Файл: за мерзімді жоспарды тарауы 3 Программаларды руды кіріктірілген ортасында есептерді шешу.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.04.2024
Просмотров: 2
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні: Информатика Тексерілді: ______________
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 8.3 Программаларды құрудың кіріктірілген ортасында есептерді шешу Күні : 07.04.2021ж Сынып: 8ә сынып | Мектеп: №14 Алыбай батыр жом Мұғалімнің аты - жөні: Эрежебова Азиза Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Проблеманы анықтау | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.1.1-программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: программа құруды біледі Оқушылардың басым бөлігі: есеп шығарады, программасын құрады Кейбір оқушылар: программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құрып тапсырмаларды орындайды | ||||
Бағалау критерийі | -Программа құруды біледі -Есеп шығарады, программасын құрады - программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құрып тапсырмаларды орындайды | ||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология: Проблеманың қойылуы Постановка проблем Formulation of the problem Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер Алгоритм, блок-схема, алгоритмді ұсыну тәсілдері. | ||||
Құндылықтарға баулу | Жауапкершілікке,шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау Өмір бойы оқуға дайын болу | ||||
Пәнаралық байланыс | Математика ,орыс тілі , ағылшын тілі | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Керек мәліметтерді интернет арқылы ақпарат алу; | ||||
Алдыңғы білім | Алгоритм трассировкасы | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Түстер арқылы 2 топқа топтастыру Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Сабағымыз сәтті өтсін деп, екі топ бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. С- сабырлық, сенімділік Ә- әдептілік, әділдік Т- тапқырлық, тиянақты Т-талпыныс, тәртіптілік І- іскерлік, ізгілік жазылған "Кубизм " әдісі бойынша үй тапсырмасын пысықтау | Кеспе қағаздары А4 Стикер смайлик | |||
Сабақтың ортасы | Жаңа сабақ Кітаппен жұмыс. «мен саған, сен маған» әдісі бойынша тақырыпты оқу. Кеспеқағаз екі топқа беріледі. Әр топ берілген тапсырманы түсініп оқып бір-біріне түсіндіреді. 1-топ. Проблеманы тұжырымдау Проблеманы бағалау. Дескриптор: - проблеманы анықтау кезеңдерін атайды Бағалау. Топ бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. "Ойлан, жұптас,бөліс" әдісі бойынша оқушыларға тапсырмалар беріледі, постер қорғайды Дескриптор: Есептердің моделін құрастырады; Программа құрады "Жаса көрсет әңгімеле" әдісі бойынша Практикалық жұмыс есептерге модель құру. Дескриптор: есептерге модель құрады; компьютерде программа құрады. «Веер» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан не түсінгендігі, түсінбеген жағдайда сұрақтарды, осы тақырып бойынша өз ұсынысын жазады. | Компьютер Стикер, Кеспе қағаздары А4, смайлик "атамұра" баспасы 8 сынып 149-153 бет | |||
Сабақтың соңы | Рефлексия. «Білім ағашына» сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып іледі. Үйге тапсырма: Жаңа сабақты оқып келу. | | |||
Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек қоодау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||
Қабілеті жоғары оқушылар:Сабақ бойындағы "Мен саған сен маған "әдісі оқушылардың ойын қозғауға арналады, шығармашылық жұмыс. Қабілеті орта оқушылар:бағыт-бағдар беріп, олардың өздігінен білім алуға мүмкіндік жасауды жоспарлаймын. "Ойлан жұптас бөліс" әдісі осы топтағы оқушылар үшін тиімді.Қабілеті төмен оқушылар: деңгейлік сұрақтар, мұғалімнің қолдауы. | * Оқушыларды ынталандыру,қолдау көрсетіп отыру. *әр тапсырмадан кейін оқушылар өзара бірін бірі бағалау(бес бармақ әдісі арқылы) | Денсаулық сақтау технологиялары. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |