Файл: Пн аза тілі 4сынып атысандар атыспаандар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 8

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың тақырыбы:Жаман жолдас

Пән: Қазақ тілі 4сынып

Қатысқандар : Қатыспағандар:

Дағды

Оқылым мен жазылым

Оқыту мақсаттары

4.3.2.1.бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну.

4.3.1.1.мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып /шолып/белгі қойып оқу

4.4.5.1.мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазу.

4.4.4.1.шағын сюжетті комикс/буклет/коллаж/жарнама презентацияны сөйлемдермен толықтыру.

4.2.6.1. (қосымша мақсат) айтылуы мен жазылуынада айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айту.

Сабақ мақсаттары

- Мәтінді оқып, аударады

- Қарапайым сұрақтарға жауап береді

- Мәтіндегі негізгі кейіпкерлерді атайды

- топпен жұмыс жасайды ,тапсырмаларды орындайды

Тілдік мақсаттары

Оқушылар: - Сөз тіркесін, сөйлемдер құрай алады

- Сұрақтарға жауап бере алады

Алдыңғы білім

Қамқор немере

Сабақтың барысы


Қызығушылықтарын ояту

О


«Шаттық шеңбері» психологиялық тренингі; Топқа бөлу: Сынып оқушыларына геометриялық пішіндер салынған кеспелер тарату арқылы үш топқа бөлу

Оқу мақсатымен таныстыру

Уақыты : 5мин

Ресустар
таңбалар

Білу, түсіну

Ой қозғау Тақырыпқа байланысты қарапайым сұрақтарға жауап беру

«Ротация» әдісі

- жолдас деген кім?

- достарың бар ма, олар қандай?

-жақсы ,балалар енді берілген сөз жұмбақты шешіп көрелік

Сөзжұмбақ: друг, друзья, Дос сөзінің синонимі, спокойный ,умный, человек

Сөз жұмбақты шешіп топтар бір-бірінің жауаптарын тексереді

Оқушылардың жауаптарын жұлдызшалар арқылы бағалаймын





Сөзжұмбақ кестесі

А4 қағаз, түрлі-түсті бояулар




Мәтінмен жұмыс

«Джиксо» стратегиясы.

Жұмыс топ: (сынып оқушылары таратылған кеспелеріндегі геометриялық пішіндерінің түстеріне байланысты топтарға бөлінеді) Мәтін бөліктерін топтарға бөліп беріледі. Әңгіме бөлігін оқып өз топтарыңызда талқыланады. Талқылауға аз ғана уақыт беріледі

1топ

Екі дос ағаштың арасымен келе жатып бір аюға кездесті. Олардың біреуі әлсіз, ауру екен. Аюды көрген кезде сауы ауру жолдасын тастап, жүгіріп барып, бір ағаштың басына шығып кетеді. Ауру, әлсіз досының ағашқа шығуға дәрмені болмайды. Ол жерге етпетінен түсіп, өлген кісідей, дем алмастан жата қалады. Өйткені аю өлген кісіге тимейді екен.

2топ

Аю жатқан адамның қасына келіп, иіскелеп, дыбысы білінбеген соң, жөніне кетеді. Аю кеткен соң, ағаштың басындағы жолдасы жерге түсіп,ауру досынан: - Аю ....... құлағыңа не деп сыбырлап кетті?- депті.Басыңа қиыншылық түскенде, ...... жалғыз тастап кеткен жолдасың жаман екен деді,- деп досы жауап беріпті.

1-тапсырма. Сұрақ –жауап

1.Мәтін не туралы?

2.Екі дос неге кездесті?

3. достар қалай құтылды?

4. Әлсіз ауру жігіт не істеді?

Топтар Мәтінге тірек болған және таныс емес сөздерді теріп жазу (выпишите из текста опорные слова) орысшаға аудару ; Мыс; дос, жолдас, әлсіз, аурушаң, жас,ағашқа шықты , күшті,құлақ, ұялу.,аю, жата қалу , жерге .

Асты сызылған сөздермен сөйлем немесе сөз тіркестерін құрастыру

Сергіту сәті

2-тапсырма Қарсы мағыналы сөздерді сәйкестендіріп дәптерлеріне жазу топта жұппен

Сау жақсы

Кәрі әлсіз

Күшті ауру

Жаман жас

Мәндес сөздерді табу

Жолдас-дос, күшті-мықты, жаман-нашар






Мәтін бөліктері

(жұлдызшалар)

Тірек сөздер жазылған парақша


Үлестірмелі тапсырмалар
Үлестірмелі тапсырмалар

Жинақтау


Бағалау
Үй тапсырмасы


3-тапсырма «Миға шабуыл» стратегиясы.

.. Шашылған сөздерді жинастырып дос туралы мақал құрастыру :

Ағаш тамырымен, Адам досымен мықты.
Жаман жолдастан мықты таяқ артық.

Кері байланыс:
алған білімдері негізінде «Білім ағашына» жаңа сабақтағы үйренген қандай сөздерді сөздік қорларына толықтырғандарын есте қалғандарын жазып жапырақтарды іледі
Топтар жинаған жұлдызшаларды санайды

«Менің досым»тақырыбына шағын монолог





Кеспе сөздер


Ағаш жапырақтары


Жұлдызшалар