ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 26.04.2024
Просмотров: 13
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім атауы: Аспан әлемінің құпиялары. | Мектеп: ЖОББМ 1 мектеп | ||||||
Күні: 22.04.2022 | Мұғалімнің аты-жөні: Сучкова Валерия | ||||||
Сынып: 5 сынып б | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Мен ғарышкер боламын! | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1. 6.1 (Т/А)- коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру 5.2.6.1(О) -оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу; | ||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: тақырып бойынша ой жинақтап хат жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзін ажырату; Көптеген оқушылар: ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану; Кейбір оқушылар: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану. | ||||||
Бағалау критеийлері |
| ||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Жинақтау, бағалау | ||||||
Тілдік мақсаттар | Жазылым мақсаты бойынша: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтайды; хат құрастырып жазады; Әдеби тілдік норма бойынша: төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолданады. | ||||||
Құндылықтарға баулу | Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) | ||||||
Пәнаралық байланыс | Астрономия | ||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | «Аспан әлемінің құпиялары» бөлімінің тақырыптары. | ||||||
Жоспар | |||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, үй тапсырмасын тексеру. Сергіту сәті Аспан, аспан арайлым, Саған жиі қараймын. Сені көзбен шоламын. Мен ғарышкер боламын. Қызығушылықты ояту «Тұлғаны таны» әдісі. Ізденімдік тапсырма. Тоқтар Әубәкіров Талғат Мұсабаев Айдын Айымбетов Тұлға туралы не білеміз? Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. | Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтаады. Сергіту жаттығуларын жасау. Оқушылар тұлға туралы ізденіс жұмысын жасап, таныстырады, сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі сабаққа байланысын анықтайды. | ҚБ Ауызша балаларға «керемет», «жақсы», «жарайсың» сөздерімен бағалау | Тақтаға ғапышкерлердің суреті ілінеді. | |||
Сабақтың ортасы | І.ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ. Дескриптор:__Әңгімені_түсініп_оқиды;_Сұрақтарға_жауап_береді;_Ой_түйіндейді._ҚБ__ІІ._ЖАЗЫЛЫМ_ТАПСЫРМАСЫ'>Дескриптор:
ҚБ ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді пайдаланып оқушы мен ғарышкер арасындағы диалог жазады. Дескриптор:
III тапсырма Ғарышкер сөзжұмбағын шешеді. | Әңгімені түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып диалог жазады Оқушылар грамматикалық тапсырмалармен жұмыс жүргізеді. Оқушылар сөзжұмбақты тауып, тақтада ілулі тұрған қағазға барып жазады. | ҚБ Ауызша балаларға «керемет», «жақсы», «жарайсың» сөздерімен бағалау | 5-сынып Қазақ тілі («Менің алғашқы энциклопедиям» жинағынан) | |||
Сабақтың соңы | Рефлексия 1.Сәтті шыққаны .... 2.Келесі қадамда нені ескеру керек? Оқушылар сабақ бойынша пікір айтып, жетістіктер мен жіберілген кемшіліктерді сараптап, келесі қадамды айқындап, сабақты қорытындылайды. | |