Файл: Блімі аламтор жне леуметтік желілер Педагогтіатыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.04.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлімі

Ғаламтор және әлеуметтік желілер

Педагогтіңаты-жөні

Данышпанова Қымбат

Күні

20.01.2023

Сыныбы: 7 «ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Компьютердің адам ағзасына әсері және ғаламтордың зияны»

Оқу бағдарламасына сай оқу мақсаты

7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру

7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырады, етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолданады, сөйлем құрай алады.

Көпшілік оқушылар: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырады, етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолданады. Ереже бойынша сөйлем құрастыра алады.

Кейбір оқушылар: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырады, етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында, сөйлем барысында қолдана алады. Сөйлемнен етістік түрлерін еркін табады.

Тілдік мақсаттар

Тілдік дағдылар: етістік, есімше, көсемше, шақ

Арнайы пәндік сөздік қор мен терминдер:

Құндылықтарға баулу

Жауапкершілік

Алдыңғы оқу

Өткен шақтың не екенін біледі.

Пәнаралық байланыс

информатика

Саралау

Көтерілген мәселені анықтауда топтық жұмыс барысында қабілеті орта оқушы өзінің құрбысынан көмек алуға мүмкіндігі бар, ал қабілетті оқушылар өз ойы мен идеясын жүзеге асыру арқылы топ жұмысына үлесін қоса алады.Айтылымда өз білімдерін алады. Оқылым тапсырмасында мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады. Күтілетін нәтиже әрқалай



Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі

/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабатың басы

10 минут

Тақырып бойынша шағын видео көреді.

ОЙТҮРТКІ.

1-тапсырма.

«Миға шабуыл» әдісі. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.


Шағын видео көреді. Мәтінді оқиды, мәтін мен видеодан түсінгені бойынша өз ойымен сұрақтарға жауап береді. Ойын еркін жеткізеді.


Критерий:_Деңгейлік_тапсырманы_орындау.Дескриптор'>Критерий:_Есімше,_көсемшені_табу.Дескриптор'>Критерий:_Сұрақтарға_жауап_беру.Дескриптор'>Критерий:

Сұрақтарға жауап беру.
Дескриптор:

1. Мәтінді оқыды.

2. Сұрақтарға жауап берді.

Слайд



Сабақтың ортасы

25 минут


АЙТЫЛЫМ.

Өткен тақырып бойынша қайталау.


Мақал- мәтелден есімше, көсемшені табады. Тұйық етістік бойынша 2 сөйлем құрастырады.

Критерий:

Есімше, көсемшені табу.

Дескриптор:

1. Есімше, көсемшені тапты.

2. Тұйық етістік бойынша 2 сөйлем құрастырды.

1. 0-2 дұрыс жауап 5 балл

2. 3-4 дұрыс жауап 7 балл

3. 5-6 дұрыс жауап 10 балл


Слайд




ЖАЗЫЛЫМ

4-тапсырма.

Оқылым және тыңдалым мәтіндерін негізге алып, тапсырмаларды орындаңдар.

Жеке ЖҰМЫС

Деңгейлік тапсырманы орындайды.

Критерий:

Деңгейлік тапсырманы орындау.

Дескриптор:

  1. 1- деңгей тапрсымасы бойынша 1 балл

  2. 2- деңгей тапсырмасы бойынша 2 балл

  3. 3- деңгей тапсырмасы бойынша 3 балл

95 бет,

4-тапсырма


Сабақтың соңы

5 минут


ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ

5-тапсырма.

Берілген тірек сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланып, «Ғаламтордың пайдасы мен зияны» тақырыбында мәтін құраңдар.


Берілген тірек сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланып, «Ғаламтордың пайдасы мен зияны» тақырыбында мәтін құрастырады.

Критерий:

Берілген тірек сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланып, «Ғаламтордың пайдасы мен зияны» тақырыбында мәтін құрастыру.

Дескриптор:

  1. Тақырыптың ашылғаны бойынша 5 балл

  2. Тақырыпты ашса, емле қатесінсіз жазса 10 балл.

95 бет

5-тапсырма

КЕРІ БАЙЛАНЫС

«Үш Қ» әдісі бойынша ойыңды білдір.

Қ–қызық

Қ–қиын

Қ–құнды

Сабақ бойынша «қызықты, қиын, құнды» пікір айтады.