Файл: за мерзімді жоспар блімі в ысаша кбейту формулалары Мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.04.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.3.В Қысқаша көбейту формулалары

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сабақ тақырыбы

Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадраттарының формулалары тақырыбына есептер шығару

Сабақтың түрі

Бекіту сабағы

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


7.2.1.10



қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)

2 мин

3 мин



І. Ұйымдастыру

1. Мұғалім және оқушылар бір-бірімен амандасады. Оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау, сабақтың мақсатымен таныстыру. 
2. Психологиялық ахуал туғызу:

Қуaнaмын мен де

Қуaнaсын сен де

Куaнaйық әрдaйым

Арaйлaп aтқaн күнге
Әр қатарға бағалау қорабын беру (әр оқушы өзін – өзі бағалау парағында бағалайды)


3. Үй тапсырмасын тексеру.




слайд

Интербелсенді тақта

Оқулық

7 – сынып.

Т. Алдамұратова, Е. Байшоланова.

Атамұра, 2015.

176 бет

Сабақтың ортасы

(30 мин)

4 мин

3 мин

10 мин

2 мин

5 мин


6 мин

II. Жұбынды тап.

Есептер мен жауаптар жазылған парақтарды таратамын. Есеп алған оқушы есебін шығарып, өз жауабы кімде екенін табу керек.

Тапсырма. Амалдарды орындаңдар:



а2 + 10 а + 25



а2 - 18 ав + 81в2



а2 - 4 ав + 4в2



4 + 4в + в2



а2 + а +



а2 - 10 а + 25



2 - 12 ав + 9 в2



а2 + 22 а + 121



64в2 - 16 в + 1



а2 + 2 ав + в2



64в2 + 16 в + 1

ҚБ: жұбын тапқандар - , , жұбын таба алмағандар

ІІІ. Бастапқы білімді қайталау «Қателікті түзет» (жұптық жұмыс).

1. (а+2b)2 = a2+2ab+b2

2. (a-b)2 = a – 2 ab +b2

3. (x-y)2 = x2 + 2xy + y2

4. (2x+y)= x2 + 4xy + y2

5. (3m+n)2= 9m2 + 6mn – n2

6. (m - n)2 = (m-n)(m+n)

ҚБ: жауабы дұрыс болса - , жауабы дұрыс болмаса – .

Кері байлaныс: жауабы дұрыс болмаған оқушыларға нұсқау беру.
ІV. «Білім көзі кітапта» дегендей кітаппен жұмыс жасаймыз.

32.25

32.27

Қалыптастырушы бағалау: Дұрыс жауапқа «+», қате жауап «-» таңбасын қойылады.

Кері байланыс:

- Қандай амалды шығару қиындық туғызды?
V. Сергіту сәті «Мақалды жалғастыр».

VІ. « Семантикалық карта»

Жауап

Тапсырма

81

х2 – 2ху+у2

10 000

289

64

9

225

625

а2 –+2ав+

в2

10 201

  1. 1. 372 +126 37 + 632

О

Н

М

П

В

П

А

Л

Н

О

  1. 2. (24-16)2

К

У

П

Ф

А

Б

Э

Ж

Ш

Р

  1. 3. (х-у)2

Ы

Г

С

А

Ч

Е

Х

Л

Ю

О

  1. 4. (10-7)2

О

П

Е

Д

Р

Н

Ж

Э

Ы

У

  1. 5. (5+4)2

И

А

П

Ш

Щ

Л

Ь

Г

А

Ж

  1. (20-5)2

К

М

О

Г

И

Ю

Ц

О

М

Х

  1. 7. (10+7)2

Л

Т

Ш

С

П

Д

Х

П

Е

Э

  1. 8. (а+в)2

Р

Б

Ц

Е

Й

Э

Ч

С

К

Ж

  1. 9. (20+5)2

П

Ю

Й

К

У

Ц

Р

Й

А

Б

  1. 10. 1012

А

О

Э

Ч

Я

Ы

В

П

О

Й

Жауабы: Магницский
Бағалау: барлығы да дұрыс болса–

2 – 3 қате болса -

4 – тен көп қате болса –

Кері байланыс:

- Қандай амалды шығару қиындық туғызды?


VI . Өздік жұмыс.

1.Өрнектерді ықшамдаңдар:

а) (х+у)2 - (х-у)2

ә) (2а+в)2 - (2а-в)2

2. Теңдеуді шеш:

а) 64х2 - (3-8х)2=87

ә) х2+4х+4=0

3. Өрнектің мәнін табыңдар:

2 +12ху+6у2, мұндағы x=56, y=44
Бағалау: барлығы да дұрыс болса–

1 қате болса -

2 – тен көп қате болса –

Кері байланыс:

- Қандай амалды шығару қиындық туғызды?


Интербелсенді тақта
Үлестерімері материал, карточкалар
Оқулықпен жұмыс

Оқулық

7– сынып. Т. Алдамұратова, Е. Байшоланова.

Атамұра, 2015.

176 бет

Карточка
5 – сынып. Екінші бөлім/

Т. Алдамұратова, Е. Байшоланова.

Атамұра, 2015.

176 бет

Сабақтың соңы

(5 мин)

Бағалау

2 мин
1 мин
2 мин




Әр топтың топбасшылары баллдарды санайды.

Қай қатардың жинаған баллы көп болса, сол топ жеңімпаз атанады. Жеңімпаз қатарға қалған топтар 3 рет шапалақ ұрады.

Үй тапсырмасын беру:

Оқулықтан: №32.26




Карточка


Қанағат

(1 ұпай)

жақсы

(2 ұпай)

өте жақсы

(3 ұпай)
Бекітемін; Курмантаева А.И.