ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 29.04.2024
Просмотров: 4
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Күні: 18.01.2022ж. | Сынып: 9 | ||||
Бөлім. Адам жанының құпиясы | |||||
Сабақтың тақырыбы | «Құлагер» поэмасы. «Егес» | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 9.3.4.1 әдеби шығарманы қазақ әдебиеті мен әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыра талдап шағын сын мақала жазу. | ||||
Сабақтың мақсаты | әдеби шығарманы қазақ әдебиеті мен әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыра талдап шағын сын мақала жазады. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі:
Жылқы малына қатысты мақал –мәтелдер. 1.Жақсы аттың артынан құнан ереді, Жақсы жігіттің артынан ұлан ереді. 2.Жақсы аттан жал кетсе де,әл кетпейді. 3.Жомарт жоқтығын білдірмейді, Жүйрік ат тоқтығын білдірмейді. 4.Жақсы ат алдынан сүрінбейді, артынан сүрінеді. 5.Жақсы жігіт пен жақсы ат көптікі. Оқушылар мақал сөздердің мағынасын қысқаша түсіндіріп кетеді. | Оқушылар азарын сабаққа аудару. Оқушылар мақал сөздердің мағынасын қысқаша түсіндіріп кетеді. | Қалыптастырушы бағалау «Қамшы» Жақсы орындалған тапсырмаларға қамшы беріледі. | І. Жансұгіров «Құлагер» поэмасы | |
Сабақтың ортасы | Қызығушылықты ояту кезеңі. «Қарлы кесек» ойыны І.Жансүгіровтің өмірі мен шығармашылығынан сұрақтар қойылады. Мағынаны тану кезеңі. Үш бәйтерек деген кім? І.Жансүгіров туралы не білеміз? Оқушылармен ой бөлісу. 1- тапсырма. Интер белсенді тақтадан «Құлагер» поэмасының «Егес» бөлімінің тексті беріледі. Дескрипторлар: Мағынаны түсіндіру үшін өлең жолдарын оқиды; Мазмұнын бяндайды. 2 тапсырма Оқыған үзінді негізінде Ақан мен Батыраштың портретін жасап,оларға мінездеме берейік. Дескрипторлар: Кейіпкерлер портретін жасайды. Оларға мінездеме береді. 3 тапсырма .Поэмадағы аттың сипатталатын тұсын түсініп оқып, Абайдың Аттың сыны өлеңімен салыстырыңдар.Екі шығармадағы жылқы жануарының сипатталуына баға берейік. Дескрипторлар: Мағынаны түсіндіру үшін өлең жолдарын оқиды; Шығармаларды салыстырады,баға береді. | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар поэманың егес бөлімін оқиды. Поэманың әр жолына тоқталып мазмұнын бяндайды. Оқушылар Ақан мен Батыраштың портретін жасап,оларға мінездеме береді. Шығармаларды салыстырады,баға береді. | ҚБ «Қамшы» ҚБ «Қамшы» ҚБ «Қамшы» | Ақын шығармалар жинағы https://www.youtube.com/watch?v=AO2Ltnsi3b4 https://www.youtube.com/watch?v=rsY0TlsdFzU https://www.youtube.com/watch?v=zU0aGwY86l0 | |
Сабақтың соңы | Бүгінгі сабақ сізге қандай сезім сыйлады? | | |||
Рефлексия | Кері байланыс «3Қ» Қиын... қызық... қажет... | | |||
Үйге тапсырма: | Үзінді жаттау. | |