Файл: Блім 3Атарау Шешімдерді бадарламалау Педагогты атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.04.2024

Просмотров: 11

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім

7.3А-тарау: Шешімдерді бағдарламалау

Педагогтың аты-жөні




Күні: 24.01.2023ж

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып: 7




Сабақтың тақырыбы:

Тармақталған алгоритмдерді программалау.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.3.2.1- программалау тілінде алгоритмді жазу

7.3.3.2- сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыңда (С/С++, Python, Delphi, Lazarus) жазу

Сабақтың мақсаты

Шартты операторларды қолдануды түсіну

Жобаларда шартты операторларды қолдану

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\

Жаңа сабақты меңгеру

Сабақтың

соңы

Үй тапсырмасы


Cәлемдесу

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Оқушыларға видеорөлік көрсету.

Оқушыларды топқа бөлу. Топа атаулары:

  1. Тармақталған алгаритм

  2. Сызықтық алгаритм

Flippity сервисі арқылы 2 топқа бөлу.



Үй тапсырмасын сұрау

«Wordwall» сервисі арқылы оқушыларға сәйкестендіру тапсырмасы арқылы үй жұмысын тексеру.



«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу.

Яғни оқушы сурет арқылы жаңа тақырыпты ашады. Бұл әдіс оқушыны сыни ойлауға, өзімен- өзі жұмыс жасауға дағдылантырады.



Жаңа тақырыпты видеоролик арқылы түсіндіру.

Тармақталу алгоритмі. Күнделікті өмірде алгоритмдер негізінен тармақтарға бөлінеді. Бұл тармақтардың орындалуы шарттың орындалуына байланысты болады. Тармақталу алгоритмінде біріншіден, арифметикалық теңсіздік түрінде берілген

логикалық шарт тексеріледі. Егер шарт орындалса, алгоритм бір тармақ бойынша

(1-ші серия) , ал егер орындалмаса, екінші тармақ бойынша (2-ші серия) орындалады.

«Кітаппен жұмыс»

  1. Енгізілген екі санның оң немесе теріс сан екенін анықтау программасын құрыңыз?

a=int(input())

if a==0:

print("0-ge teng")

elif a>0:

print("ong san")

else:

print("teris san")



a=int(input(“Sandy engiz:”))

if x%2==0

x=x+1

else:

x=x*2

print
Сергіту сәті «Мен ешқашан» әдісі

«Мен ешқашан...»

Мұғалім «Мен ешқашан...» деп

басталатын сөйлем айту керек және оқушылар сөйлемді жалғастырады. Мысалы, «Мен ешқашан парашютпен секіріп көрген жоқпын». Қалған қатысушылар бұл фраза өздеріне қатысты болмаса, саусақтарын бүгіп

отырады, яғни олар парашютпен секірген болса, қолын жаяды.

Сабақты қорытындылау

LearnigApps сервісі арқылы сабақты пысықтау


1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастыру.

2. Кері байланыс:

..................................


Амандасу . видеорөлікті көру.

Оқушылар бұл тапсырмада сұрақтарға сәйкестендіру арқылы үй тапсырмасын орындайды.

Тапсырма жасап біткеннен кейін мұғалімге жібереді және өздерінің алған ұпайларын анықтайды.

Оқушылар Python бағдарламасы арқылы есеп шешеді

Бұл уақытта оқушылар «Мен ешқашан» деп сөйлемді жалғастырады

Өзін-өзі бағалау.




Оқушылар сабақ соңында таудың макетіне өздері қандай шыңға жеткеніне қарай флажоктар іледі.

Интерактивті тақта

https://flippity.net/rp.php?c=%D0%A1%D0%B0%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B7,%D0%96%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%85%D0%B8%D1%80,%D0%90%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%B1%D0%B5%D0%BA,%D0%91%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%BD,%D0%90%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%B1%D0%B5%D0%BA,%D0%92%D0%B0%D1%85%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD,%D0%9F%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B7%D0%B0,%D0%A4%D0%B0%D1%80%D1%80%D1%83%D1%85,%D0%9C%D1%83%D1%85%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0,%D0%A3%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B0,%D0%97%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D0%BE%D0%BD,%D0%A3%D0%BC%D0%B0%D1%80,%D0%94%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B0,%D0%9B%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE,%D0%A1%D0%B0%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%81%D1%83%D0%BB,%D0%90%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%BA&t=Random%20Name%20Picker

https://wordwall.net/ru/resource/45528482



https://youtu.be/KJMDvCOLd-U

Кітап, ноутбук


https://learningapps.org/6631717
https://learningapps.org/17361123