ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 24.04.2024
Просмотров: 9
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні: Информатика Тексерілді:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2 А-бөлім. Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу | Мектеп: №14Алыбай батыр жом | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 11.11.2022ж | Мұғалімнің аты-жөні: Эрежебова Азиза | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 сынып | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Мәтіндік процессордағы кестелер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары | 7.2.2.1. мəтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу (форматтау) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңмақсаты | Барлық оқушылар: Мәтіндік процессордың көмегімен кесте құру дағдыларын қалыптастырады; Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндік процессорда кесте құру жолдарын біледі, баған, жол қоса алады; Кейбір оқушылар: мәтіндік процессорда кестені өшіру, ұяшықтарды біріктіру, кестені бөліп, сақтай алады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалаукритерийі | Мәтіндік процессорда кесте құра алады. Кесте жасау үшін қандай амалдар қолдану керектігін біледі және қолдана алады; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар | Пəндік лексика жəне терминология Кесте, ұяшықтар, өшіру, біріктіру, баған, қатар. Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Талқылау: 1. Кесте дегеніміз не? Оларды не үшін қолданады? 2. Ұяшық дегеніміз не? 3. Мəтіндік редактор көмегімен кестелерді қалай құруға болады? 4. Мəтіндік редакторда кесте жасау үшін қандай амалдарды қолдануға болады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жазу: Бір күндік күнрежімдері бойынша кесте құрастыру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Топтық жұмыста ұйымшылдық, ортақ істің нәтижесін жауапкершілікпен қарау; жеке жұмыс тәжірибеде қолдана алу; бір- бірімен қарым-қатынас жасау тәсілдері. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыс | Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, математика | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Компьютерлік вирустарды біледі, түрлерін ажырата алады, вирусқа қарсы бағдарламаларды қолдана алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланғанжаттығутүрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығына назар аудару.ІІ. Ынтымақтастықты қалыптастыру және топтастыру. Сыныпты «Жағымды сөздер» арқылы топтастыру. Жемістердің суреттері салынған қима қағаздар арқылы 2 топқа бөліп аламын. І топ «Бағандар», ІІ топ «Қатарлар» ІІІ. Үй жұмысын сұрау «Пошта» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау.
| Қима қағаздар Пошта жәшігі, хатқалталар Таратпа қағаздар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Білу мен түсіну Жаңа тақырыпты түсіндіру Тыңдалым оқылым Қолдану Компьютерде практикалық жұмыс | Миға шабуыл әдісі арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашамын. Ақпараттарды кесте түрінде берудің тиімділігі неде деп ойлайсыңдар? Кестелік ақпараттардыкомпьютерде қалай өңдеугеболады? Білу, түсіну кезеңі: Тапсырма 2 топқа арналады: 1-топ: Кестені не үшін қолданамыз? Мəтіндік редакторда кесте құру алгоритмі (3.1-суретті пайдалану). 2-топ: WORD мəтіндік редакторында кесте жасау амалдарын қолдану (3.5-суретті пайдалану). -топтар оқулықтағы ақпаратты бөлімдер бойынша басқа топтарға түсіндіреді – 10 мин. тұжырым: - топта еркін тақырыпта кестенің мазмұнын құрастыру – 5 мин. Практикалық жұмыс. 1, 2-практикалық жұмыстарды орындаңдар №2 – Тапсырма «Таныстырылымдар» байқауына қатысу кестесін жасаңдар.
| Информатика оқулық, Интерактивті тақта Bilimland.kz сайтынан Флипчпарт, маркер, стикер компьютер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Талдау Жинақтау | Сабақты қорытындылауда «5-5-1» әдісі пайдаланылады. Оқушылар сабақта нені меңгергені жайлы 5 сөйлем жазады, одан кейін 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады, соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйінді сөздерін сыныппен бөліседі. Кері байланыс «Таңдау»
Үй тапсырмасы: ІІ тарау, 2.1 Мәтіндік процессордағы кестелер тақырыбын оку. Дәптерге сыныптағы оқушылар туралы мәлімет жинап келу (Туған күні, айы, жылы, мекен-жайы, телефоны), т.б | Үлестірме материал | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Дарынды оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалады. Мотивациясы төмен оқушыларға дарынды оқушылардың көмек көрсетуі ұсынамын. Топтық, жұптық және тәжірибелік тапсырмаларды орындауда оқушыларға қолдау көрсетіп отырамын, оқушы мен мұғалім арасындағы байланысты нығайтамын. | Бағалау– оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзара бағалау парағы арқылы.
| Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау Информатика кабинетіндегі техникалық қауіпсіздік ережесін сақтау, компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардығ барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жұргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланың. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |