Файл: за мерзімді жоспарды тарауы Кні 06. 12 Сыныбы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.04.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Күні: 06.12

Сыныбы: 4




Сабақтың тақырыбы

$11 Ультрадыбыс датчигі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану;


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:  ультрадыбыс датчигін қолдану;

Оқушылардың басым бөлігі: LegoMindstorm-даультрадыбыс датчигін пайдалану;

Кейбір оқушылар: салыстыру батырмаларын қолдану;


Ресурстар:

Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар Г.А.Көпеева, Ж.У.Кобдикова, А.А.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова

Құндылыққа баулу

Ынтымақтастыққа, жауапкершілікке, шығармашылыққа баулу

Пәнаралық байланыстар:

Математика

Алдыңғы білім:

Бағдаламалау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

«Ұшақ» әдісін қолдану.

Оқушылар ұшақ жасап, ұшақтың бір қанатына интерактивті тақтада берілген сұрақтардың біреуін таңдап жазып, бір-біріне ұшырады. Тосып алған оқушы екінші қанатына жауабын жазады.

«Сұрақтар:

1. Қазақ халқының тұрмыс-салт ерекшеліктеріне, кәсіптік қажеттілігіне байланысты қалыптасқан қандай өлшем бірілктерді атай аласың (1-сурет)?

2. Техникада судың тереңдігін, медицинада адамның ішкі құры-лысын тексеретін құрылғылар жайлы не білесің (2-сурет)?

3. Робот айналасында тұрған заттарға дейінгі Қағаз қималарықашықтықты қалай анықтайды? Берген жауаптарды оқып оқушылар бір-бірін «Жұлдызша» әдісі арқылы бағалайды.

Слайд

Сабақтың ортасы

15 минут

8 минут

Сергіту сәті

«Бір минут» әдісі

1 минут

Қорытынды

Жеке тапсырма

Оқулықпен жұмыс. Түртіп алу!

Тапсырма:

Ультрадыбыс датчигінің роботқа бірге орнатып пайдалансақ, роботты қолдану аясы қаншалықты ұлғаяды? Екі датчикті бір роботта бірге қолданауға болатын робот жобасын жоспарлаңдар/ Оқушылар оқулықта берілген ақпараттан, дереккөздерден мәлімет іздеп, берілген тапсырма бойынша жоба жоспарлайды. Дайын жұмысты топтар бір-бірімен алмасып, пікірлерін айтады.
Мақсаты: Оқулықтағы мәліметтен хабардар болу, қосымша ақпараттармен танысу.

Тиімділігі: Түрлі дереккөздерден мәлімет іздеп, топ ішінде бөліседі.

Бағалау: Топ арасында құрылған жоспардың деңгейі бойынша топтар арасында бір-бірін «Күлегештер» әдісі арқылы бағалайды.

Саралау: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады.

Дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

Робот жобасын жоспарлайды

«Күлегештер» әдісі



Компьютермен жұмыс

Тапсырма:

Түзу бойымен қозғалыстағы робот алдында тұрған қабырға немесе кедергі арасындағы қашықтық 10 см ден кіші болғанда тоқтатайтын программаны құрастырайық (9-сурет)
Практикалық жұмыс.

Тапсырма:10-суретте берілген программаның командалық блоктары орындалғанда қандай нәтиже алуға болады?

Мақсаты: Практикалық тапсырма орындау арқылы Ультрадыбыс датчигінің қызметімен терең танысады. Тиімділігі: Оқушылар жұптасып бірін-бірі жетелеп үйренеді.

Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Кейбір оқушыларға ашық сұрақ қойылады:

Көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Бағалау: Жұптар арасында бір-бірін «Күлегештер» әдісі арқылы бағалайды.


Дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

Программаның командалық блоктарын дұрыс байланыстырады.

«Күлегештер» әдісі

Сергіту сәті . «Бір минут» әдісі
Көзге, қолға жаттығу жасау.

Осы сілтемелерге кіріп, интерактивті тапсырмаларды орындау
https://wordwall.net/ru/resource/23735137

https://wordwall.net/ru/resource/23734722

https://wordwall.net/ru/resource/23734261

Оқулық, жұмыс дәптері

Компьютер

Интернет

Сабақтың соңы

Кері байланыс

«Желкенді кеме» әдісі.

5 минут

«Желкенді кеме» әдісі.

Желкенді үш түске бояу қажет.

1.Егер сабақ саған ұнаған болса, бәрі түсінікті болса, желкенді жасыл түске боя.

2.Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя.

3.Егер саған сабақ барысында тапсырмалар қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, желкенді қызыл түске боя.

Кеме суреті

Үйге тапсырма

Түс датчигі мен ультрадыбыс датчигінің қызметтеріндегі ұқсатықтары мен айырмашылықтарын анықтап, Венн диаграмасы арқылы көрсетіңдер.



Сабақ бойынша рефлексия


«Рефлексивті нысан». Нысана арқылы өзінің, сыныптастарының, мұғалімнің іс-әрекетін бағалайды.