Файл: ыса мерзімді саба жоспары Компьютерлік желілер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 02.05.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Компьютерлік желілер

Бөлім:

Компьютерлік жады және ақпараттық өлшем бірліктері

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Бәукенов Абзал Ерланұлы

Күні:

10.10.2022 ж

Сынып:

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Компьютерлік желілер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.3.1 желінің өткізу қабілетін анықтау.

Сабақ мақсаты

Оқушылардың барлығы : ақпаратты беру арналарымен танысады;

Оқушылардың көпшілігі: компьютерде желі түрлерін біледі;

Оқушылардың кейбірі : желі түрлерін ажыратады , өмірмен байланыстыратын мысалдар келтіреді;

Инклюзивті білім алушы: компьютерлік желінің жылдамдығын анықтай алады, ұялы телефонының интернет жылдамдығын тексере алады.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

10 мин




  • Білім беруші білім алушылармен амандасады;

  • Сыныпты түгендейді;

  • Оқушыларды топқа бөледі.

  • Психологиялық ахуал қалыптастырады;

  • Үштілділік

Өткен сабақты пысықтау мақсатында оқушыларға 5 сұрақтан тұратын қағаз таратады.

«Желі» тақырыбында постер беріледі.

1-топ тақырыбы «Ақпарат қабылдаушы»

2-топ «Ақпарат беруші»





  • Білім алушы білім берушімен амандасады


Қағаздағы қылқаламды дұрыстап санап жауабын 3 тілде айтады.

Жеке жұмыс

Сұрақтарға жауап бере отырып , соңғы жауаптың қанша өлшем бірлігі барын атап өтеді

Топтық, жұптық жұмыс

Жеке ойлану, топта,

ұжымда оқушылар өз білгендерін бірлесіп постерге түсіреді және оны қорғайды

Жеке, топтық жұмыс


Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:

-Тамаша!

-Жарайсыздар!




Топтар бір-бірін бағалайды





.



Негізгі бөлім

20 мин

Оқушыларға жаңа тақырыпты өздігінен меңгеруі үшін ребустар таратылады жеке жұмыс

LAN

MAN

WAN

Интер белсенді тақтадан толық ақпараттар ұсынылады.


https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/8-synyp/lesson/kompyuterlik-zhelilerding-mindetteri

сілтемесіне кіріп оқушыларға бағыт бағдар береді.
Инклюзивті білім алушыға жеке тапсырма беру



Жаңа сабақта меңгеру керек сөздерді біледі.

Жеке, топтық жұмыс

Білім алушылар негізгі ақпараттарды түртіп, оқулық арқылы білімдерін шыңдап, бір-біріне түсінгендерін айту арқылы жұппен және жеке жұмыс жасайды.

Жекe, жұппен жұмыс


Оқушылар компьютерде жеке-жеке жұмыс жасайды, білмегенін жұптарынан сұрайды.

Сілтеме бойынша электронды білім беру ресурсына кіріп

  • Теориялық білімін бейне таспа арқылы көреді;

  • Тақырып бойынша сөздікті меңгереді;

  • Жаттығуларын орындайды;

Жеке,жұптық жұмыс

Білім алушылар компьютерде тапсырмаларды орындайды.

1.Speedtest.net сілтемесі арқылы сайтқа кіріп, компьютерлік желінің жылдамдығын тексеру, Өткізу, қабылдау жылдамдықтарын анықтау.

2. 14400 бит/с жылдамдықпен хабарламаны жіберетін модемге ұзындығы 225 кбайт хабарламаны жіберу үшін қанша секунд қажет екенін анықтау?


Ұстаздың әрбір топтың белсенділіктерін бағалауы

Бағдарлама білім алушыны бағалайды

«http://rebus1.com» технологиясы

Qr-cod-generator қосымшасы арқылы қолданады

«Bilimland.kz» электронды білім беру ресурсы.

Ж елі аттарын жаз

Жеке жұмыс

Сабақ соңы

10 мин

https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/8-synyp/lesson/kompyuterlik-zhelilerding-mindetteri

сілтемесіне кіріп оқушыларға бағыт бағдар береді.

«БББ» әдісі арқылы оқушылардың нені біледі, нені білгісі келеді, нені түсінген жоқпын деген сұрақтарға жауап беретін

Рефлекция. Оқушылардың сабақ соңында өз білімдерін қаншалықты бағалайтынын көрсететін әдіс қолданылады.



Тест тапсырмасын орындай отырып, білімін пысықтайды;


Өз ойларын ұялы телефонды қолдана отырып кесте түрінде толтырады.

Жеке жұмыс

Сабақта қаншалықты меңгергенін көрсету.

Жеке жұмыс

Бағдарлама білім алушыны бағалайды


«Шапалақ» әдісі арқыл бағалау


Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:

-Бәрекелді!


«Bilimland.kz» электронды білім беру ресурсы.

Google таблица

http://tiny.cc/SATTTTT

«Блоб ағашы» арқылы сабақта қаншалықты меңгергенін көрсету.