Файл: ыса мерзімді саба жоспары Блім.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 02.05.2024

Просмотров: 18

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім

Сөзбе сөз

Педагогтың аты-жөні

Хасенова Инкар Бокешовна

Күні

30.11.2022

Сынып:

2 Д

Сабақтың тақырыбы:

Мәтін теруде пернетақтаны басқару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2. 2.1.1 пернетақтада мәтін теру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Пернетақта туралы біледі

Көптеген оқушылар:

Пернетақтаны қолдана алады

Кейбір оқушылар:

пернетақтаны пайдаланып, мәтін жаза алады


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

1.Оқушылармен амандасу (оқушылармен смайлик арқылы сәлемдесу(, музыка)






2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру: «Миға шабуыл» Word wall программасын қолдану.

  1. Пернетақта дегеніміз не?

(Компьютерге ақпарат енгізуге арналған құрылғы)

  1. Әріптерді бас әріппен жазатын перне?

(Caps Lock)

  1. Блокнот дегеніміз не?

( Компьтердегі ең қарапайым мәтіндік редактор)

  1. Қызметтік пернелере?

1-Ғ12)

  1. Жолды енгізуді аяқтап, команданы орындайды

(Enter)

3.Суретті сөйлету әдісі:



Суретке қарап оқушылар әңгіме құрастырады.



1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.


4.Оқушылар сұраққа жауап береді.

5.Оқушылар суретке қарап әңгіме құрастыра алады.


Смайлик арқылы


Смайлик арқылы


Оқулық, Интербелсенді тақта


Сабақтың ортасы

30 мин

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Редактор – (лат. «Editor» - «ретке келтіру») – мәтіндегі қателерді тексеретін, түзететін маман.

WordPad-та қарапайым құжаттар жасауға болады. Пернетақтадан әріп цифларды бассақ, олар редактордың жұмыс алаңынан көрінеді. WordPad-та мәтін теріп, сурет пен дыбысты қоюға болады.
1-тапсырма. Практикалық жұмыс.

«Менің мектебім» жобасы

45-бет оқулық

Дескриптор:

- WordPad программасын іске қосуды біледі;

-оқулықтағы нұсқаулыққа сүйеніп командаларды орындайды;

-пернетақтаны пайдаланып мәтін жаза алады.
2-тапсырма

Орында. 46-бет

Мәтіндік редакторда берілген символдарды теріңдер. Кейбір символдар ағылшын алфавитінің орналасуына қатысты.


Мұғалімді тыңдайды

- Әріпті мәтінмен жұмыс істей алады

-Тақырыпқа байланысты сөзді табады
-оқулықтағы нұсқаулыққа сүйеніп пернелерді басады;

-пернетақтаны пайдаланып мәтін жаза алады.




Интербелсенді тақта/ компьютер

Сабақтың соңы

5 мин

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:

1. Сабақты түсіндім...

2. Сабақ ұнады..

3. Көп білгім келеді...


Оқушылар қолдарындағы смайликтер арқылы өз-өздерін бағалады.
Алма ағашқа стикерге жазып жабыстырады.






Алма ағаштың суреті бар плакат ілінеді.

Үй тапсырмасы

Ойлан 46-бет