ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 29.04.2024
Просмотров: 3
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: ҚЫСЫМ | Мектеп: | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |
Сынып: 7 «А» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Қатты денелердің қысымы | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.1.2. Қысымның физикалық мағынасын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау 7.3.1.3 – есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолдану; | |
Сабақтың мақсаты: |
| |
Бағалау критерийі |
| |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу және түсіну, қолдану | |
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. |
Сабақтың барысы
Жоспарлан-ған кезеңдері | Уақыты | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | 2 минут | Оқушылармен амандасу түгендеу. | |
Сабақтың ортасы | 10 минут | Сұрақтар
| Оқулық |
| 5 минут 3 минут | Жаңа білім: Қысым деп бірлік ауданға перпендикуляр түсірілген күш әрекетін сипаттайтын физикалық скаляр шаманы айтамыз. Өлшем бірлігі [Па] Қысым күші – бетке перпендикуляр бағытта әсер ететін күш, көбіне ол дене салмағы болады. Ойша эксперимент. Қай жағдайда көбірек қысым түсіріледі? Оқушыларға өз жауабын түсіндіруді сұраңыз. Олардың жауабын дұрыс жаққа бағыттаңыз. Қорытынды: Қысымды азайту үшін
Қысымды көбейту үшін
Бекіту тапсырмалары: А) Ашық сұрақтарға жауап:
В) Берілген фигуралардың қайсысы бетке ең көп қысым түсіреді? Қайсысы ең аз қысым түсіреді? Түсіндіріңіз Бағалау: мұғалім оқушыларды формативті бағалайды. | |
| | Үй тапсырмасын беру. | |