ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.04.2024
Просмотров: 15
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | Тұрақты электр тогы | Мектеп: | | |
Күні: | | Мұғалімнің аты-жөні: | | |
Сынып: | 8 | Қатысқандардың саны: | Қатыспағандардың саны: | |
Сабақтың тақырыбы | Электр тогы.Ток көздері. | |||
Осысабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.4.2.1 – электр тогы ұғымын және электр тогының пайда болу шарттарын түсіндіру 8.4.2.2 – электр схемасын графикалық бейнелеуде электр тізбегі элементтерінің шартты белгілерін қолдану; | |||
Сабақ мақсаттары |
| |||
Бағалау критерийлері |
| |||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар электр тогы ұғымын және электр тогының пайда болу шарттарын ауызша түсіндіреді. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер Электр тогы деп........ Электр тогы пайда болуы үшін қажетті шарттар:................... Ток күші дегеніміз................ ЭҚК деп......... | |||
Құндылықтарды дарыту | Бұл сабақ академиялық адалдық,топта жұмыс жасай алу және жауапкершілік құндылықтарын дамытуға бағытталған. | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған әрекеттері | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Амандасу, түгендеу. | | ||
Сабақтың ортасы | Электр тогы – зарядталған бөлшектердің бағытталған қозғалысы Ток болуы үшін қажетті шарттар
Өткізгіштің көлденең қимасы арқылы қандай да бір уақыт аралығында тасымалданатын электр мөлшерінің сол уақыт аралығына қатынасы Ток күші деп аталады I=q/t I –ток күші q-электр заряд t-уақыт Алғаш рет « электр тоғы» түсінігін енгізген француз ғалымы Андре Ампер болды Амперметртізбектейжалғанады. Құралдың (+) таңбасы бар клеммасынток көзінің (+) полюсінен басталатын сыммен жалғайды, ал (-) таңбасын ток көзінің сәйкесінше (-) полюсімен жалғайды. 4) Сабақты бекіту. а) Оқушылар теориялық материалды игеру деңгейін анықтау үшін тест тапсырмаларын орындайды. Дұрыс жауаптарын пайдаланып оқушылар өзара бағалау жасайды және бір -біріне кері байланыс жасайды. b) Оқушылар есептер шығару үшін ток күшінің формуласын қолданады. 1.Өткізгіш арқылы 3,6· Кл заряды 30 минут ішінде өтеді. Өткізгіштегі ток күшін анықтаңдар. 2. Өткізгіштегі ток күші 1,5 мА және оның созу уақыты 50 с болса, өткізгіш арқылы өткен заряд шамасын анықтаңдар. 3. 10 мин ішінде электр шамы арқылы 300 Кл электр мөлшері өтеді. Шамның ток күшін табыңыз 4. Егер сымдардағы ток күші 5 А болса, онда электрплита арқылы10 мин ішінде өтетін электр мөлшерін табыңыз 5. Егер тізбектегі ток күші 12 мА болса, онда 2 мин қосылған Гальванометрдің катушка арқылы өтетін электр мөлшерін табыңыз Бағалау критерийлері: Ток күшін біледі және есеп шығаруда қолданады Оқушылар өзін-өзі тесереді және бір-біріне кері байланыс жасайды | | ||
Сабақтың соңы | Үй жұмысы §35-36 оқу | |