Файл: Пні Информатика 11 сынып.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пәні: Информатика 11 сынып

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

11.3А Мобильді қосымшалар

Мектеп: №61 жоббм кмм

Мұғалімнің аты-жөні: Жорабектегі Абдуқадірұлы Елшібек

Күні: 18.01.2023 жыл




Сынып: 11

Қатысушалар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Мобильді қосымшаны жасау. 3-сабақ

Оқу мақсаттары

11.4.1.2 шарт және цикл код блоктарын қолдану арқылы мобильді қосымшаларын құру

11.4.1.3 құрылған мобильді қосымшаларды орнатудың жоладын түсіндіру

Бағалау критерийлері

Білу

  1. Циклдің түрлерін атайды

Түсіну

  1. Циклдің қызметін түсіндіреді

  2. Құрылған мобильді қосымшалармен бөлісу жоладарын түсіндіреді

Қолдану

  1. Шарт және цикл код блоктарын қолдану арқылы мобильді қосымшаларын құрады

Бағыттаушы сұрақтар

Цикл дегеніміз не?

Цикл код блоктарын қолдану арқылы мобильді қосымшаларын қалай құруға болады?

Циклдік алгоритмдер қайда қолданылады?

Тілдік мақсаттар

Оқушылар

Цикл блоктарының қызметін түсіндіреді/программаны талдап, оның орындалу барысын сипаттайды/тапсыраның қойылымын атап айдады/құрылған мобильді қосымшалармен бөлісу жоладарын түсіндіреді

Арнайы терминдер сөздігі мен терминология:

Параметрлі цикл, шартты цикл, цикл қадамы, алгоритмнің циклдік құрылымы, компиляция…

Айтылымға / жазылымға арналған пайдалы тіркестер жиыны:

  • Мобильді қосымшаларды құру үшін … қолдануға болады

  • Қосымшаның интерфейсін құру үшін ... компоненттерін пайдалануға болады

  • Мобильді қосымшаны интернет дүкенге жүктеу үшін …

  • Қосымшаны интернет дүкенге жүктеудің артықшылықтары ретінде … атап айтуға болады

Бағалауға арналған пайдалы тіркестер жиыны:

  • Мен тапсырманы толығымен/жартылай орандай алдым, әсіресе ... өте жақсы орындай алдым

  • Мен тапсырманы мүлдем орындай алмадым, себебі ...

  • Менің қолымнан бағдарлама кодын жазу/алгоритмді талдау өте жақсы келеді, алайда ... бағытында әлі қосымша жұмыстану керек

  • Маған ... тұстарын әлі де жетілдіру керек

  • Негізінен ... тұстарында қателіктер кетеді

  • Маған ... бойынша қайталау керек/көбірек жаттығу қажет

Пәнаралық байланыс

Математика пәнімен пәнаралық байланыс орын алады. Алгоритмдерді талдау, практикалық тапсырмаларды орындау кезінде математикалық заңдылықтар мен формулаларды білу қажет.

Бастапқы білімі

Оқушылар төменгі сынып бағларламасы бойынша циклдік алгоритмдер мен оның түрлерін біледі


Сабақ жоспары

Сабақ кезеңдері

Сабаққа жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Сабақтың ортасы
10 мин

10 мин

10 мин

10 мин

Сабақтың соңы



1. Ұымдастырушылық кезең.

2. Тақырытпың өзектілігін ашу.

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Презентацияда берілген парольді енгізу мысалын оқушылармен талдайды. Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы оқушыларды тақырыпты анықтауға итермелейді. Тақырыптың өзектілігі мен оны оқытудың маңыздалығын ашып көрсетеді.

Мұғалімінің сұрақтарына жауап береді, сұрақтар қояды, талқылайды, тақырыпты анықтайды.


3. Оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін талқылау

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқушыларды тақырыппен таныстырып, оқу мақсаттарын айтады және бағалау критерийлерін талқылайды. Оларға сабақта қолданылатын терминдер мен кілттік сөздерді береді.

Тақырыпты дәптерлеріне жазып, оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін талдайды.

4. Сабақ тақырыбы бойынша материалды игеру. Циклдің түрлері.

