Файл: Пні Дене шынытыру.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.04.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Пәні: Дене шынықтыру

Мектеп: №127 Ш.Уалиханов орта мектеп-лицей


Күні:

Мұғалімнің есімі: Зейнуллаев Нурболсын


Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қашықтықтан өту тактикасының негізі

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

5.1.3.3. қарапайым арнайы спорт техникаларды орындау кезіндегі орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті білу және анықтау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

қарапайым спортттық техникаларынорындау

Оқушылардың басым бөлігі:

шаңғымен сырғанау кезіндегі техникаларды орындау

Кейбір оқушылар:

  • Шаңғы техникасын орындау кезіндегідағдылар мен реттілікті білу және орындау

Бағалау критерийлері



  1. Шаңғыдағы спорттық техниканы орындағанда дағды мен реттілікті сақтайды.

  2. Қозғалыс дағдыларын орындайды жіне жетілдіреді, бір-бірімен байланыстырады.

  3. Оқу тапсырмасын керекті дағдылармен орындап, анықтайды.

Тілдік мақсат

Шаңғы жолы, иетрілу, бір мезгілдегі бір адым, бұрылыс, тағы тепе-теңдік.




Сыныптағы диалог/айтылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:



  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?




Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Шаңғы дайындығында қауіпсіздік ережесі дегенді қалай түсінесің?

  2. Тепе-теңдік қалай сақтау керек?

  3. Таяқсыз жүрүге болама?

Құндылықтар

бір-біріне деген құрмет көрсету және ынтымақтастық орнату, қолдау жасау.

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану, жаратылыс тану

АКТ қолдану

Ұялы телефон, компьютер.

Алдыңғы оқу

Бастауышта үйренгенін сабақ барысында қолдану

Сабақтың барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Дайындық бөлімі

12

Жалпы жетілдіру жаттығулары

Сергіту сәті

Сәлемдесу, шаңғы үйлестіріп беру, оқушыларды сапқа тұрғызу, рапорт тапсыру, спорт киімдеріне назар аудару,

Психологиялық ахуал орнату: «Көңіл шеңбер»

Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне жылы сөздер айтады
Жалпы жетілдіру жаттығулары:

1.Шаңғысыз орында жалпы дамыту жаттығулары;

2.Шаңғы таяқшасымен орындалатын жаттығулар;

3.Қозғалыста орындалатын жаттығулар.

Мұғалімнің ауызша бағалайды




Ысқырғыш, жалаушалар,


Сабақтың ортасы

(30 минут)


Топтық жұмыс

Жеке жұмыс



Жаңа тақырыпты игеру оқушылармен диалог арқылы түсіндіру

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.

Техника қауіпсіздігін түсіндіру және қауіпсіздіктің алдын алу шараларын оқушыларға таныстыру.

Шаңғы туралы түсініктерін анықтау.

Барлық оқушыларға арналған жаттығулар:

-Алма- кезек бір адымды жүрістен бір мезгілдегі бір адымды жүріске ауысу. Мұғалім ауызша бағалайды.
Қазақтың ұлттық ойыны «Теңге алу» (жалауша)

Оқушылар сигнал бойынша старттың сөре сызығынан сырғанай барып, шамалары жеткенше жалауша көтеруі тиіс. Алаң бойы 10 метрден қойылған жалаушаны жылдам жинап, қашықтықты өту керек. Ойын ережесі бойынша жалаушаны алу тәртібі сырғанау барысында алып өту керек.

Топтық жұмыстан кейін оқушылар бір бірін бағалау
Дискрипторлар: шаңғыда дұрыс тұрады;

шаңғыда еркін жүреді.
«Жай дақтар» ойыны. Ойыншылар ( 40х40 м) сызылған алаңда екі топқа бөлініп еркін тұрады. Жүргізуші мұғалімнің белгісі бойынша оларды қуалайды. Олар қашып бара жатқан ойыншының шаңғысына таяғын тигізуге тырысады. Шаңғысына таяқ тиген ойыншы «Мен дақпын» деп айғайлап, басқа ойыншыларды қуалайды.

Дискрипторлар: шаңғыда жүре алады;

Қозғалыста тепе- теңдікті сақтайды;

Қозғалыста бұрыла алады



Жалауша

Секундамер

ысқырық

Қиықшалармен бағалау.


Аяқталуы

(3 минут)

Тақырыпты бекіту:

Демді тіктеу жаттығулары.

Келесі тақырыпты айтып өту.




Рефлексия

Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы