Файл: Сабаты таырыбы лтты киім Малімі Исмаилова Г. Ж. Кні 18. 01. 2022.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 26.04.2024
Просмотров: 5
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық киім | Мұғалімі: Исмаилова Г.Ж. Күні: 18.01.2022 | ||
Мектепалдысынып | ҰОҚ-ға қатысқан тәрбиеленушілер саны: | ҰОҚ-ға қатыспаған тәрбиеленушілер саны: | |
Оқу мақсаттары | 0.3.1.1 Ақпаратты сурет, иллюстрациядан табу және сәйкестендіру 0.4.1.1 Тыңдалған мәтіндегі ақпараттың мазмұнын сурет, сызбанұсқа, белгілер арқылы жеткізу 0.5.1.3 Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді қолдану | ||
Сабақ мақсаты: | Барлық тәрбиеленушілер: Лексикалық тақырыптар бойынша жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсіне алады. Жеміс түрлерін атай алады, педагогтің көмегімен өзінің қандай жеміс жейтінін айта алады. Тәрбиеленушілердің басым бөлігі: Тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады, сыныптағы балаларға тақырып бойынша сұрақ қоя алады. Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді қолдана алады. Кейбір тәрбиеленушілер: Жеміс атауларын толықтыра алады, ҰОҚ-да үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. | ||
ҰОҚ кезеңдері | Жоспарланған жаттығулардың түрлері | ||
ҰОҚ басы (2–5 минут) | (ПК) Тәрбиеленушілердің ҰОҚ-ға дайындығын тексеру. ҰОҚ-ның басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. ҰОҚ мақсатымен таныстыру. | ||
Ортасы 10 минут | (ПК,Ұ) Әліппе-дәптермен жұмыс. Педагог балалардың назарын 1-тапсырмадағы суретке аударады. Сурет бойын ша жаңа сөйлеу үлгілерін үйренеді. Олар: Ұлттық киімдер, тон, шапан, бөрік (ПК,Ұ) 2-тапсырма арқы лы балалар алдыңғы тапсырманы бекіте түседі және оны жаттықтыратүседі. Сурет бойынша Сен не киесің?не әдемі? сұрақтарына жауап бере алуға дағдыланады. Балалар бұл сұрақтарды бір-біріне жұптасып та қоя алады. (ПК, Ұ) 3-тапсырмада балалар тыңдау, қайталау арқылы берілген үлгі бойынша сөйлесуге шығады. Мысалы:–Сен не киесің? Саған не ұнайды?(Ұ) 4-тапсырмада берілген суретті бояу арқылы балалар киім атауын қайталайды, сонымен бірге санау арқылы сандарды да еске түсіреді. (Ұ) 5-тапсырмада балалар тон, шапан, бөрік сөздерін тыңдайды, қайталайды. Қазақ тіліне тән дыбыстарды қайталайды. | ||
ҰОҚ соңы (26–30 минут) | (Қ) ҰОҚ-ны қорытындылау мақсатында педагог балалармен кері байланыс орнатады. Тәрбие ленушілер ҰОҚ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. |