б

-моделин құрастырады1

- теңдеуді шешеді 1


Қосым-ша 2

Кері байланыс 1-мин.

. Жетістік баспалдағы

. Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды







Үй тапсырма беру. Бағалау

1-мин

Бет- №
Ондық баллдық жүйемен бағалау

- теңдеулерді шешеді

Барлығы 10 балл