ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.04.2024

Просмотров: 16

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Күні:

Сынып:

Мұғалім:

Сабақ тақырыбы

Жаман жолдас

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.​1.​3.​1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру

4.​2.​1.​1 берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану

4.​4.​5.​1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазу

Бағалау критерийлері


  • Жаңа тақырыптың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сөйлемді толықтырып және түйінді тұстарын анықтайды.

  • Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады.

  • Мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазады.

Тілдік мақсаттар

Ұялу, қарт, достық

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

Қуыршақтар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы



Қызығушылықты ояту. «Сағаттың тілімен». Оқушылар әуенді тыңдай сөздерді айнала жүреді. Әуен тоқтағанда қасындағы сөзбен сөйлем құрастырып айтады. Осылайша өткен сабақтағы сөздерді еске түсіреді.

  • Ұялу, қарт, достық

Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

АКТ

Сабақтың ортасы


«Сөз сыры». Оқылым алды жұмыс. Мұғалім оқушыларға жаңа сөздерді сурет арқылы меңгертеді. (күшті, әлсіз, қарт, жас, ауру, сау).Мұғалім алдымен оқушыларға суреттерді көрсетеді және қайталатады. Оқушының суретті сөзді қаншалықты есте сақтағанын білу үшін мұғалім 1-суреттен бастап біртіндеп алып отырады.


«Ойланайық!»

а )Қарсы мағыналы сөздерді тап. Сау Жақсы

Кәрі Әлсіз

Күшті Ауру

Жаман Жас

ә)Мәндес сөздерді тап.

Жолдас Мықты

Күшті Нашар

Жаман Дос

Оқушылар сөздердің қарсы мағынасын және мағыналас

сөздерді ойлана отырып мағынасына қарай сәйкестендіруі керек.

Оқиық!

1-тапсырма.Суретке қарап, әңгіменің мазмұнын болжа. Мәтінді оқып, өз болжамыңмен салыстыр.



Екі дос орманда келе жатады. Олардың алдынан бір аю шығады. Екеуінің біреуі әлсіз, аурушаң еді. Ал екіншісі мықты, жас жігіт болады. Осы кезде жас жігіт ауру жолдасын тастап, үлкен ағаштың басына шығып кетеді.

Ауру жігіт ағашқа шыға алмайды. Ол жерге өтірік өлген болып жата қалады. Оны иіскейді де, кетіп қалады.

Жолдасы ағаштан түсіп:

- Достым, аю құлағыңа не сыбырлады?-деп сұрайды.
Ауру жігіт сонда:
- Аю маған: «Басқа дос тап. Мұндай адаммен жолдас болма деді,»-дейді. Досы қатта ұялып, төмен қарапты.


« Оқиық және жауап берейік!»

2-тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.

1.Мықты жігіт неге ағаштың басыншығып кетті?

2Ауру жігіт неге жерге жата қалды

3Мықты жігіт дұрыс жасадыма

4Сен не істер едің

Есте сақтайық!


Жазылуы                              Айтылуы

аю                                             айу

Сөйлесейік!

3-тапсырма.Әңгімені рөлге бөліп оқыңдар. Рөлдік ойын үлгісін көрсетіңдер.

4-тапсырма. Өз пікіріңді жаз.

Нағыз дос қандай болады?


Суреттер


А4 парағы


А4 парағы

Оқулық
Суреттер

Оқулық


Кесте


Сабақтың соңы



Үйге тапсырма:Түсінік айту.

Кері байланыс.

«Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы өзінің сабақтағы жұмысын қорытындылайды.
Мен бүгін............

Маған бүгін..................




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы











Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?