Файл: за мерзімді жоспар блімі 2 Кеестік азастанны мдениеті (19461985 жылдар) Мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.04.2024
Просмотров: 10
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
«Бекітілді»__________________
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.2 Кеңестік Қазақстанның мәдениеті (1946-1985 жылдар) | Мектеп: Ы. Алтынсарин атындағы №10 мектеп-лицей | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 06.12.2022жыл | Мұғалімнің аты-жөні: Совет Айгерім Талапқызы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 «д» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | ХХ ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесінің дамуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.3.2 білім мен ғылым саласындағы мемлекеттік саясатқа баға беру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолданылатын әдебиеттер:
9 сыныпқа арналған оқулық. | Қосымша әдебиеттер:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Көрнекіліктер: | Ноутбук, таратпалар, дидактикалық плакаттар, планшет. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушылар топтарға біріктіріледі. 1-топ 2-топ 3-топ | Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. | Бағалау парағы таратылады. | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
«Learningapps» сайты арқылы жылдам сұрақтарға жауап беріп сәйкестендіреді. Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру үшін «Learningapps» сайты арқылы жылдам сұрақтарға жауап бергеннен кейін бейнеролик ашылады. Жаңа сабақ түсіндіріледі. | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 1. 60 жылдары Қaзaқстaнда қаншаға жуық этнос өмір сүрді? 100 2. Тың өлкесінде қанша миллион тың игеруші келді? 2 млн 3. 1970 жылы Қазақ КСР халқының саны қаншаға жетті? 13 млн 4. 1979 жылы адам саны қанша миллионға жетті? 14,6 млн 5. 1979 жылы санаққа сәйкес, қазақтардың саны қаншаға болды? 5,3 млн 6. Урбандалу дегеніміз не? Қала халқының меншікті үлесінің артуы 7. «Дeмогрaфия» қaндaй ғылым? Белгілі бір халықтың, ұлттың, ұлыстың, этникалық топтың санын, құрамы мен құрылымын, өсу не кему динамикасын зерттейтін әлеуметтік ғылым саласы. | Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» | «Learningapps» сайты Оқулық, жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут | Топтық жұмыс. Жаңа сабақ тақырыбын топта өзара талқылып берілген тапсырмаларды орындайды. 1-топ.Кестені толтыру. Білім беру саласындағы реформалардың маңызын ашыңыз. 2-топ. Тоқырау жылдары білім беру саласында жүргізілген реформалар маңыздылығына байланысты SWOT талдау жасаңыз. 3-топ.Қазіргі кездегі білім беру жүйесін кеңестік дәуірдегі білім беру жүйесімен салыстырып, олардың арасындағы айырмашылықтар мен сабақтастықты анықтаңыз. Оқушылар зерттеулерінің нәтижесімен басқа топтарды таныстырады. | Берілген мәтінді оқып тапсырмаларды орындайды.
| Бағалау парағы арқылы бағаланады. | Оқулық, жұмыс дәптері Таратпа материалдар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жеке жұмыс. (learningapps.org сайты арқылы орындалады) «Хронологическая линейка» арқылы жылдар мен реформаларды уақыт сызығыда белгілейді. | Жеке жұмыс Оқушылардың берген жауаптары бойынша тексеріп, бағалайды. | Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» | «Learningapps» сайты Оқулық, жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10 минут | Қорытындылау: (Сұрақ-жауап арқылы қорытындыланады) Үйге тапсырма: ХХ ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесінің дамуы. Оқу, мазмұндап келу «Mentimeter» сайты арқылы оқушылар кері байланыс жасайды. | Қорытындылау: (Сұрақ – жауап арқылы)
| Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» | Қазақстан тарихы 9 сынып Планшет |
Саралау – Тапсырманы саралау: Ашық сұрақтар қою мақсатында тілдік мақсатты жетілдіремін. Жеке тапсырма арқылы тақырыпты қаншалықты түсінгені анықталады. Mentimeter сайты арқылы оқушылардың кері байланысы экранға бірден шығып тұрады. Кері байланысты дер кезінде жасап жіберу мақсатында алынатын бағдарлама. | Бағалау Ауызша кері байланыс Өзін-өзі және бірін-бірі бағалау Компьютер бағалауы Мадақтау арқылы бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Ұялы телефонды сабақ барысында қорапта сақтау |
Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары. | Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау | Нұсқаулықпен жүргізіледі. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |