ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.03.2024

Просмотров: 19

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітемін


Бөлім

Компьютерлік графика

Педагогтың аты-жөні

Байғазиева Қ

Күні

25.11.2022ж

Сынып: 5 «а»

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Растрлық кескіндерді өңдеу . практикум

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.2.2 -растрлық кескіндерді жасау және өңдеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Растрлық және графикалық редакторларының жұмыс істеу ерекшеліктерін біледі.

Көптеген оқушылар:

Paint. графикалық редакторында кесіндерді жасау барысында геометриялық фигураларды салу құралдарын қолданады.

Кейбір оқушылар:

Paint.программаларының интерфейсінің жақсы жақтарына мысалдар келтіреді.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал.

Ашық аспан болсын!

Әр күніміз біздің

Сәттілікке толсын!

Информатика пәнінен

Білмегенді білейік

Үйретейік, күлейік.

Оқушыларды топқа бөлу

Оқушылады Castlost сайты арқылы 2-топқа бөлу.1-топ Растрлық графика.

2 –топ Векторлық графика
Ребус шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Үйден мектепке дейінгі кездейсоқ сұрақтарға жауап беру

1.Ақпарат деген не?

2.Ақпаратты қандай сезім мүшелері арқылы қабылдауға болады?

3.Ақпараттың қандай қасиеттері бар?

4.Ақпараттың қандай түрлері бар?

5.Теледидар немесе радио ақпарат берушіге жата ма, әлде ақпарат алушыға жата ма?

6.Ақпараттық үдеріс түрлерін ата?


1.Мұғаліммен амандасады.


2.Оқушылар топқа бөлнеді..

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
4.Сұрақтарға жауап береді.


Смайлик арқылы бағалау


Castlost сайты

Презентация

Сабақтың ортасы

Топтық жұмыс. Шеңбер бойымен әңгімелесу

Жеке жұмыс.Компьютердегі тәжірибелік жұмыс.

Ертегілер әлеміне барайық, бізге енді Microsoft ағай қоннақа келіпті оның әкелген жұмбағын шешейік. Жұмбақтың шешуін тауып, суретін салыңыз

Қақаған қыста,

Өседі тыста.

Өзгертпей өңін,

Сақтауға ұста.    

(шырша)

Бір көзіңмен «кідір» дейді,
Бір көзім «жүгір» дейді.
Бір көзім «абайла» дейді
«Қарап ал маңайға» дейді
(бағдаршам)

Дескриптор:

- Paint. графикалық редакторды іске қосады;

-геометриялық фигураларды салу құралдарын қолданады.
Сергіту сәті.

Менің сүйікті оқушымның суреті. Ол кім?

Жұптық жұмыс.Сәйкестендіру кестесі




Топпен сұрақтарға жауап береді

тапсырманы орындайды

Құралдардың атауын табады, сәйкестендіреді


Екі жұлдыз ,бір тілек. Топтар бірін бірі бағалайды

Смайлик арқылы бағалау


Смайлик арқылы бағалау


Интерактивті тақта

Сәйкестендіру кестесі

Сабақтың соңы

Бекіту . Joiteka платформасында ойын

1.Сабақты қорытындылау. Сабаққа белсене араласқан, тапсырмаларды жақсы орындаған оқушылар ерекше мадақталады, жинаған смайликтердің сандарына қарай жетістіктері айтылып, әр оқушыға рефлексия жасалады.

2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз»

Classroomscreen.com платформасы арқылы оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендігі туралы, түсініп, түсінбеген тұстары туралы хабарлама қалдырады.

Сұрақтарға жауап береді

Смайлик арқылы бағалау


Joiteka платформасы

Classroomscreen.com платформасы

Үй тапсырмасы


Оқулықтағы 47- беттегі

үйде орындайық тапсырмасы