Файл: Информатика Тексерілді.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.04.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пәні: Информатика Тексерілді: _________________

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Программаларды құрудың кіріктерілген ортасында есептерді шешу.

Мектеп: №14 Алыбай батыр жом


Күні: 14.04.2021ж

Мұғалімнің аты-жөні: Эрежебова Азиза

Сынып: 8 «ә» сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

 5.2 Алгоритмді құру

 

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.3.1.1 Өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру

8.3.2.1 Алгоритм трассировкасын жүзеге асыру

Сабақтың мақсаты

Сабақ мақсатын анықтаңыз.

Барлық оқушылар: Алгоритм сипаттауын, қасиеттерін ажырата алу;

Басым бөлігі: Алгоритм қасиеттерін сипаттау түрлерін, тиімді әдістерін, программалау кодына салуды көрсету;

Кейбір оқушылар: Стандартты алгоритмдерді программалау процесінде қолдануды зерттей алу.

Бағалау критерийі

  • Алгоритмді құру барысында 4 қасиетінің анықтамасын білу;

  • Алгоритмді сипаттау түрлерін бір-бірінен ажырату;

  • Стандартты алгоритмді белгілі бір программалау тіл арқылы программма құруды көрсету.

Тілдік мақсаттар

 

Негізгі сөздер мен тіркестер: алгоритм, блок-схема, код, дискреттілік, анықтылық, нәтижелік, жалпылық

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Алгоритм қандай қасиеттері бар?

Алгоритмді сипаттаудың қандай түрлері бар?

Стандартты алгоритмді программалау процесінде қолданудың маңызы неде?

Талқылауға алынған сұрақтар:

«Ағаш шарбақты бояу» жобасында қандай компоненттер қолданған?

Программалау процесінде ең маңызды нәрсе не?

Дәлел келтіріңіздер....

Құндылықтарға баулу

Пәнді оқыту барысында оқушылардың «мен елімді сүйемін» тренингі арқылы сүйіспеншілікке, адамгершілікке, қамқорлық жасауға ой салу.

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, математика, көркем еңбек

Тақырып бойынша алдыңғы білім

 

Проблеманы анықтау

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

Ұйымдастыру (оқушыларды түгендеу)

Психологиялық ахуал туғызу «Сені көргеніме қуаныштымын, себебі...» тренинг.

«Құрастыр және жауап бер» әдісі арқылы есепті шешу кезеңдерін ретімен орналастыр

Оқулықта 1-сұлба 138 бет

 АКТ, көңілді әуен

Үлестірмелі материалдар.

Сабақтың ортасы

Практикалық тапсырмалар.

Миға шабул әдісі «ребус»

Сабақтың тақырыбы «Алгоритмді құру»

Мақасатын айтып өту

Енді оқушыларды 3 топқа сурет арқылы бөлу.

1-топ 2 топ 3 топ

«ДЖИГСО» әдісі арқылы барлық оқушылар тапсырма /оқулық 143 бет / берілген тақырыпты оқиды.

1 топ Алгоритмді қасиеттері

2 топ Алгоритм ұсыну, блок-схема

3 топ Алгоритм коды бөлімдері бойынша постер қорғап болған соң дескриптер арқылы қорғайды.

Дескриптор

Оқушылар тақырыпты оқи отырып мағлұмат алады.

Қандай тиісті сөз келетінін ойланады.

Өзіңіз тиіс деп тапқан сөзді тиісті орынға қойыңыз

Алгоритмнің қасиеттері оқулықтан мәліметтер алады

Оқулықтағы «Ағаш шарбақты бояу» жобасын Lazarus бағдарламасында құру.

Дескриптор

Түрлі жағдайларды қамтитын тесттер дайындайды.

Жобас жұмысын жан-жақты зерделейді.

Жоба қолданған компонентерді және олардың қасиетін анықтайды.


 

АКТ слайд плакат, стикер, маркер, үлестірме қағаздар

АКТ, Lazarus бағдарламасы, оқулық, дәптер


Сабақ соңы

«Тест» әдісі

Өзіңді тексер

Үйге тапсырма 

1914. Алгоритм жазу турлері тестті орындау.


 АКТ

https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/algoritmdi-zhazu-turleri

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау




Тапсырмаларды топтық, жұптық және жекелеген тапсырмалар болғандықтан оқушыларға деңгейлік тапсырмалар берілді, жеңілден күрделі етіп берілді.

сілтеме құрып, мазмұндарды баптайды және мәтіндік құжатты безендіруді біледі,

сілтеменің қайда қолданылатынын және сілтемелер бөліміндегі басқару элеметтерінің тобын түсінеді,сілтемелер құру жолдарын және құжатқа атау, иллюстрация тізімін және мазмұнды баптауды, сілтеме қоюды меңгереді.

Бағалау критерийлері бойынша өздерін әділ бағалауға үйрету

Топтық жұмысты

«Басбармақ» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды

Рефлекцияны БББ сызба әдісі арқылы бағалау

Қалыптастырушы әрекет сабақ бойы үздіксіз жүріп отырады


Көңіл аудару керек:

информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі.

Білім алушылардың омыртқа жотасының қалыпта ұстауы және көз гигиенасы

Психологиялық ахуал орнату

Сергіту сәті