Оқу мақсаты: 11.4.1.2 шарт және цикл код блоктарын қолдану арқылы мобильді қосымшаларын құру

Бағалау критерийлері:

БК 1. Циклдің түрлерін атайды

БК 2. Циклдің қызметін түсіндіреді

БК 4. Шарт және цикл код блоктарын қолдану арқылы мобильді қосымшаларын құрады

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Презентациядағы бағдарлама коды бойнша сұрақтар қойып, жаңа тақырып бойынша материалды игеруге бағыттайды, шабыттандырады. Циклдік алгоритмге берілген мысалды оқушылармен бірге талқылайды.

Жаңа тақырып бойынша негізгі теориялық ақпаратты өзара оқыту арқылы жүзеге асырады. Жұпқа арналған мәтінді таратып, оны орындау ретімен таныстырады:

1. Параметрлі (1-оқушы) және шартты (2-оқушы) цикл блоктарын қолдану туралы мәтінді оқып шығып, кілттік сөзредің асын сызып шығыңыз.
2.
Әр цикл түрінің жұмыс принципін бір-біріңізге түсіндіріңіз.
3.
Жұп болып 1-тапсырманы орындаңыз.



Қажет болған жағдайда қабілеті төмен оқушыларды бағыттап, қолдау көрсетеді.
Тапсыраның орындалуы және материалдың игерілгенін нақты сұрақтар қою арқылы формативті түрде бағалайды. Оқушылрдың жетістіктерін жетілдіру бойынша кеңестер беріп, кері байланыс жүргізеді.
Оқушылардың компьютермен жеке практикалық жұмысын ұйымдастырады. Қажет болса, қабілеті төмен оқушыларды бағыттап, қолдау көрсетеді.

Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша ретінде «*» тапсырмасын береді.
Практиалық жұмыстарын өзере бағалауды ұйымдастырады.
Оқушылрдың нәтижереін жақсартуы бойынша кеңестер беріп, кері байланыс жүргізеді.

Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, сқрақтар қояды, цикл алгоритмдерінің ерекшеліктерін талқылайды.

Мұғалімнің берген теориялық материалын жұп болып игереді. 1-оқушы параметрлі цикл блоктарын қолдану туралы мәтінді оқиды. 2-оқушы шартты цикл блоктарын қолдану туралы мәтінді оқиды. Кілттік сөздердің астын сызып, оларды қолдана отырып, материалды бір-біріне түсіндіреді. Маңызды тұстарын талқылайды, дәптерге жазып алады. Өзара сұрақтар қояды.
Оқыған материал бойныша жұп болып 1-тапсырманы орындайды (бағдарлама кодын жазады, бағдарлама нәтижемін талқылайды)
Өзара бағалау жүргізіп, пайдалы тіркестерді пайдалану арқылы бір-біріне кері байыланыс береді.


Компьютерде жеке практикалық жұмысты орындайды.

Бір-бірінің бағдарламаларын тестілеп, критерийлер бойынша бағалайды. Пайдалы тіркестерді пайдалану арқылы бір-біріне кері байыланыс береді.




5. Сабақ тақырыбы бойынша материалды игеру. Құрылған мобильді қосымшамен бөлісу жоладары.

Оқу мақсаты: 11.4.1.3 құрылған мобильді қосымшаларды орнатудың жоладын түсіндіру 

Бағалау критерийлері:

БК 3. Құрылған мобильді қосымшалармен бөлісу жоладарын түсіндіреді

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқушылармен құрылған мобильді қосымшалармен бөлісу жоладары туралы талқылау жүргізеді. «Мобильді қосымшалардың дүкені» ұғымын түсіндіреді. Құралған мобильді қосымшаларды осындай дүкендерде қалай жариялауға болатындығын түсіндіреді. (Google Play мысалы негізінде) https://www.youtube.com/watch?v=NQCaGZRe8ds


Құрылған мобильді қосымшалармен бөлісу жоладарын атайды. Осы қызметтерді пайдаланудың артықшылықтары мен кемшіліктерін айтады.
Мобильді қосымшаларды интернет-дүкендерге жүктеудің негізгі кезеңдерін атайды және олардың жүру барысы сипаттайды.


6. Сабақты қорытындалау. Рефлексия.

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Оқушылардың сабаққа қатысуы және жетістіктері туралы баға беріп, сабақты қорытындылайды. Рефлексия.

Пайдалы тіркестерді қолдана отырып, сабақты қортындылайды, өз-өзіне баға беріп, бағалау кестесін толтырады.




Презентация

Презентация

Презентация

Жұппен игеруге арналған.docx

Презентация

Презентация


Презентация
https://www.youtube.com/watch?v=NQCaGZRe8ds

Презентация