Файл: 6блім Астана мдениет пен нер ордасы кім Ыса Кн лымын.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.04.2024

Просмотров: 7

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Қысқамерзімді жоспар

19-сабақ

Сабақтың тақырыбы: Біздің төріміз- Ақорда

Бөлім:

6-бөлім

Астана – мәдениет пен өнер ордасы

Әкім Ысқақ «Күн ұлымын»

Педагогтің аты-жөні:

Габдуллина М.С.

Күні:02.12.2022 ж.




Сыныбы: 6 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Біздің төріміз- Ақорда

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

6.2.3.1 - ауызша мәтіндер құрауда лепті сөйлемдердің интонациялық ерекшелігін ескеріп айту .

6.4.1.1 - мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, өмірбаян жазу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:ауызша мәтіндер құрауда лепті сөйлемдердің интонациялық ерекшелігін ескеріп айтады;

Көпшілік оқушылар үшін:мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, өмірбаян жазады;

Кейбір оқушылар үшін:сыни ой- пікірлерін дәлелді түрде айта алады.

ЕБҚ

Сыныптастардың көмегімен жұптасып тапсырмаларды орындайды.

Бағалау критерилері

ауызша мәтіндер құрауда лепті сөйлемдердің интонациялық ерекшелігін ескеріп айтады.

Ойлау дағдысының деңгейі

Қолдану

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин.

І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін

«Бір,екі,үш!»



Оқушылар мұғалімнің нұсқауымен дауыстап оқып, сабаққа кіріседі.


Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

Тиімділігі: Оқушылар көңіл күйін көтереді және қызығушылығын оятады.


Оқулық


Жаңа сабаққа кіріспе

5 мин

(Ұ) «Пазл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында сабақтың тақырыбын анықтау.

Оқушыларды алдын ала екі топқа бөледі.



Оқушылар берілген пазлды жинап, сабақтың тақырыбын анықтайды.

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.


Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.



Сабақтың ортасы

5 мин

Жаңа сөздер

Әйгілі-знаменательный

Нышан –символ

Іскери-деловая

Кезекті-очередной



Айтылым

Жаңа сөздермен танысып, мұғалімнің көмегімен дауыстап айтады.

.

Дескриптор

-жаңа сөздермен танысады

-дауыстап оқиды


Карточкалар

Сөздік дәптерлері.


10 мин

1-тапсырма Айтылым

Топтық жұмыс

Мәтін арқылы оқушыларға сұрақтар беріледі.


Мәтін

Ақорда – Қазақстан Республикасы Президентінің резиденциясы. Қазақы және шығыстық нышандар сарайға ерекше көрік береді. Резиденцияға қазақстандық суретшілердің туындылары қойылған. Резиденцияның құрылысы 2001 жылы басталды. Жоба жұмысын Еуропа мен Қазақстанның белгілі сәулетшілері жүргізді. Олардың қатарында еуропалық әйгілі дизайнерлер М.Гуалаци мен А. Мольтени де бар.

Қазақстан Республикасы Президентінің жаңа резиденциясының ресми тұсаукесері 2004 жылғы желтоқсанда өтті. Ақордада кезекті іскери кездесулер өтеді.

Талқылау сұрақтары:

1. Ақорда кімнің резиденциясы?

2. Резиденция кімдердің жобасы бойынша салынған?

3. Резиденцияға кімдердің туындылары қойылған?

4. Резиденцияның құрылысы қай жылы басталды?

5. Ақордада қандай кездесулер өтеді?

6. Ақорданың тұсаукесері қай жылы өтті?


Бағалау критерийі:

- «Ақорда» мәтінінің тақырыбы мен негізгі ойын сұрақтар негізінде түсіндіреді;

Дескриптор

-мәтінді оқиды;

-сұрақтарға жауап береді 5 ұпай


Ақ парақша

Жұптық жұмыс

10 мин




2-тапсырма

Мәтін арқылы диограмма жасау

Топтық жұмыс

3-тапсырма

Жұптық жұмыс
Мұғалім оқушыларға жеке жұмыс ұсынады. Қадағалайды.


Оқылым Жазылым

Мәтін арқылы диограмма жасайды.


Оқылым

Жазылым
«Сәйкестендір» кестесін жұппен тез арада толтырады.

Қазақстан

резинденциясы

Презедент

нысандар

Шығыстық

Республикасы

2001

суретшілері

белгілі

таукесері

Ресми

таукесері



Дескриптор:

-Топпен жұмыс жасайды;

-Дауыстап оқиды.

2 ұпай
Дескриптор:

-Жұппен жұмыс жасайды.

-сөздерді дұрыс сәйкестіндіреді.

Жалпы – 5 балл


Ақ парақша

Түсті қарандаштар


Карточкалар

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

5 мин.



«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.







Жаңа сөздер

Әйгілі-знаменательный

Нышан –символ

Іскери-деловая

Кезекті-очередной

Мәтін

Ақорда – Қазақстан Республикасы Президентінің резиденциясы. Қазақы және шығыстық нышандар сарайға ерекше көрік береді. Резиденцияға қазақстандық суретшілердің туындылары қойылған. Резиденцияның құрылысы 2001 жылы басталды. Жоба жұмысын Еуропа мен Қазақстанның белгілі сәулетшілері жүргізді. Олардың қатарында еуропалық әйгілі дизайнерлер М.Гуалаци мен А. Мольтени де бар. Қазақстан Республикасы Президентінің жаңа резиденциясының ресми тұсаукесері 2004 жылғы желтоқсанда өтті. Ақордада кезекті іскери кездесулер өтеді.

Талқылау сұрақтары:

1. Ақорда кімнің резиденциясы?

2. Резиденция кімдердің жобасы бойынша салынған?

3. Резиденцияға кімдердің туындылары қойылған?

4. Резиденцияның құрылысы қай жылы басталды?

5. Ақордада қандай кездесулер өтеді?

6. Ақорданың тұсаукесері қай жылы өтті?

Қазақстан

резинденциясы

Презедент

нысандар

Шығыстық

Республикасы

2001

суретшілері

белгілі

таукесері

Ресми

таукесері