Файл: Программалау Педагогті атыжні Естай азына Бекжанызы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 25.04.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Мектеп:

Жаңа Ғасыр №175 гимназия







Бөлім:

Python тілінде алгоритмдерді программалау







Педагогтің аты-жөні:

Естай Қазына Бекжанқызы







Күні:










Сыныбы: 8

Қатысқандар:




Қатыспағандар:




Сабақтың тақырыбы

While циклі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.3.3.1 While цикл операторын пайдалану

Сабақтың мақсаты

while циклін программада қолданады.

Бағалау критерийі

  • while циклінің операторын программада кодын қолданады;

  • while циклінің шартқа тәуелділігін көрсетеді;

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика мен терминология:

While-әзірше-пока

Шарт-условия-terms

Логика-логика-logicals

Ақиқат-истина-true

Жалған-лож-false

Зерттеу сұрақ

Саралау тәсілдерін түрлендіріп қолдану арқылы оқушылардың толық оқу ортасына тартылуына қалай ықпал етеді?


Сабақтың барысы

Сабақтың

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

жоспарланған













кезеңдері













/уақыт













Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал

Топқа біріктіру



(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Жүрек – бір-бірімізбен құшақтасамыз

Күлкі - бір-бірімізге күлімдей қараймыз

Сыныптағы оқушыларды рандом түрінде 3 топқа топтастыру.


Мұғаліммен сәлемдеседі.

Оқушылар жарты шеңберге тұрып, бір-біріне тілек айтады.

Оқушылар рандом тәсілі арқылы топтасады




«Қуаттандыру»әдісі.

Қуаттандыру таяқшаларын оқушыларға үлестіру арқылы бағаланады.




https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/


Қызығушылы қты ояту.
Өткен сабақты пысықтау

Миға шабуыл

Worldwall.net сервисі арқылы үй тапсырмасын тексеру



Миға шабуыл

«Қуаттандыру»әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

logic.ly логикалық бағдарламада мұғалім екі қосқыш құралдарын қолданып, логикалық қақпаға сымдарды +, - жалғау арқылы лампаның жануын немесе жанбауын интербелсенді тақта арқылы көрсетеді. Орындалған іс-әрекет бойынша мұғалім оқушыға сұрақ қойып, жаңа тақырыпты ашады.

  1. Лампаның жануы неге тауелді болды?

  2. Программада қандай логикалық амалдар орындалды?

  3. Циклдік процестерге күнделіктіөмірден қандай мысалдар келтіреаласың?

Ұялы телефон арқылы мұғалім жіберген сілтемені басып, берілген сөздерді сәйкестендіреді.

Оқушылар берілген сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді.

Интерактивті тақтадан көрсетілген жобаны өмірмен байланыстып, өз ойларын айтады.


Қ Б

2 балл


https://wordwall.net/ru/resource/27819858




Оқытудың белсенді әдістері

https://logic.ly/demo/




Жаңа сабаққа кіріспе

Топтықжұмыс

Сабақтың ортасы

Саралау тапсырмалары.


«Қабырға газеті» әдісі арқылы оқушыларға топтық тапсырма беріледі. Берілген топтық тапсырманы постеге түсіреді.

Постерде аяқталмаған сөздер жазылады және астында тапсырма қадамдары көрсетіледі.

  • Қосымша ресурстарды пайдаланамыз

  • «Қабырға газеті» бойынша өздеріңе қажетті ақпаратты тауып, жазасыздар.

  • Қандай қорытынды айта аласыздар?


Тапсырма №1

1 топ - «While» циклінің жазылу түрін көрсетеді
2 топ - While цикілінің ерекшелігін жазады
3 топ – шартты циклдің блок-схемасын сызады




Тапсырма №2

1-ден 10-ға дейінгі сандардың өсу ретімен көрет.
Мұғалім берілген тапсырманы Python программасында оқушылармен бірге кодын жазады.
Тапсырма №3

1-ден 10-ге дейінгі сандардың ішінен жұп сандарды экранға шығару.
Тапсырма №4

1-ден 10-ға дейінгі сандардың кему ретімен көрсет.

Тапсырма №5

1-ден 10-ға дейінгі сандардың ішінен тақ сандарды экранға шығар.


Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Сонымен қатар «Қабырға газеті» әдісінен күрделі ақпаратты синтездеп, таба алады. Оқушылар дерек көздерді шатастыруы мүмкін.


Дескриптор:_1._Шартты_циклдің_жазылу_түрін_жазадыДескриптор:__Шартты_циклдің_ерекшелігін_жазады_Дескриптор'>Дескриптор:

1. Шартты циклдің жазылу түрін жазады

Дескриптор:

  1. Шартты циклдің ерекшелігін жазады

Дескриптор:

  1. Шартты циклдің блок-схемасын сызады


1, 2, 3 -тапсырмаларды оқушылар мұғаліммен бірге тапсырманы талдап, дәптерге кодын жазады.

Программаның әрбір қатарының атқаратын қызметіне түсініктеме жазады.


Мұғаліммен бірге талдайды.
Дескриптор:

  1. Есептің кодын жазады

  2. Нәтижесін эранға шығарады

Дескриптор:

  1. Есептің кодын жазады

2. Нәтижесін экранға шығарады
Берілген 4, 5 тапсырмалардың кодын Python программасында шартты тексеру операторын қолданып, нәтижені экран бетіне шығарады.




ҚБ

3 балл










ҚБ 2 балл



Қабырға газеті


Информати ка. 8- сынып оқулығы




Дербес компьютер


Сабақтың соңы
Жаңа сабақты бекіту

plickers.com сервисі арқылы тест сұрақтарын беріледі.

  1. «Шарт циклі» дегеніміз не?

2.While операторы қалай жұмыс істейді?

3. Шарт циклы қандай жағдайда тоқтайды?

4. Цикл денесі дегеніміз не?

Оқушылар тест сұрақтарына карточкаларын көтеру арқылы жауап береді.




ҚБ 2 балл


h ttps://www.plickers.com/seteditor/61ec27a71bbedc001218f6d5

Кері байланыс

Үй тапсырмасы:


Padlet.com виртуалды тақтасында сабаққа кері байланыс алады.

4.3 параграфты оқу, 90 беттегі 1 тапсырманы орындау

Оқушылар Padlet.com виртуалды тақтасында сабаққа кері байланыс береді.




ҚБ 1 балл




https://padlet.com/zbaimuratova82/gvehov7wt13b6dwd
Информати ка. 8- сынып оқулығы (90 б)