ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.04.2024
Просмотров: 5
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың тақырыбы: Электр өрісі.
Бөлімі: | Электростатика |
Педагогтің аты-жөні: | Емен Еділ Жолдыбайұлы |
Күні: | 9/10.01.2023 |
Сыныбы:10А/10Ә | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Электр өрісі. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 10.3.1.1 – электр өрісінің қасиетін талқылау және оның күштік сипаттамасын анықтау; 10.3.1.2 - электр өрісінің қозғалыстағы зарядтарға әсерін сипаттау; 10.3.1.3 - гравитациялық және электростатикалық өрістердің қасиеттерін салыстыру |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: электр өрісінің пайда болу шарттарын түсіндіре алады және олардың түрлерін сипаттай алады. Көптеген оқушылар істей алады: Электр өрісі кернеулік векторы бағыты мен күш сызықтары бағытын анықтай алады. Кейбір оқушылар істей алады: Сабақты түсініп есептер шығара алады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру кезеңі Амандасу және түгелдеу -Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру -Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру -Оқу мақсаттарымен таныстыру және бағалау критерийлерін айту -Сабақтың тақырыбын таныстыру | Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. | | Оқулық 10 – сынып |
Сабақтың ортасы 10мин | Жаңа тақырып: Электр өрісі ұғымы жайында және оның түрлері туралы айтылады. Электр өрісінің кернеулігі, оның формуласы, электр өрісінің жұмысы, потенциялы, потенциял айырымы, электр өрісінің потенциялдық энергиясы туралы оқушыларға түсіндіріледі. Электр өрісі мен кернеулігінің күш сызықтары бағыты көрсетіледі. | | | |
Жеке жұмыс 10мин | Оқушыларға сұрақтар қойылады:
| Оқушылар сұраққа кітап көмегімен жауап береді. | Дескриптор: Оқушы қойылған сұрақтарға жауап береді. Жалпы балл -5 | Презентация Оқулық 10 – сынып |
Топтық жұмыс 10мин | Есептер:
| Оқушылар топқа бөлініп тапсырманы орындайды. Есепті қандай жолмен шығарғанын неге сол әдісті қолданғанын түсіндіреді. | Дескриптор: Сабақ барысында танысқан формулаларды қолданып есеп шығарады. Жалпы балл -5 | ДК экраны Жұмыс парағы |
Сабақтың соңы. Рефлексия 5мин | Оқушыларға нұсқаулық Төмендегі сұрақтарды жұбыңмен пікір алмасып жауап бер: 1. Бүгінгі сабақтан қандай маңызды мәлімет алдыңыз? 2. Бүгінгі сабақтан алған білімді күнделікті тұрмыста қалай қолданған болар едіңіз? 3. Егер сізде қиындық тудырған, игерілмей қалған ақпарат болса оны игеруді қалай жүзеге асырар едіңіз? | Нәтижені талдайды. | Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. | ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |