Файл: Блім Long term plan unit.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.04.2024

Просмотров: 3

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Short term plan

Бөлім:

Long term plan unit:

Компьютердің және желілердің техникалық сипаттамалары

Педагогтің аты-жөні

Teacher name:

Мухамеджанова Г.У

Күні:

Grade:

02.09

Сынып: 8 «Ә»

Date:

Қатысушылар саны:24

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

The topic of the lesson

Ақпаратты өлшеу.

Ықтималдық әдіс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

The purpose of the lesson:

8.2.1.1 ақпарат көлемін анықтауда алфавиттік (әліпби) тәсілін қолдану;


Сабақтың барысы:

Plan

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут

The teacher asks a question:

  1. What is the smallest unit of information?

  2. How do computers store information?

  3. Discuss which of the followings might have bigger size:text,video,audio or image?

  4. Calculate the greatest decimal number that 1 byte can store?

  1. Ақпараттың ең аз бірлігі қандай?

  2. Ақпаратты компьютерлер қалай сақтайды?

  3. Келесілердің қайсысының көлемі үлкенірек: мәтін, бейне, аудио немесе сурет?

1 байт сақтай алатын ең үлкен ондық санын есептеңіз?

Students answer questions.

1-4 point




10 минут

Ютуб каналынан «Орлеу» каналынан сілтеме жіберіледі

Сілтеме бойынша өтіп жаңа сабақпен танысады




https://youtu.be/Z5UqwqIyPEs

10 минут

«Онлайн мектеп» платформасына кіріп тапсырма беріледі

«Онлайн мектеп» платформасына кіріп тапсырма орындайды


Балдық жүйе

https://onlinemektep.org/

schedule/02.09.2020

10 минут

Терминдер береді


Оқушы терминдерді ағылшын тіліне аударады

Әр дұрыс есепке 1балл

Кітап дәптер

5 минут

Сұрақ қойылады

Уйге тапсырма беріледі

Сураққа жауап береді




Кітап дәптер


Қысқа мерзімді жоспар

Short term plan

Бөлім:

Long term plan unit:

Компьютердің және желілердің техникалық сипаттамалары

Педагогтің аты-жөні

Teacher name:

Мухамеджанова Г.У

Күні:

Grade:

09.09

Сынып: 8 «Ә»

Date:

Қатысушылар саны:10

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

The topic of the lesson

Ақпаратты өлшеу.

Алфавиттік әдіс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

The purpose of the lesson:

8.2.1.1 ақпарат көлемін анықтауда алфавиттік (әліпби) тәсілін қолдану;


Сабақтың мақсаты

ақпараттың ылғи бір өлшем бірлігін басқаға аударуды жүзеге асыра алады және ақпараттар санын анықтау үшін есеп шығара алады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут

The teacher asks a question:

  1. What is the smallest unit of information?

  2. How do computers store information?

  3. Discuss which of the followings might have bigger size:text,video,audio or image?

  4. Calculate the greatest decimal number that 1 byte can store?

  1. Ақпараттың ең аз бірлігі қандай?

  2. Ақпаратты компьютерлер қалай сақтайды?

  3. Келесілердің қайсысының көлемі үлкенірек: мәтін, бейне, аудио немесе сурет?

1 байт сақтай алатын ең үлкен ондық санын есептеңіз?

Students answer questions

1-4 point




10 минут

Work with the book

Follow the link to get acquainted with the new lesson




https://www.opiq.kz/kit/15/chapter/765

10 минут

Performs the task

Translates into English

performs the task

Балдық жүйе



15 минут

Terminology

Алфавит қуаттылығы

Ақпарат саны

Ақпараттық көлем


Translates and memorizes terms in English




Books, notebooks


Қысқа мерзімді жоспар

Short term plan

Бөлім:

Long term plan unit:

Компьютердің және желілердің техникалық сипаттамалары

Педагогтің аты-жөні

Teacher name:

Мухамеджанова Г.У

Күні:

Grade:

16.09

Сынып: 8 «Ә»

Date:

Қатысушылар саны:24

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

The topic of the lesson

Компьютердің ішкі құрылысы және қосымша құрылғылары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

The purpose of the lesson:

8.1.1.1 қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру;

Сабақтың мақсаты

Қосымша құрылғылардың қызметін ескере отырып, драйвермен жұмыс істеуді меңгереді

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

10 минут

Sends a picture and asks a question

Students talk about the mountain and function of peripherals.




picture

10 минут

Work with the book

Follow the link to get acquainted with the new lesson




https://www.opiq.kz/kit/15/chapter/765

10 минут

«Онлайн мектеп» платформасына кіріп тапсырма беріледі

«Онлайн мектеп» платформасына кіріп тапсырма орындайды

Коныс Аружан үшін А-В деңгейіндегі 1-6 тапсырмалар орындауы тиіс

Балдық жүйе

https://onlinemektep.org/

schedule/.16.09.2020

10 минут

 Жүйелік блоктың ішкі құрылғылары:

  •   Аналық тақша;

  •   Процессор немесе микропроцессор;

  •    Жедел жады;

  •   Қатты дискідегі мәлімет жинақтауыш;

  •   Алмалы дискілермен жұмыс істеуге арналған дискжетегі;

  •  СD және DVD дискі жетектері;

  •   Бейнесызбалық бейімдеуіш;

  •   Дыбыстық тақша;

  •   Желілік тақша;

  •   Енгізу-шығару порттары;

  •   Қоректендіру блогы.



Translates and memorizes terms in English

1-10 point

Books, notebooks



Short term plan

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Long term plan unit:

Компьютердің және желілердің техникалық сипаттамалары

Педагогтің аты-жөні

Teacher name:

Мухамеджанова Г.У

Күні:

Grade:

23.09

Сынып: 8 «Ә»

Date:

Қатысушылар саны:24

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

The topic of the lesson

Процессор және оның сипаттамалары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

The purpose of the lesson:

8.1.1.1 қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру;

Сабақтың мақсаты

Қосымша құрылғылардың қызметін ескере отырып, драйвермен жұмыс істеуді меңгереді

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут

Checking homework


What is the smallest unit of information?

How do computers store information?


1-5 point




5 минут

What is a processor?

The role of the processor in the computer?


Students answer questions




https://youtu.be/fYn8KhjBY9g

10 минут

Activity


«Aizhan Loves to cook. Her favorite meal is fried chicken. When she uses a single (one) frying pan. Aizhan performs the following actions step by step:

In total Aizhan needs 90 minutes to prepare her chicken. When Aizhan cooks at home she can use many frying pans. How much time she can use m any frying pans. How much time she can save by using 2,3,4 frying pans

Айжан тамақ дайындауды жақсы көреді. Оның сүйікті тағамы - қуырылған тауық. Ол бір (бір) қуыру табасын қолданғанда. Айжан келесі қадамдарды кезең-кезеңмен орындайды:

Всего Айжан нуждается в 90 минутах, чтобы подготовить цыпленка. Когда Айжан готовит дома, она может использовать много сковородок. Сколько времени она может использовать в любых сковородах. Сколько времени она может сэкономить, используя 2,3,4 сковороды

1-5 point




10 минут

Practice


You have 3 computers with different CPUs .How many seconds do they need to process 100 billion instructions?

1. Computer with 300MHz

2. Computer with 1.6 GHz

3. Computer with 2.9 GHz

1-5point

Books, notebooks

End

Formation of competence





1. Explain how does a CPU work?

2. Compare which of the followings is better- “Intel i3” with 2 cores or “AMDA- series” with 4 cores. Explainwhy.





Books, notebooks


Short term plan

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Long term plan unit:

Компьютердің және желілердің техникалық сипаттамалары

Педагогтің аты-жөні

Teacher name:

Мухамеджанова Г.У

Күні:

Grade:

30.09

Сынып: 8 «Ә»

Date:

Қатысушылар саны:24

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

The topic of the lesson

Процессор және оның сипаттамалары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

The purpose of the lesson:

8.1.1.1 қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру;

Сабақтың мақсаты

Қосымша құрылғылардың қызметін ескере отырып, драйвермен жұмыс істеуді меңгереді

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут

Checking homework


What is the smallest unit of information?

How do computers store information?


1-5 point




5 минут

What is a processor?

The role of the processor in the computer?


Students answer questions




https://youtu.be/fYn8KhjBY9g

10 минут

Activity


«Aizhan Loves to cook. Her favorite meal is fried chicken. When she uses a single (one) frying pan. Aizhan performs the following actions step by step:

In total Aizhan needs 90 minutes to prepare her chicken. When Aizhan cooks at home she can use many frying pans. How much time she can use m any frying pans. How much time she can save by using 2,3,4 frying pans

Айжан тамақ дайындауды жақсы көреді. Оның сүйікті тағамы - қуырылған тауық. Ол бір (бір) қуыру табасын қолданғанда. Айжан келесі қадамдарды кезең-кезеңмен орындайды:

Всего Айжан нуждается в 90 минутах, чтобы подготовить цыпленка. Когда Айжан готовит дома, она может использовать много сковородок. Сколько времени она может использовать в любых сковородах. Сколько времени она может сэкономить, используя 2,3,4 сковороды

1-5 point




10 минут

Practice


You have 3 computers with different CPUs .How many seconds do they need to process 100 billion instructions?

1. Computer with 300MHz

2. Computer with 1.6 GHz

3. Computer with 2.9 GHz

1-5point

Books, notebooks

End

Formation of competence





1. Explain how does a CPU work?

2. Compare which of the followings is better- “Intel i3” with 2 cores or “AMDA- series” with 4 cores. Explainwhy.





Books, notebooks